Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wzmacniacz do ~300zł

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4002

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Panowie z tymi zniekształceniami to bym nie przesadzał... pomiary pomiarami ale czy ktoś z Was słyszy różnicę zniekształceń między powiedzmy 0,2% a 0,007%? Ja nie słyszę :)
Druga sprawa to wiarygodność danych podawanych przez producentów...jeśli chcielibyśmy porównywać sprzęty po danych technicznych to koniecznie trzeba by brać pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na wynik, czyli np mierzyć zniekształcenia przy tej samej konkretnej mocy itp itd

Czytałem w starej literaturze, że ucho ludzkie nie usłyszy zniekształceń nie przekraczających 5%.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4003

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
zgadza sie i dlatego uważam że liczy sie głównie i przede wszystkim EMPIRIA !!!!!
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4004

  • soviet100
  • soviet100 Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Oklaski: 0
Miałem na myśli tony średnie ( napisałem niskie przepraszam mój błąd)

Ja bez problemu słyszę jeśli zniekształcenia są jakiekolwiek , dla mnie wzmacniacz ma grać czysto przede wszystkim a następnie jest moc .

Według mnie przed zakupem należy posłuchać wzmacniacz lub amplitunera i nie kupować z allegro chyba że się słyszało go wcześniej .

Parametry parametrami np ten mój telefunken TR 550 miał być świetny a okazało się że produkowali go na ilość nie jakość bo nikt normalny nie robi driverów na scalakach (zmniejsza drastycznie koszt produkcji i jakość )
Np Telefunken RR200 idzie pięknie czysto , jakieś 27 razy ładniej niż TR 550 .
W TR 550 zastosowali też mostek selenowy (wymieniłem na diody prostownicze i trafo jest zdecydowanie za małe ) , pisze o tym bo można się zawieźć niby na pięknie wyglądającym i cieszącą się renomą sprzęcie .

Najlepiej wg mnie szukać na tablicy.pl gdzieś blisko gdzie można posłuchać i podjechać (lepiej nawet dopłacić i mieć pewność że się jest zadowolonym ) to jest moje zdanie .

A co do mocy w specyfikacji to najlepiej sobie ściągnąć sewisówkę i zobaczyć jakie końcówki mocy siedzą albo hybryda , zobaczyć data sheet czy na prawdę końcówka ma tyle co pisze , spotkałem się parę razy z tym że pisali np 2x100w a końcówka miała 28w na kanał .
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez soviet100.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4005

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
soviet100 napisał:
Parametry parametrami np ten mój telefunken TR 550 miał być świetny a okazało się że produkowali go na ilość nie jakość bo nikt normalny nie robi driverów na scalakach (zmniejsza drastycznie koszt produkcji i jakość )
Np Telefunken RR200 idzie pięknie czysto , jakieś 27 razy ładniej niż TR 550 .
W TR 550 zastosowali też mostek selenowy (wymieniłem na diody prostownicze i trafo jest zdecydowanie za małe ) , pisze o tym bo można się zawieźć niby na pięknie wyglądającym i cieszącą się renomą sprzęcie .

tutaj kompletnie się nie zgadzam, fakt RR200 gra tez bardzo ładnie ale TR-550 na pewno nie brzmi gorzej,
wygląd to już kwestia gustu, dla mnie bez porównania na korzyść TR-550, choć srebrny ładniejszy

muszę wspomnieć o jednym że Twój TR-550 jest dość mocno zmordowany - nie ma tragedii ale jednak, możliwe że i brzmieniowo trzeba by sporo w nim poprawić z powodu wieku i tego jak był użytkowany, to już jest loteria - jak trafimy,
dodatkowo zwróćmy uwagę, że jakikolwiek klocek jak jest w ładnym stanie odpolerowany to prezentuje sie o niebo lepiej, wystarczy spojrzeć na niektóre zdjęcia w naszej bazie tutaj na stronie

"trafo za małe" ?!?



soviet100 napisał:
Najlepiej wg mnie szukać na tablicy.pl gdzieś blisko gdzie można posłuchać i podjechać (lepiej nawet dopłacić i mieć pewność że się jest zadowolonym ) to jest moje zdanie .

