Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Stojak na płyty

Stojak na płyty 10 lata 1 miesiąc ago #5219

  • WoleMerce
  • WoleMerce Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Oklaski: 0
Witam, z góry przepraszam za ten dział ale nie wiedziałem już gdzie to umieścić.
Zwracam się do posiadaczy kolekcji płyt winylowych, moje pytanie jest odnośnie stojaków na nie.
Chodzi o stojak popularny w PRL-u taki z drutami powleczonymi gumą stojak mieści 50płyt. Posiadam taki od ponad roku, a dziś dowiedziałem się że stojak ten bardzo szkodzi płytom, w sensie że te druty zostawiają ślady na okładce i na płycie co skutkuje pogorszenie odsłuchu. Dla mnie to jakieś brednie płyty przecież nie są ściśnięte ani nic z tych rzeczy. Ale chciał bym dla pewności poradzić się kogoś kto miał z nim styczność, czy to aby nie głupiego gadanie.

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Stojak na płyty 10 lata 1 miesiąc ago #5220

  • jotes
  • jotes Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam
Mam kilka płyt po przodkach, które spędziły jakiś czas w takim stojaku i rzeczywiście potrafi się odcisnąć kształt drutu i na okładce (wtedy np. twarz wykonawcy ma wąsy) i na samej płycie. Przyczyna chyba jednak tkwi w siłowym upychaniu kilku płyt w miejsce jednej, niżi w samym stojaku.
pozdrawiam
jotes
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Stojak na płyty 10 lata 1 miesiąc ago #5221

  • mareks
  • mareks Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 603
  • Oklaski: 7
faktycznie te stojaki maja taka wade ale to wychodzi po jakimś dłuższym czasei, wbrew pozorom to kilka przechylonych płyt daje spory nacisk i z czasem mamy efekt jak pisze kolega. Ja staram się aby płyty stały w pionie i nie były zbyt mocno ściśnięte.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Stojak na płyty 10 lata 1 miesiąc ago #5222

  • WoleMerce
  • WoleMerce Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Oklaski: 0
Witam, dziękuje za zainteresowanie tematem. U mnie płyty stoją osobno w każdej przegrodzie, nie jest nic upchane płyty mają nawet nieco luzu, nie są przechylone i nie opierają się o siebie. Każdy drut zabezpieczony jest gumową rurką. Płyty są używane powiedzmy bieżąco.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.