Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pomoc w doborze wzmacniacza

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7682

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
Dlatego pewnie wzmacniacz sie grzeje...
Załączniki:
Grzegorz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7683

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
:laugh: no tak... na takiego kocura to i wiatrak nie pomoże :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7687

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
W związku z tym, że własnie telefunkien trx 300 dotarł do mnie, a jest tam mnóstwo przełączników i ''hebelków'', chciałbym się coś doradzić.
Czy on ma wejście na gramofon? Nie widzę napisu; ''phono''? Jeśli ma to gdzie wpiąć wtyczkę?
Chce słuchać stereo. W które wyjścia wpiąć głośniki? Wpiąłem w prawy górny róg. Front. Dobrze?
Czy skala ma być podświetlona? Mrugają tylko diody od poziomu głośności. Patrząc na filmik you tube, zdaje mi się, że pod tymi diodami, w 4-ech okienkach jest namalowana skala, która powinna być podświetlona- u mnie ciemno.. :(
No i coś chyba nie tak z balansem. Potencjometr od balansu jest dzielony. Gdy zgram razem kreseczki od potencjometru ''balance'', milknie prawa kolumna. Gdy przekręcę ten cieńszy ''balance'' w lewą stronę o jakieś 5 mm. kolumna zaczyna grać. Tak ma być?
No i jak ustawić zegarek?
Tak ogólnie- pierwsze wrażenie; SUPER!!. :silly: Dźwięk naprawdę extra, Wykonanie i prezencja, rewelka! Gra dopiero z godzinę, ale wiem, że takie sprzęty po podłączeniu, potrzebują chwile czasu, zanim się to wszystko poukłada. Wtedy zacznie grać jak powinno...
Oczekuję na Wasze podpowiedzi...
Grzegorz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7688

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Nie lepiej było kupić sobie coś dobrego do jedzenia? Porównasz z czymś dobrym i Brdzie płacz. Z tego co piszesz sprzęt wymaga poważnego przeglądy zapewne wymiany elektrolitów i ustawienia prądów. To większy koszt niż zakup. To tak jak w starym aucie. Gruba inwestycja
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7689

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
Aleś pomógł...
Grzegorz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7690

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
PU1 i PU2 są pod gramofon.
Żeby spać spokojnie oddałbym go do jakiegoś serwisu na małą rewitalizację... :)
Głośniki pod Front są OK.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7691

  • elektron6
  • elektron6 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Darutom o jakich dużych kosztach naprawy piszesz? Kolega ma typowe usterki dla sprzętu vintage - konieczność czyszczenia potencjometrów i przełączników i zapewne wymiana kilku elek (nie wszystkich). Kalibracja - 30 minut roboty. Koszt całości usługi może 150zl. Dużo??? W Twoim nowym sprzęcie jak cos siepnie to będzie wydatek kilku stówek lub będzie opinia - brak możliwości naprawy - procek, pamięć niedostępna...a i elki zapewne za kilka latek będą już niedomagać. Tak widzę dolny z Ciebie elektronik,....moze szukasz pracy? Jeśli jesteś dobry w te klocki mogę zaproponować ci prace za naprawdę dobre wynagrodzenie. Pisz na priva, wakaty czekają na znawców serwisu, audio, elektroakustyki,...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7692

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Szanowny Panie cena jaka podałeś za reanimacje wiekowego sprzętu mnie rozbawiła. Zastanawiam się jak Ciebie stać na zatrudnienie fachowca Roboczo godzina serwisanta do minimum 50 zł a wiadomo ze będzie ich kilka. Być moze myślisz ze ktoś otworzy sprzęt i będzie lal jakiś kontakt w potencjometry. Ciekawe co powiesz na to jak będą wytarte ścieżki i trzeba będzie szukać drugiego bo trzeszczenie albo brak równowagi w kanałach pozostanie. Kondensatory z wymiana na uczciwe firmowe a nie na sztukę i wszystko za te grosze Jesteś wielki albo Twoi kliencki maja przeglądy na sztukę a wszystko co inwestujesz to trochę płynu w sprayu. Być może różnimy się kwestia podejścia do tematu. Dla mnie przegląd to tez mierzenie elementów. I na koniec nie jestem fachowcem i dobrze bo nie wyglada żeby ktoś taki dostał godziwa zapłatę do umiejętności. Kilka razy dawałem do inspekcji markowe wzmacniacze. Dzisiaj za 200 zł dostaniesz ekspertyzę i wycenę naprawy Pozostawiam innym do kalkulacji i rozliczeń Tez znam Pan który sobie dłubie na rencie i za 100 otworzy i dmuchnie z puszki ze słomka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7693

  • elektron6
  • elektron6 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Nie prowadzę firmy i moja oferta pracy nie jest skierowana do pracy dla mnie ale jest to praca u mojego pracodawcy także nie dyskutujmy o kosztach zatrudnienia. Ceny które podajesz to ceny w serwisach autoryzowanych i zgadzam się iż tam od 200zl zaczyna się rozmowę. Ale jest wielu zdolnych elektroników, którzy w ramach hobby naprawiają sprzęt z b.dobrym skutkiem. Tu ceny sa umowne i na pewno rozmowa nie zaczyna się od 200zl. Pod pojęciem czyszczenie potencjometru nie mam na myśli wlanie kontaktu za 5zl a rozebranie potencjometru, wyczyszczenie itp pełna regeneracja. Preparaty do przełączników - zna Pan inne niz Kontakt itp.? Ja stosuje za ok. 100zl za 100ml prywatnie. Kondensatory nie stosuje Jamicom itp a panasonic, philips, nichicon- u mnie po kosztach mam ich tony...zatem kto szuka to i znajdzie. Takze szanownyPanie, proszę wypowiadać się w tematach w których ma się odrobine obycia i doświadczenia.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc ago przez elektron6. Powód: błąd merytoryczny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomoc w doborze wzmacniacza 6 lata 2 miesiąc ago #7694

  • elektron6
  • elektron6 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Przykładzik -ostania akcja. Pioneer sm83. Wymiana dwóch lamp 7189 na 6p14ew, wymiana potencjometru volume 500k na dynacord, czyszczenie przełączników, wymiana 6 sztuk elek, wymiana dwóch rezystorów katodowych, sprawdzenie lamp, napiec itp. 4h roboty. Koszty - lampy 60zl, potem 30 zł, elki i rezystory jakieś 20 -30 zł. Części 120zl plus 100zl za robotę (hobbysta). Całość 220zl. W serwisie autoryzowanym pewnie z 600zl. End story.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 2 miesiąc ago przez elektron6. Powód: błąd gramatyczny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.