Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Onkyo Integra opinie

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6054

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
zainspirowany wpisem kolegi Laslo chciałbym zebrać opinie o Integra Onkyo,
Nie słyszałem wzmacniaczy Integry, (znajomy miał dwa wzmacniacze i troszkę był rozczarowany brzmieniem), ale słyszałem Integry końcówki mocy z pre i to gra bardzo dobrze :evil:
składam teraz wieże Integry jak poniżej:
Onkyo Integra M-504 końcówka mocy
Onkyo Integra P-304 przedwzmacniacz



Onkyo Integra T-9990 tuner



Onkyo Integra EQ-540 equalizer



Onkyo Integra DX-6570 kompakt



Przyznam że preamp jest genialny w zasadzie to jest to samo co M-3370 tylko chyba produkowane na inny rynek, ale niczym sie nie różni poza kolorem są złote a w moim komplecie białe/srebrne, podobnie końcówka mocy to to samo co model M-5570, Końcówka jest rewelacyjna 165 W w RMS na kanał przy 8 ohm - przepiękne zegary wychylające się za grubym szkłem - to na prawdę robi wrażenie. Przedwzmacniacz dodatkowo ceniony jest za świetny pre gramofonowy (wkladka MM/MC).
z tej linii jest jeszcze wyższy model końcówki M-508, odpowiednik m-5590, jest jeszcze m-506 czy tez m507 ale sa mniejszej mocy i chyba sa niższymi modelami od 504 tak jak porównywałem parametry to chyba są niższymi modelami.
No i oczywiscie M-510 Grand Integra ale to juz inna bajka !!!

Tuner dopiero niedawno dotarł więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć - jeszcze nie miałem okazji porzadnie przesłuchać, widać na pierwszy rzut oka że ma napakowany wszystkim czym tylko można - wszelkimi systemami i brzmi super - ale to dopiero muszę osłuchać porządnie - poza tym jest to polecany na forach tuner uznawany za jeden z najlepszych tunerów ever - ale czy to prawda - tego nie wiem. Ceny na ebay kształtują sie miedzy 1000-2000 zł wiec chyba musi grać :P - łaski nie robi !!! :S

Wczoraj odebrałem także equalizer EQ-540 - także najwyższy model equalizera - wygląda super - świeci także rewelacyjnie - podświetlane wszystkie suwaczki - sporo regulacji - każdy suwak dla konkretnej częstotliwości jest podwójny (oddzielnie lewy kanał oddzielnie prawy kanał. Cześć przycisków jest z metalu a część z plastiku i wiadomo te plastikowe nie robią dobrego wrażenia - co do walorów odsłuchowych to wypowiem się dopiero za jakiś czas.

CD DX-6570 - brzmi świetnie choć nie ma dużej różnicy miedzy 6540 czy 6550 które także brzmią bardzo dobrze, moją taką ciepłą analogowa barwę z dobrze wyeksponowanym środkiem i selektywna górą - jak za cene kilkuset złotych moim zdaniem ciężko znaleźć cos co zagra lepiej - tylko ten cholerny laser - jak padnie to kaplica - ale dlatego i cena jest taka niska inaczej na pewno kosztowałby więcej.
Pozostaje mi poszukać jakiś konkretny megnetofon do kompletu - ale tego akurat jest sporo - wiec nie ma pośpiechu

czy ktos ma jakieś doswiadczenia z niższymi lub wyższymi modelami integry - chętnie posłucham opinii
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jarekb

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6055

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Piotrze, znowu mnie deklasujesz tym dzielonym wzmakiem :D
Ja z czystej ciekawości zakupiłem niedawno drugi od góry wzmacniacz zintegrowany A-8670 w kolorze srebrnym. Kawał kloca, cały metalowy, w środku też całkiem bogato, każda sekcja: zasilanie, preamp, końcówka w osobnej, odizolowanej przegrodzie - postaram się wrzucić jakieś fotki.
Na tego Onkyo przesiadłem się bezpośrednio z aplitunera Harman HK 990 Vxi, który tak jak pisałem już gdzieś ma wzmacniacz z modelu 655VXi i do niego mogę obecnie najlepiej porównać to Onkyo.
Po włączeniu Onkyo pierwsze co rzuca na kolana to poczucie mocy dźwięku... w porównaniu do Harmana, który jest na papierze słabszy o jakieś 20W różnica jest bardzo duża. Onkyo też moim zdaniem lepiej kreuje scenę, która jest tutaj bardzo szeroka. Nie deklasuje jednak Harmana w każdym aspekcie... Harman gra ciemniej, co przy moich jasnych kolumnach działa na + dla Harmana.... Jeszcze się z tym Onkyo osłuchuje... czasem jestem oczarowany czasem trochę zniesmaczony trochę jakby syntetycznym brzmieniem.
Tak czy inaczej staram się złożyć całą wieżę...tuner T4650, CD i deck'a TA 2570 :) - będzie pięknie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6056

