Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: zapytanie o kolumny

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7119

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Co do tych usterek starego sprzętu to wiem to z doświadczenia tzn. czas robi swoje i nawet jak niemiec pod kocem trzymał i odpalał tylko po to żeby popatrzeć na podświetlenie to każdy 30-40 letni sprzęt jest w najlepszym przypadku do przęglądu, przerabiałem to. Nie będe cię dalej przekonywał bo widze, że nie ma sensu ja poprostu użytkuje stary sprzęt i nowy a jak ktoś mi opowiada dyrdymały, że im starszy tym lepszy to śmiech mnie ogarnia.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 3 miesiąc ago przez szejku10. Powód: literówka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7120

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Ale nikt nie pisal, ze im starszy tym lepszy. Nie ma takiej zasady tak samo jak i takiej, ze nowsze musi byc lepsze. Nowe rzeczy sa dobre, bardzo dobre i lepsze ale niestety wtedy duzo kosztuja. Patrzac obiektywnie jakby wyjac z takiego ampli za 2k wszystkie ficzery i zostawic tylko wzmacniacz stereo to ile byloby to warte na rynku wtornym? Dwie stowki?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7121

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
O to chodzi, że jak jest nowe to nic nie musisz wyciągać bo jest w 100% sprawne. Jak bym miał każdy sprzęt rozbierać, przeglądać bebechy i liczyć ile co jest warte na rynku wtórnym to gdzie w tym wszystkim przyjemność z użytkowania. Jeśli dzwiękowo jest ok i do tego wygląd ci pasuje to co nie kupisz ? bo stare miały lepsze bebechy. Żeby było jasne ja też lubie Vintage ale nie ma co robić bożków ze starych klocków za 500 zł bo o takim była mowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7122

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
remix70 napisał:
Ok.
Wdeptaliście mnie z moimi wyborami. Wiem że nie jestem fachowcem ani audiofilem...:-(
Ale mimo wszystko (dla cierpliwych) czy jest ktoś w stanie mi poradzić jakieś kolumny 2.1 do wybranej przeze mnie Yamahy? Byle grały lepiej od obecnych Postojów...Jakieś używki starsze będą lepsze od podanych przez mnie Jamo czy Taga?
Z góry dziękuję
kupiłeś nowy wzmzcniacz- to i kolumny kup nowe, przynajmniej ładnie będzie wyglądać to wszystko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7123

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
szejku10 napisał:
O to chodzi, że jak jest nowe to nic nie musisz wyciągać bo jest w 100% sprawne. Jak bym miał każdy sprzęt rozbierać, przeglądać bebechy i liczyć ile co jest warte na rynku wtórnym to gdzie w tym wszystkim przyjemność z użytkowania. Jeśli dzwiękowo jest ok i do tego wygląd ci pasuje to co nie kupisz ? bo stare miały lepsze bebechy. Żeby było jasne ja też lubie Vintage ale nie ma co robić bożków ze starych klocków za 500 zł bo o takim była mowa.

ok, masz racje. tyle że spora część forumowiczów jak sądze czerpie jednak także przyjemność z rozbierania i przeglądania bebech .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 6 lata 7 miesiąc ago #7370

  • Tutsi
  • Tutsi Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 5
  • Oklaski: 0
Dlatego trzeba szukać kolumn solidnych marek, tak by przetrwały.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 6 lata 7 miesiąc ago #7374

  • Marek-41
  • Marek-41 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Sama firma nie gwarantuje długiej niezawodnej eksploatacji sprzętu.Jak przykład niech posłuży firma Sansui i Pioneer.
Zarówno jedna , jak i druga produkowała zacne zestawy głośnikowe.Byłem już o krok od zakupu jednych z najwyższych modeli firmy Pioneer, ale w końcu nic z tego nie wyszło.I ostatecznie stałem się posiadaczem topowych sansui SP-X9. Pionieer, którego miałem na oku, też był wielodrożną konstrukcją z ogromnym głośnikiem basowym.Co je tak naprawdę rózniło?Pomijam brzmienie,choć zapewne było na podobnym bardzo wysokim poziomie.Istotną z racji ich wieku różnicą było zawieszenie membrany .Sansui stosuje zawieszenie płócienne ,praktycznie wieczne,a Pioneer gąbkę, która się po kilkunastu latach starzeje i rozpada.Gdybym kupił Pioneera,to zapewne teraz bym miał ogromny problem równy średnicy basowego głośnika.Każdy pamięta podobny problem z głośnikami naszego Tonsilu. Ale nie każdy wie, że licencję na nie kupiliśmy właśnie od firmy Pioneer z całymi wynikłymi z tego posunięcia problemami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 6 lata 7 miesiąc ago #7375

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Nie wiem jak najwyższe modela Pioneera ale te na piance do 25, 30 cm zarówno HPM 40 czy 60 z pierwszej serii czy też część CS z lat 70 to kolumny nie do zdarcia. Z wymianą tych pianek nie ma żadnego problemu, skrzynki solidne i o ile ktoś nie trzymał sprzętu w wilgotnej komórce to okleiny też dają rade, myśle że problem z zawieszeniami to jest tylko przy 38, 40 cm bo trzeba je ściągać za granicy ale też jest to do ogarnięcia. Chyba większy problem u Pioneera to są te grafitowe membramy stosowane po 80 roku bo pękają i się kruszą a tego już chyba nie idzie dostać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 6 lata 7 miesiąc ago #7376

  • Marek-41
  • Marek-41 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Zawsze to problem, więc dla świętego spokoju omijam szerokim łukiem zawieszenia piankowe i nie mam żadnych problemów z kolumnami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 6 lata 7 miesiąc ago #7379

  • zbychu
  • zbychu Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 8
  • Oklaski: 0
szejku10 napisał:
Chyba większy problem u Pioneera to są te grafitowe membramy stosowane po 80 roku bo pękają i się kruszą a tego już chyba nie idzie dostać.
posiadam włąśnie takie kolumny pioneera model S-710 z pokiereszowanymi kewlarowymi membranami - myślę już od roku co z tym zrobić !
Ostatnio zmieniany: 6 lata 7 miesiąc ago przez zbychu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.