Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Prośba o rekomendację amplitunera.

Prośba o rekomendację amplitunera. 2 lata 2 miesiąc ago #8919

  • Gabrielxxx
  • Gabrielxxx Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witajcie Koledzy i Koleżanki,
to jest tutaj mój pierwszy post, gdyż przed chwilą się zalogowałem. Oczywiście wcześniej czytałem tu na forum różne posty, które mnie interesowały. Otóż zarejestrowałem się tu, gdyż chciałem Was poprosić o nakierowanie na dobry wybór przy zakupie amplitunera. Mam już zaklepane do zakupu głośniki -urzekła mnie ich czystość i klarowność przekazu oraz to ciepło Vintage :) Chodzi mi o Heco 4302. Podam linka do odsłuchu:


Jest to wprawdzie wersja SL z zaokrąglonymi rogami a ja mam na oku zwykłą wersję podstawową. Chciałbym natomiast dobrać do nich odpowiedni amplituner, aby wykrzesać z nich jak najwięcej. Czytałem sporo ale nie umiem tego dobrać pod względem mocy głośnika 4 omy a mocą wzmacniacza w amplitunerze. Chodzi też o klarowność dźwięku. Mam na oku kilka modeli amplitunerów:
1. Telefunken hr5000 (lub coś z tej serii - w zależności od dostępności)
2. Siemens Sr-555
3. Saba 9240 (lub coś z tej serii - w zależności od dostępności)
4. Telefunken TR-350 (ładnie wygląda, ale nie wiem czy czasem nie jest uboższy w odsłuchu względem hr5000)
Powinienem dodać jeszcze jaki pokój- to jest ogólnie ok. 20m2 (kuchnia z salonem otwartym w mieszkaniu w bloku - wym. 6x3,5m).
Prosiłbym Was o nakierowanie na odpowiedni sprzęt - tak do mniej więcej 800zł, Saba chyba najdroższa, ale podejrzewam, że dźwięk najlepszy a Siemens najcięższy - ponoć ma tam duuuużo elektroniki, ale czy to się nie psuje i i na ile to dobre bo opinii mało o tym ampli. Z kolei tr-350 ładny no siemens też w miarę ale współpraca między głośnikami i dźwięk najważniejsza:) :)
Pozdrawiam Was i coś napiszcie abym dobrze wybrał :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Prośba o rekomendację amplitunera. 2 lata 2 miesiąc ago #8920

  • darul
  • darul Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 32
  • Oklaski: 0
Ciężko coś doradzić. Generalnie bierz którykolwiek z tych wymienionych i testuj. Wtedy zobaczysz czego Ci brakuje.
Ja byłbym za Sabą ale jak nie potrzebujesz mocnego łomotu to pamiętaj że starsze saby też fajnie grają (zwłaszcza tunery) a są pancernie wykonane.
Mam 9240 i hr5000 i mi lepiej pasuje saba.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Prośba o rekomendację amplitunera. 2 lata 1 tydzień ago #8924

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Odpuść sobie te szkopskie pudła chyba że masz słonia na uszach i nie przeszkadza Tobie sztuczny buczący bas wycofana średnica przy tym ostra a czasami sucha góra. Bierz też pod uwagę ich wiek ,więc raczej nastaw się na drogi przegląd serwisowy i wymianę ektrolitów które siłą rzeczy odparowały po latach i urządzenie gra inaczej niż w założeniach. Pomiń też japońskie urządzenia, mimo że nie były super awaryjne to dzwiękowo zwykła lipa (przykład sansui wielkie monstery w których moc jest tylko w instrukcji). Jeżeli mam być uczciwy to szukaj konstrukcji zza oceanu, przykład Carver Hafler - to zupełnie inna bajka, jeżeli masz mało środków to ratuj się Nadem - on chociaż ma dobre nateżenie prądu na wyjściu ,coś tam muli ale przynajmniej da się go słuchać
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.