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Wow Piotrze piękny zestawik, końcówka dual mono z tego co widzę, a te duże wskaźniki VU wyglądają nieziemsko. Ten tuner T-9990/T-9090 był rzeczywiście najlepszym w marce ONKYO i jednym z najlepszych na świecie w tamtych czasach, napakowany "grubo", wspominają jeszcze o najdroższym Grand Integra T-G10 zbudowanym bliźniaczo. Jedynie musisz teraz te drewniane boczki dorobić w kolorze, aby był komplecik, chyba że zdejmiesz z CD i tunerka.
Swoją drogą jakbyś mógł mi coś sprawdzić, po włączeniu czy słychać te transformatory jak przyłoży się ucho w końcówce. Mnie w mojej integrze Kenwooda to wkurzało strasznie jak załączały się 2 trafa. Modele M-507 i 509 mają już ekranowane transformatory nie wspominając o TOP Grand Integra M-510.
Ja poluje na Kenwood KT-8007 lub TRIO KA-9007, ciężko w EU, a poza ceny od min. 100-150 euro, do tego koszty transportu/cła/vaty.
Ostatnio zmieniany: 8 lata 5 miesiąc ago przez mjmisza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6057

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Kilka fotek mojej Integry A-8670:

Dane techniczne:
moc 2x105W RMS 8ohm, THD 0.008%, Damping Factor: 150 (8ohm)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 5 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6062

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
wygląda całkiem dobrze ta Twoje integra :) (wrzuć może do bazy sprzętów)
te fotki co wrzuciłem to były tylko poglądowo,
poniżej zdjęcie rzeczywistego sprzętu (na szybko telefonem - przepraszam za jakość):

vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6063

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Fajny klocek A-8670 te lata 80-te, ale ja wolę swoją INTEGRE Kenwood KA-1100D


Piootr'ek te Twoje INTEGRY :) przyjemny widok, jak to gra i pytałem o te transformatory czy je słychać w końcówce.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6064

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
To jest godny przeciwnik dla Twojego Kenwooda: Onkyo A-8690 - czylki oczko wyżej od mojej Integry
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6065

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Dla Twojej INTEGRY A-8670 przeciwnikiem może być śmiało KA-990V, wzmacniacz niedoceniany, zarówno końcówka jak i sterowanie na układach dyskretnych SANKENA. Można go czasem za ciekawe pieniążki wyrwać. Skonfrontuj jak będziesz miał okazje.


Co do modelu A-8690 można by było zrobić konfrontacje, ale bardziej z KA-D1100EX, podobne mocą oraz mają optyka.

A z którym ONKYO INTEGRA byś skonfrontował pancernika Kenwood L-02A ;)

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6066

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Najwyższy zintegrowany wzmacniacz to Grand Integra A-8990
wegavision.pytalhost.com/Onkyo/onkyoIntegra/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Onkyo Integra opinie 8 lata 5 miesiąc ago #6067

  • mjmisza
  • mjmisza Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 0
Wspaniała konstrukcja ONKYO GRAND INTEGRA A-8990 TOP w latach 80'tych, Japoniec to A-G10 lub A-2001.
Rzeczywiście pięknie napakowana konstrukcja wyposażona w przetwornik D/A. Olbrzymie trafo, łącznie 8 kondów o pojemności 96,000μF. Dalej to nawet nie patrzę.
Jedynie tylko można rzecz że L-02A i A-8990 to aż 5 lat różnicy w latach produkcji tych konstrukcji. Bardziej czasowo i mocowo mogę zestawić do niego Kenwooda D-3300A. Zapewne ONKYO zagra wybitniej, ale ze wspomnianym L-02A bym się zastanawiał. Musiałbym tego posłuchać ;) ale póki co Japońca L-02A nie kupię, a 2500euro to przesada.
Kolejna sprawa biorąc pod uwagę ceny w Europie ONKYO jest o wiele tańsze od L-02A. Dlaczego?

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.