Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pomoc w doborze wzmacniacza

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7595

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
DARUTOM- skąd w Tobie tyle złości !!??
Jakoś nie zauważyłem od Ciebie żadnej propozycji konkretnego modelu wzmacniacza, lub amplitunera. Było coś o nadzie, ale dalej nie wiem jaki... Może pochwalisz się na jakim zestawie Ty słuchasz muzyki?
Grzegorz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7596

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Mylisz się we mnie nie ma złości raczej skłaniam się ku innemu uczuciu jako ze nazwa tego forum sugeruje ze ludzie którzy tu zadają pytania mając wątpliwości powinni je mieć wyjaśnione przez kolegów z większym doświadczeniem natomiast tutaj sporo rozmowy o niczym. Tak naprawdę głównym celem jest dobre odwzorowanie dźwięku do którego mam nadzieje każdy dąży. Jednak jak ktoś krytykuje rewelacyjnego xindaka i opowiada ciemnote o sabie czy telefunkenie to po prostu myli innych użytkowników którzy nie maja doświadczenia miałem do czynienia z kilkoma choć dziś w domu ich nie mam ale są to wzmacniacze które maja dźwięk z granicy hi end Spokojnie wygrywa z legendarnym już krellem KAV 300i o którym można grubo poczytać na forach (nowy kosztował ok 11 tysi). Nie zamierzałem tu wymieniać swojego systemu bo mało istotne ale skoro nalegasz to mam ich kilka. Okablowanie monster cable ixos ban den hull. Transporty Panasonic lub philips dla dobrego obrazu bo cały dźwięk obrabiają DACi. Takie jak block 100 myryad hegel bez tego ani rusz. Przedwzmacniacze na lampach np Vincent LS1 które jak masz doświadczenie to wiesz ze chodzi o zniekształcenia harmoniczne które ucho ludzkie lubi Sygnał jest wzmacniany przez końcówki carvera 1.5 t lub TFM 55 każda ma w sinusie prawie 400 wat na kanał. Kolumny które nie męczą i współpracują z dobra elektronika. Audio Physic TEmpo 3 lub Castle Harlem. Mam pokój 15 metrów wiec większych nie ma co próbować. Tak w skrócie bo na zapas jest jeszcze kilka rodzynków. Trzeba pamiętać jedna zasadę. Dobrej klasy wzmacniacz nigdy nie zagra z byle jakimi kolumnami bo wszystkie jego dobre cechy zostają stłumione. Dlatego kolumny z tonsilu to jedynie podstawki pod kwiaty. Odwrotnie jest podobnie podłącz sabe po audio physic to efektem będzie kupa śmiechu. Każdy system gra tak jak jego najsłabsze ogniwo. Nie czytaj je bzdur ze moc nie jest potrzebna. Gwarantuje ze nawet małe monitory grające umiarkowanie ale z pieca ponad 200 wat dają zupełnie inny dźwięk. Najgorsze jest to ze ludzie sami się oszukują i świecie w to wierzą. Nie urodziłem się z taka wiedza. Tak 20 lat wstecz robiłem te same błędy co Wy tutaj dokładnie zmieniałem jeden szmelc na drugi bo tez czytałem głupoty a nie spotkałem nikogo co by mi to objaśnił i wskazał drogę żeby się nie męczyć. Nie muszę mówić ile straciłem czasu i kasy nim zrozumiałem zależność która ma znaczenie dla całości niestety jak tu się pisze prawdę to niektórzy odbierają to jak złośliwie. Pytanie po co to forum jak rzetelna pomoc nie jest miłe widziana no chyba ze nie o to chodzi. Macie się wzajemnie poklepywać żeby się podnieść na duchu i czuć się komfortowo Myśle ze to ostatni mój wpis bo nie widzę tu przyszłości dziękuje za uwagę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7597

  • elektron6
  • elektron6 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Grzegorz44 - good job:) Cel został osiągnięty i to się liczy. Jesteś zadowolony z Saby i to jest Twój sukces.
Aha i nie przejmuj się tym, iż masz dynamikę gorszą o kilka db bo przełączniki to i tamto:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7598

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Po takich wypowiedziach można uznać ze forum nie ma sensu i do niczego nie zmierza. Ja proponuje żebyś wymienił sabe na kilka chińskich głośników z czytnikami kart sd. cel zostanie osiągnięty. W każdym pokoju będzie coś brzdąkanie. I żeby nie było ze sobie kpię to zaręczam ze sprzedaje coś takiego wiec wiem ze ci ludzie są z tego zadowoleni tak jak tutaj co niektórzy. Panowie skoro chcecie się uwsteczniac to wasza sprawa. Lekceważąc technologie i pewne fakty poparte fizyka to tylko świadczy o tym ze uzyskanie dobrego odsłuchu nie tu żadnym celem czy to się komuś podoba czy nie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7599

