Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: zapytanie o kolumny

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7103

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Chodzi mi o to, że pisanie komuś, że musi wydać min 3-4 tysie żeby mieć sprzęt z dobrym stereo a wzamian proponuje wzmak za 500 zł jest oderwane od rzeczywisctości. Ten wzmacniacz za 500 zł będzie wymagał zainwestowania min. następnych 500 zł na serwis a i tak nie będzie to taka różnica, że powiedzmy po odsłuchu stwierdzisz "no teraz to jest kosmos" takie jest moje zdanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7104

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Spoko, nie chcę się wdawać w dyskusje i nic nikomu udowadniać...
Nic nie zmieni faktu, że w epoce wszędobylskiej tandety kupując nową rzecz trzeba 3x bardziej uważać niż używaną...
Ciekawe po jakim czasie puchną kondziołki w tych wynalazkach :p
Ostatnio zmieniany: 7 lata 3 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7105

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Myśle, że zanim spuchną to zostanie sprzedany jako Vintage heheh :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7107

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
szejku10 napisał:
Chodzi mi o to, że pisanie komuś, że musi wydać min 3-4 tysie żeby mieć sprzęt z dobrym stereo a wzamian proponuje wzmak za 500 zł jest oderwane od rzeczywisctości. Ten wzmacniacz za 500 zł będzie wymagał zainwestowania min. następnych 500 zł na serwis a i tak nie będzie to taka różnica, że powiedzmy po odsłuchu stwierdzisz "no teraz to jest kosmos" takie jest moje zdanie

Przykro mi ale też jestem zdania że za 500- 700zł da się kupić stary solidny sprzęt który spokojnie przeskoczy w jakości współczesne plastiki za kilka tysięcy. Poza tym czy rozbierałeś kiedyś jakiś współczeny (po 2000r) wzmacniacz? Wszystko jest pastikowe i strach nacisnąć mocniej bo trzeszczy. Gdyby plastik był przewodnikiem elektrycznym to i ścieżki i potencjometry byłyby plastikowe. Porównaj sobie z jakich materiałów były budowane sprzęty kiedyś. To samo z jakością dźwięku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7109

  • szejku10
  • szejku10 Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posty: 64
  • Oklaski: 0
Wiem o co wam chodzi, sam mam kilka starych klocków ale zamykanie się na nowe bo gałka potencjometru jest plastikowa jest chore. W nowym sprzęcie też szukałem aluminiowegi frontu i bez problemu taki znalazłem. Co do dzwięku to już jest subiektywna ocena jeden będzie mlaskał drugi powie kupa. Dla mnie liczy się jeszcze stan techniczny a stare są w 99% zajechane, porządny serwis np. u Pana Kawy kosztuje sporo i dlatego uważam, że znaleść pewny klocek za 500-700 zł jest sztuką bo to są przeważnie ulepy i nie ma co ich porównywać do nowego za 2-2,5 k
Ostatnio zmieniany: 7 lata 3 miesiąc ago przez szejku10.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7110

  • remix70
  • remix70 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 8
  • Oklaski: 0
Ok.
Wdeptaliście mnie z moimi wyborami. Wiem że nie jestem fachowcem ani audiofilem...:-(
Ale mimo wszystko (dla cierpliwych) czy jest ktoś w stanie mi poradzić jakieś kolumny 2.1 do wybranej przeze mnie Yamahy? Byle grały lepiej od obecnych Postojów...Jakieś używki starsze będą lepsze od podanych przez mnie Jamo czy Taga?
Z góry dziękuję
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7111

  • remix70
  • remix70 Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 8
  • Oklaski: 0
Sorry - miało być Poltonów (ehh słownik w telefonie)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7115

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
ale od tych "Półtonów" to co byś nie kupił - prawie wszystko będzie lepsze:)
Ostatnio zmieniany: 7 lata 3 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): remix70

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7116

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
szejku10 napisał:
Wiem o co wam chodzi, sam mam kilka starych klocków ale zamykanie się na nowe bo gałka potencjometru jest plastikowa jest chore. W nowym sprzęcie też szukałem aluminiowegi frontu i bez problemu taki znalazłem. Co do dzwięku to już jest subiektywna ocena jeden będzie mlaskał drugi powie kupa. Dla mnie liczy się jeszcze stan techniczny a stare są w 99% zajechane, porządny serwis np. u Pana Kawy kosztuje sporo i dlatego uważam, że znaleść pewny klocek za 500-700 zł jest sztuką bo to są przeważnie ulepy i nie ma co ich porównywać do nowego za 2-2,5 k

Nikt się nie zamyka... tam gdzie widzę uzasadnienie kupuję nowe (DACa mam nowego :P)...
Ostatnio zmieniany: 7 lata 3 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zapytanie o kolumny 7 lata 3 miesiąc ago #7117

  • aktywny philips
  • aktywny philips Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
szejku10 napisał:
Wiem o co wam chodzi, sam mam kilka starych klocków ale zamykanie się na nowe bo gałka potencjometru jest plastikowa jest chore. W nowym sprzęcie też szukałem aluminiowegi frontu i bez problemu taki znalazłem. Co do dzwięku to już jest subiektywna ocena jeden będzie mlaskał drugi powie kupa. Dla mnie liczy się jeszcze stan techniczny a stare są w 99% zajechane, porządny serwis np. u Pana Kawy kosztuje sporo i dlatego uważam, że znaleść pewny klocek za 500-700 zł jest sztuką bo to są przeważnie ulepy i nie ma co ich porównywać do nowego za 2-2,5 k

Nie wiem skąd u Ciebie przekonanie że sprzęt vintage każdy jest uszkodzony lub polepiony. A nawet jeślibyś dał 500 za wzmacniacz i 300 za renowację to za 800 miałbyś wysokiej klasy sprzęt który, jak wiele osób próbuje Cię przekonać, zagrałby raczej lepiej od współczesnych za 2000zł. Zrozum że kiedyś polityka firm elektronicznych byłą inna- liczyła się jakośc-teraz wyłącznie pieniądz. Koszt wyprodukowania plastikowego wzmacniacza to pewnie jakieś 200zł. Ty zapłacisz dwa tysiące. Założę się że wszystkie wzmacniacze Yamahy z danej serii mają identyczne bebechy klepane gdzieś w Chinach za grosze. Takie czasy.
Nie chodziło mi o plastikową manetkę potencjometru- żartowałem że cały potencjometr będzie palstikowy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.