i tu się zgadzam, ale dodatkowo mamy właśnie takie fora jak np. to by popytać innych którzy korzystali z takiego sprzętu i wiedzą jak gra,
niekoniecznie musimy brać to pod uwagę, ale jak to mówią kto pyta nie błądzi ;)

ale faktem jest że jednak jak się czegoś posłucha to nie zastąpi tego nic !!!


soviet100 napisał:
A co do mocy w specyfikacji to najlepiej sobie ściągnąć sewisówkę i zobaczyć jakie końcówki mocy siedzą albo hybryda , zobaczyć data sheet czy na prawdę końcówka ma tyle co pisze , spotkałem się parę razy z tym że pisali np 2x100w a końcówka miała 28w na kanał .

wiadomo zwłaszcza przy tych nowych klamotach gdzie "marketingowcy" podają parametry jakie chcą,
w starej daty sprzęcie nie spotkałem się z takim mataczeniem,

co do manuala to na pewno jest gdzie na tym forum zamieszczony (a na pewno schemat) - juz nie pamiętam
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4006

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
soviet100 napisał:
Ja bez problemu słyszę jeśli zniekształcenia są jakiekolwiek...

To ja już wolę być na swój sposób głuchy i ich nie słyszeć bo przecież zniekształcenia ma każdy wzmacniacz. Toż to się nie da słuchać :D

Poprawka do mojego wcześniejszego postu, na wikipedii jest zapis, że wprawione ucho potrafi wychwycić poziom zniekształceń na poziomie 1%. :)

Wg danych, które znalazłem TR550 i RR200 mają taki sam współczynnik zniekształceń 0,1%. Myślę, że ten Twój 550 jest po prostu w słabej kondycji skoro tak go nie lubisz :)
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4007

  • piootr
  • piootr Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 1883
  • Otrzymane podziękowania: 17
  • Oklaski: 41
a co do wyglądu, to mam coś jeszcze:

popatrzcie na ten amplituner Sony STR-V4L,
generalnie powiedziałbym że mało apetycznie wygląda

a teraz zobaczcie tutaj

;)
vintage audio
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4008

  • soviet100
  • soviet100 Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Oklaski: 0
Wszystko jest w nim sprawne posprawdzałem wszystkie napięcia wszystkie elementy po prostu ten typ tak ma . Jak poszukasz na forach to ludzie też mówię że trafa za małe . Zauważyłeś że RR200 nie ma driverów tylko dyskretny układ ? Dlatego gra o niebo lepiej .

Ja generalnie jestem za Technics z lat 80 .

A co do zniekształceń to narazie zadowolił mnie lampowy tylko budżet nie puszcza i słyszę to wszystko dlatego że nigdy nie używałem słuchawek w życiu i słuch mam 10/10 . Słyszę też wysokie częstotliwości np trafopowielacz w telewizorze jak wchodzę to słyszę że piszczy a tego nikt nie słyszy . Społeczeństwo mamy przygłuche niestety .

A najgorzej mam w radiu w samochodzie bo obcina przy 15 Khz i niestety mi brakuje górnego pasma a większość i tak go nie słyszy .
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez soviet100.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4009

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Fakt, ja sobie zbadałem słuch i mi się kończy górny zakres gdzieś pomiędzy 15-16kHz. Co się mieści podobno w normie dla mojego wieku i płci. Niestety słyszymy mniej od kobiet :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4010

  • soviet100
  • soviet100 Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Oklaski: 0
Ja słyszę do 21 kHz co jest niebywałe nawet lekarz był zdumiony i się pytał właśnie czy słuchawek używam .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Wzmacniacz do ~300zł 11 lata 2 miesiąc ago #4011

  • Temp67
  • Temp67 Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posty: 29
  • Oklaski: 0
Patrzyłem service manual ITT HiFi 8033, wynika z niego, że ten wzmacnaicz ma zniekształcenia 1% przy f=1khz. No dobra patrzę, że sporo osób mówi, że w tej cenie(do +/- 300zł) można znaleźć lepszy wzmacniacz, no to czekam na propozycje. Nie musi być amplituner może być sam wzmacniacz.
Ostatnio zmieniany: 11 lata 2 miesiąc ago przez Temp67.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.