  • elektron6
  • elektron6 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Darutum, spokojnie bez nerwów, Uszanuj proszę gusta i preferencje innych osób. Nie wszyscy gustujemy w nowych konstrukcjach. Jest sporo ludzi z grupy vintage i to jest piękne.
Nie zawsze trzeba trafić w sprzęt za pierwszym, drugim,...razem. To też by było nudne. Całe nasze hobby polega na uczeniu się, wymianie sprzętu, poznawaniu tych i tamtych konstrukcji. Uczymy się całe życie. Sam mam chyba już 30 -ty zestaw i dalej szukam i o to chodzi ma się coś dziać . Nie ważne utracony czas na poszukiwania, nie ważne stracone pieniądze (nietrafione konstrukcje) to jest hobby a to kosztuje kupę czasu i pieniędzy. Traf tak od razy na super zestaw i super dźwięk - to by było nudne, jakie to hobby?nuda i jeszcze raz nuda.
Podobno bez przeszłości nie ma przyszłości:) także te "stare graty" to nie tylko smutne wspomnienia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7600

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Doskonale to rozumiem bo ja tez nadal szukam. Nigdy nie będzie końca tych poszukiwań gdyż zmiana konfiguracji może wnieść coś nowego. W tej chwili eksperymentuje z DAĆ ami a one naprawdę dużo zmieniają. Ale do tematu sam wiesz ile czasu i kasy się marnuje wiec rzetelne podpowiedzi komuś drugiemu zaoszczędza czasu i środków. Doceniam ten stary sprzęt z dusza ale koledzy nie sięgają po dobre konstrukcje z tamtych lat. Oni jadą po bandzie wiec uczciwa odpowiedz powinna być taka. Większość tych saba grundig telefunken jest doskonała do muzyczki w garaży lub odsłuchu rozgłośni z Torunia jednak sam producent nie robił ich pod katem wymagających słuchaczy wiec i dzisiaj nic z nich nie wyciśniemy po za dzieckiem na granicy przyzwoitości i tylko tyle. Jeżeli ktoś szuka smaków w przekazie to jest to niemożliwe. Mało ciekawa dynamika słaba separacja między kanałami wreszcie zbyt słabe i niestabilne zasilanie nie jest w stanie nic pokazać nawet na najlepszych kolumnach. Nie jestem złośliwy tylko staram się twardo stać na ziemi i nie ma co wychwalać siekiery ze z niej można strzelać. Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7601

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
Kolego Darutom,
Ile trzeba wydac kasy na Twoj obecnie testowany sprzet ktory zapewne gra swietnie ???
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7602

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
Polecane na tym forum sprzety sa adekwatne do przede wszystkim kwot i oczekiwan pytajacych czego kolega Darutom nie raczy zauwazac.

Co do tego sansui 7700 ktore posiadales to na prawde nie jest jakis szal brzmieniowy w stosunku do chocny tej saby.
Mam kupe sansui luxmanow monsterow revoxy i innego gadziajstwa i porownujac np sansui g9000 z np trx 3000 wlaczajac w to roznice w cenie - gdyby nie brac pod uwage wizualnego aspektu - to zdecydowanie wybrałbym tfk i podobnie to dziala w kazdej innej propozycji, a to ze dodatkowo zwraca sie tu uwage na wyglad zew. to nic w tym zlego skoro takie sa oczekiwania.
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7603

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
Znalazłem takiego na zdjęciach nawet ładniutki ; www.2ememain.be/musique-instruments/hifi...-hifi-391778829.html
Tylko nie mogę się zalogować, ani zarejestrować, a to jest potrzebne, żeby mieć namiar do nawiązania kontaktu. Kupował ktoś coś kiedyś z takiego portalu?
Grzegorz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 3 miesiąc ago #7604

  • Cellulitis
  • Cellulitis Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 2
Poczekaj aż odezwie się Chrzan.
Z tegoco czytałem to fajny sprzęt tylko chyba częściej niż zwykle zdażają się awarie i jest problematyczny w naprawach (komplikacja budowy)
Jest obecnie na którymś z naszych rodzimych portali aukcyjnych
Ostatnio zmieniany: 6 lata 3 miesiąc ago przez Cellulitis.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.