Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: zapytanie o kolumny

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7091

  • remix70
  • remix70's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Witam
Jestem tu nowicjuszem i potrzebuje porady (mam nadzieję że nie zaśmiecam) . Otóż nadszedł czas na wymianę mojego "sprzętu".. Ponieważ kupuję telewizor UHD zamierzam też kupić amplituner 4K. Padło na Yamaha RX -381 . Wiem, wiem że słaby ale powinien mi wystarczyć... I tu jest pytanie - jakie do niego kolumny 2.1 (nie chcę 5.0) ?
Mieszkam w bloku , pokój 14m,2, głownie oglądam tv i filmy , ale lubie też posłuchać muzy (rock, new romantic i dance). Lubie gdy wysokie tony "cykają".
Do tej pory miałem Yamahę RX V 371 i niby kolumny Polton 150...które raczej odtwarzały a nie grały...
Myślałem o Jamo S426 lub Taga 606. Co uważacie i proponujecie? Mogą być używki. Budżet mam ograniczony (dużo idzie na tv)...
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7093

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witaj!
Jeśli chcesz tego sprzętu używać do słuchania muzyki to od razu mogę napisać, że nic z tego nie będzie....przykra sprawa, ale z tą Yamahą do muzyki to jak maluchem do wyścigów na 1/4 mili - niby można...
Last Edit: 7 years 3 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7094

  • remix70
  • remix70's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Dzięki
A jaki amplituner proponujesz z 4k i HDCP 2.2 w rozsądnej cenie do tych kolumn?
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7095

  • remix70
  • remix70's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Może Denon X520bt?
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7096

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Jak mówimy o sprzęcie do słuchania muzyki to po co 4K, HDMI itp?
... a jak chcesz mieć wszystkomający to jako taka jakość się zaczyna od 3,4 tysięcy za sam amplituner.
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7097

  • remix70
  • remix70's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Czyli jestem naiwny że coś w małej kasie znajdę...
No cóż - budżetu nie podniosę...będę się musiał jakoś z tymi wyborami poradzić...
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7098

  • remix70
  • remix70's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 8
  • Karma: 0
Liczę tylko że i tak będzie to lepsze niż to co mam...
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7100

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Nie będzie żadnej poprawy w dźwięku między tą Yamahą co masz, tą co chcesz kupić i tak samo będzie z Denonem.
Jeśli chcesz pójść do przodu proponuję do słuchania muzyki kupić wzmacniacz stereo. nawet jakiś starszy za 500zł wykosi te amplitunery w kosmos.
Last Edit: 7 years 3 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7101

  • szejku10
  • szejku10's Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posts: 64
  • Karma: 0
Z tym wzmacniaczem za 500 zł to lekka przesada bo za taką kase to nic specjalnego się nie kupi nie mówiąc już o stanie klocków dostępnych w obiegu. Od jakiegoś czasu używam na codzień współczesnego amplitunera stereo pioneera sx-n30 i jakość dzwięku wcale nie jest tak KOSMICZNIE gorsza od klocków Vintage a już na pewno tych za około 500 zł nie wpominając o funkcjonalności tych urządzeń. Do codziennego użytku wcale nie trzeba skreślać nowego sprzętu, może być jak najbardziej (Spotify, Dab,Fm, Tv) a vintage to raczej hobbistycznie (gramofon, deck, szpulowiec).
The administrator has disabled public write access.

zapytanie o kolumny 7 years 3 months ago #7102

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
szejku10 wrote:
Z tym wzmacniaczem za 500 zł to lekka przesada bo za taką kase to nic specjalnego się nie kupi nie mówiąc już o stanie klocków dostępnych w obiegu. Od jakiegoś czasu używam na codzień współczesnego amplitunera stereo pioneera sx-n30 i jakość dzwięku wcale nie jest tak KOSMICZNIE gorsza od klocków Vintage a już na pewno tych za około 500 zł nie wpominając o funkcjonalności tych urządzeń. Do codziennego użytku wcale nie trzeba skreślać nowego sprzętu, może być jak najbardziej (Spotify, Dab,Fm, Tv) a vintage to raczej hobbistycznie (gramofon, deck, szpulowiec).

Po pierwsze Twój Pionner to sprzęt ~2x droższy od tych proponowanych przez kolegę remix70.
Idąc dalej... oczywiście, że nie nie każdy do 500zł będzie lepszy, ale na pewno można znaleźć modele lepsze w stereo od tych wszystkich amplitunerów.
Jest to niestety coraz trudniejsze bo ceny klocków vintage idą ostro w górę i jeszcze 2, 3 lata temu takiego luxmana L-410 można było wylicytować do 600zł tak teraz licytacje przekraczają 1000!
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.