Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6428

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
tu masz pewność, że jak kupisz to raczej pewny sprzęt.. ale niestety kasa większa, choć jeszcze nie największa :)
a faktycznie najlepiej trzeba było zabrac swój sprzęt i potestować na miejscu z kolumnami bo inaczej możesz byc bardzo rozczarowany.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6434

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Mają mój sprzęt bo oddałem im kolumnę do naprawy i wzmacniacz na przegląd bo są zakłócenia na potencjometrze od głośności + nie działa radio. I właśnie myślałem o tym jak Laslo zapytał na czym słuchałem Saba 1300 więc sądzę, że nie będzie problemu jak będę chciał podłączyć mojego HK do nich. Z drugiej strony mam nadzieję, że w przyszłym roku kupię coś konkretnego jeśli chodzi o ampli.
Last Edit: 8 years 3 months ago by Charakterny.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6436

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Mam takiego samego Harmana, potencjometry i przelaczniki w tych Harmanach nie są niestety najtrwalsze. Wcale bym się nie zdziwił jeśli za awarię radia odpowiadałby selektor źródeł.
Ten amplituner Harmana ma całkiem konkretny wzmacniacz więc na dobrych kolumanch jak Saba pokaże co potrafi...
Last Edit: 8 years 3 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6439

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Odebrałem dzisiaj HK i działa aż miło, podobno dużo pracy przy nim było. Saby, które oglądałem się sprzedały ale mają być drugie w przyszłym tygodniu więc zaliczka zostawiona ;). Co ciekawe z tego co się orientuję to mają jednego pracownika, który zajmuję się tylko drewnem i renowacją paczek co naprawdę dobrze mu wychodzi i jeszcze lepiej świadczy o firmie moim zdaniem. Dam znać jak kupię ;) niestety właściciel nie chciał negocjować za bardzo z ceną i ugrałem 1300 zł.
Last Edit: 8 years 3 months ago by Charakterny.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6440

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
to tłumaczy dlaczego sprzedawane przez nich paczki zawsze są w ładnym stanie - aż dziwne mimo tylu lat ;), ale jak ładnie odnowione to popieram
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6441

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Charakterny wrote:
Odebrałem dzisiaj HK i działa aż miło, podobno dużo pracy przy nim było. Saby, które oglądałem się sprzedały ale mają być drugie w przyszłym tygodniu więc zaliczka zostawiona ;). Co ciekawe z tego co się orientuję to mają jednego pracownika, który zajmuję się tylko drewnem i renowacją paczek co naprawdę dobrze mu wychodzi i jeszcze lepiej świadczy o firmie moim zdaniem. Dam znać jak kupię ;) niestety właściciel nie chciał negocjować za bardzo z ceną i ugrałem 1300 zł.
Zdradzili co dokładnie w nim zrobili? dużo Cię skasowali? ;)
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6442

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Za regenerację głośników i obudów do kolumn w tej Warszawskiej firmie Vintage z tego co mi wiadomo odpowiada Pan Adam Rybaczek z Radomska tel. 666947903 i jak potrzebuje ktoś jakiś ciekawych paczek, warto dzwonić również do niego bezpośrednio.
Spoko gość mogę śmiało polecić.
Na facebooku ma profil web.facebook.com/adam.rybaczek
Last Edit: 8 years 3 months ago by mjmisza.
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6443

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
Tak to cała ekipa tego studia - sklepu www.facebook.com/photo.php?fbid=74966266...71403&type=3&theater. Drugi z prawej to właściciel - konkretny człowiek ;)
Laslo - nie, nie powiedzieli co dokładnie było robione ale radio działa świetnie ( wcześniej nic ) i nie ma zakłóceń jakie były przy regulacji głośności. Widać też, że są ładnie kable pospinane czego wcześniej nie było więc widać, że ktoś przy nim majstrował i jak na razie z dobrym skutkiem. Skasowali mnie na 200 zł czy to dużo ?
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 3 months ago #6444

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Biorąc pod uwagę, że za mniej niż 50 zł nikomu nie opłaca się nawet otwierać sprzętu i fakt, że jednak naprawili to chyba uczciwa cena :) dobrze wiedzieć, że jest taki warsztat na miejscu, może kiedyś z nich skorzystam ;)
The administrator has disabled public write access.

Kolumny do Harman Kardon 990 Vxi 8 years 2 months ago #6538

  • Charakterny
  • Charakterny's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 102
  • Karma: 0
A więc padło na Saba 1300 professional po pełnej renowacji zewnętrznej i wewnętrznej ( nowe wyciszenia, zawieszenia itd ) nie obyło się bez problemów. Przy pierwszym odsłuchu w domu sprawdziłem, że nie grają dolne głośniki wysoko tonowe więc znowu przez całe miasto na Waszyngtona i po paru dniach dzisiaj odebrałem. Wyglądają świetnie - względem oryginału mają zrobione wyjścia na kable głośnikowe - banany i ładne nowe naklejki z informacją producenta.
Wrażenia z grania hmmmm ciężko mi się do czegoś dobrego odnieść bo Magnatów Ribbon 6 raczej bym nawet obok Sab nie postawił, moich JVC SK-33 też nie bo to malutkie kolumienki.
Ogólnie jaram się górą, szczegółami i to tutaj dostałem. Bass też ładnie brzmi w dodatku są na teflonowych nóżkach więc nie wali bezpośrednio po podłodze.
Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony.












Last Edit: 8 years 2 months ago by Charakterny.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.