Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 4 months ago #6404

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Witam,
Powolutku przymierzam się do zmiany kolumn na coś lepszego niż moje dotychczasowe Magnaty Ribbon 6. Po pół roku słuchania stwierdzam, że są za słabe dla mnie. Nie mam na myśli mocy ale mówię o jakości.
Tak naprawdę to jestem na etapie uczenia się czego ja tak naprawdę wymagam od sprzętu audio i na pewno wiem, że jaram się szczegółami, czystym wokalem, szczegółami samej muzyki.
Wiem też, że nie mogą to być małe kolumny. Mam nie typowy układ salonu i jedna kolumna jest często obracana o 180 stopni w zależności gdzie jesteśmy. Po przetestowaniu 2 układów (teraz Magnaty na podstawkach na ziemi skierowanych lekko ku górze, wcześniej JVC SK33 zawieszone na ścianie skierowane ku dołowi ) i wiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie głośnik na wysokości brzucha. Czyli albo coś na podstawce stojącej albo coś podłogowego.
Na razie jest HK Vxi 990 docelowo będzie jakiś monsterek ale to plan na daleką przyszłość. Chciałbym zmieścić się w 1500 zł plus, minus
Last Edit: 8 years 4 months ago by Charakterny.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 4 months ago #6407

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
ale co to znaczy, że jedną kolumnę odwracasz o 180stopni? mam odczucie, że z takim ułożeniem nie mają prawa zagrać żadne kolumny. Możesz to lepiej z obrazowac? :)
1500 to pokaźny budżet jak na kolumny vintage, bo chyba nie szukasz "nówek"?
Po świętach się rozjrze za czymś bo teraz czasu brak ;)
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 4 months ago #6409

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Główne pomieszczenie gdzie jest sprzęt ( kolumny są po środku ) pokój podzielony na salon i kuchnie kuchnia na oko ok. 30 m2. Może źle to napisałem dla osoby nie znającej rozkładu pomieszczenia. Jedna kolumna jest tak ustawiona, że wystarczy ją lekko przekręcić i gra na kuchnie druga albo na kanape albo jak przekręce 180 stopni gra na kuchnie. Sądzę, że za 1500 zł nic ciekawego z nowych nie kupię a poza tym wszystkie nowe kolumny w takim przedziale cenowym są brzydkie - kobiecy głos zabiera tutaj zawsze stronę - Vintage jej się podobają.... zresztą mi też. W przyszłym tyg chcę się przejechać do lokalnego sklepu Vintage chyba jest dosyć świerzy - allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=13960644&id=1320
Wizualnie bardzo mi podchodzą allegro.pl/cerwin-vega-super-brzmienie-i-stan-i5866393012.html ale zależy mi na brzmieniu ;)
Last Edit: 8 years 4 months ago by Charakterny.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6410

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Witaj,
godne uwagi na pewno są kolumny Dynaudio P-31, mam do dzisija te kolumny choc mam sporo znacznie lepszych, są stosowane do testowania róznych amplitunerów i wzmacniacz.
Nie grają nachalnie, wystarczająco basu , i średnica jest dobrze wyeksponowana - zreszta takie opisywanie to chyba nie ma sensu skoro będziesz mógł posłuchać....
tylko jeste jedno ale w tych kolumnach... podpytaj o głośnik wysokotonowy czy oryginalny, bo ja pamiętam że były dwie wersje modelu P-31 z różnym głośnikiem "średniotonowym", zwykłym jak u nich średniotonowy , jaki ja także posiadam i z kopułkowym (kolumna była nieco większej mocy). Ale z różnym głosnikiem wysokotonowym się nie spotkałem, Możliwe że była wersja z wysokotonowym takim prostokątnym. ale dopytaj... no i cena na pewno do zbicia - do kupienia w granicy 1000 zł, a jak wysokotonowy nieoryginalny to cena powinna być znacznie niższa mimo że kolumna może dobrze grać.
vintage audio
Last Edit: 8 years 3 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6415

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Słuchałem P-31 ale bez szału, słuchałem Cerwin Vege to bida jak dla mnie ale Saba 1300 mega pozytywnie z bananem na buzi :D
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6416

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
SABA 1300 także miałem okazję grać, bardzo przyzwoita kolumna, a co powiedzieli na ten wysokotonowy w P-31 ?
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6418

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Pokazywał mi palcem ten prostokątny w P31 i powiedział, że jest nie do podrobienia i to oryginał. Podobno mają taką politykę, że nie naprawiają sprzętu wsadzając zamienniki tylko albo naprawiają same głośniki jeśli jest taka możliwość a podobno rzadko tak się zdarza albo szukają oryginalnych głośników a jeśli nie da rady to dają skrzynie na dawcę. Oby tak było bo bardzo mi się spodobały Saba 1300 zastanawia mnie tylko to, że są jedne na ebay.de ale za 599 Euro to troszkę inna cena niż nasze 1400 i pewnie do zbicia bo z P31 zszedł mi 150 zł.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6419

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
nie patrz na ebay i tam jest wielu "poetów" co ceny biorą z kosmosu, u nas cena tych kolumn SABA waha się w granicy 1000 zł (można dorwać poniżej tej kwoty), ale czasem wato dodać troszkę jak ładny stan.
Myślę że powinni zejść spokojnie do 1000 zł :) chyba ze stan igła !!! to mogą się bronić
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6421

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Hej...Na jakim sprzęcie odsłuchiwałeś kolumn w "salonie"? Na swoim Harmanie czy na jakimś tam zastanym?
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6425

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Na jakimś "nowszym" Sansui - akurat w fazie testów przed sprzedażą. Dużo kolorów na wyświetlaczu i regulacja głośności przyciskami. Wiadomo, że na moim będą dużo gorzej grać ale może w przyszłym roku kupi się coś lepszego.
piootr - trzeba im przyznać, że głośniki mają w świetnym stanie - zobacz sobie zdjęcia na fb - na żywo jeszcze lepiej.
www.facebook.com/studiovintageaudio/ - w sumie fajnie prowadzą stronkę opisując kolumny
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.