Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Grundig R35a ożywić

Grundig R35a ożywić 7 years 1 month ago #7208

  • Sevenfifty
  • Sevenfifty's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Witam wszystkich ratujących i użytkujących sprzęt z epoki.Witam się tu gdyż nie zauważyłem miejsca do powitania.Przepraszam z góry za wszelkie wtopy odnośnie forum ,gdyż to moje drugie w życiu.Do tej pory tylko motóry.Kupiłem tytułowy amplituner z rzekomo padniętą jedną stroną nagłośnienia.Po rozpakowaniu zero reakcji (brak podświetlenia ,żadna dioda nie świeci.Przejrzałem środek -sprzet ustawiony na 220v,transformator przekazuje prąd dalej ,zaś spalone 2 bezpieczniki (później wrzucę zdjęcie)Po podłączeniu żarówek w miejsce bezpiecznikow ,ożyło podświetlenie ,ale zaraz spaliła się dioda.W miejsce drugiego bezp. żarówka wywołała dym z rezystora.Pokażę to na zdjęciach znawcom bo jestem laikiem i niewiem ,czy ów bezp. są od przedwzmacniacza czy....
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 7 years 1 month ago #7209

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witaj
Pisząc krótko i zwięźle masz tam Panie niezły bałagan - w tym amplitunerze. Bez schematu, wiedzy i doświadczenia możesz narobić więcej szkód więc....? Raczej na odległość nikt nie wskaże usterki :unsure:
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 7 years 1 month ago #7214

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Witam.,Mogę zrobić.Sprzęt gra wybitnie i wart grzechu ale b.trudny w naprawach.Pisz na priv This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Pozdrawiam Tomasz
PS Mieszkamw Zgierzu
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 5 years 10 months ago #7980

  • karolmoto1
  • karolmoto1's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
witam wszystkich a moze podpowie mi ktoś jak zdjąć obudowe i panel w R50
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 5 years 10 months ago #7983

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Witaj.Obie konstrukcje przes...e przez niezbyt mądrych inzynierow.Rozebranie łatwiejsze niz późniejsze włozenie.W R 35 zchodzi pontonowa obbudowa wraz ze frontem i skalą a odkręca sie kilka wkretow od spodu i wywleka flaki.Galy chyba trzeba zdjąć z wyjątkiem strojenia.R 50 chyba podobnie ale robiłem z 8 lat temu i już nie pamietam .
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 5 years 9 months ago #8000

  • karolmoto1
  • karolmoto1's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
potrzebuje fachowca który doprowadzi do kultury mojego r50 tzn trzeszczą nie które potencjometry moze przeczyścić ,jakaś zarówka nie świeci , ogólnie radio gra ale ma grać i wyglądać przepięknie
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 5 years 9 months ago #8001

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Namawiam też przy okazji na pomiar wszystkich elektrolitów i wymianę tych co nie wytrzymały próby czasu. Trzy parametry: pojemność, ESR, Vloss
pojemność powinna się mieścić w granicach tolerancji +/-20%. Co ciekawe często stare, uszkodzone elektrolity wykazują na miernikach pojemność dużo większą niż mają na nadruku ;)
Ostatnio robiłem technicsa Su8080 i znalazłem kondensatory np z ESR 150ohm - tak więc naprawdę warto to zrobić - bardzo duża szansa, że brzmienie się poprawi.
W niemieckiej SABIE MI 215 kondensatory FRAKO to się okazała istna tragedia po tylu latach więc w grundigu może być podobnie.
Last Edit: 5 years 9 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 5 years 9 months ago #8003

  • karolmoto1
  • karolmoto1's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Laslo czy zajmujesz się takimi przeglądami i naprawami?
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 5 years 9 months ago #8005

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Robię dla siebie głównie i po znajomych to co umiem. Czasem robota wydaje się na pierwszy rzut oka prosta, a potem sprawy się tak komplikują, że brakuje czasu na skończenie.... dlatego raczej nie zdecydowałbym się wziąć sprzęt od kogoś i zobowiązać się, że zmieszczę się w określonym czasie i koszcie.
To jest trochę jak z tym programem "Samochód marzeń kup i zrób". Dajesz samochód fachowcom, którzy wiedzą co biorą do programu bo wcześniej mają castingi, a później i tak okazuje się, że płyną z kosztami w grube dziesiątki tysięcy bo trafili na jakąś minę :)

Druga rzecz - ja nabieram dopiero doświadczenia w tym fachu, a nie chcę się uczyć na nie swoich sprzętach :)
Last Edit: 5 years 9 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

Grundig R35a ożywić 5 years 6 months ago #8080

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Czytaj kolego karolmoto1 post.Masz mój mail.
Tomasz
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.