Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Czy stosować daca audio ?

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7783

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
No...faktycznie... widać różnicę...
Ja mam jeszcze pytanie- czy mój problem to jest wina po stronie daca, czy komputera?
Na moje oko tak to wygląda jakby komputer nie ''widział' ' daca. Chwilę gra, a za chwilę go rozłącza. A jakbym dokupił coś takiego ; allegro.pl/kabel-przejsciowka-jack-3-5mm...ost-i7187241928.html i ominął usb, a wpiął w wyjście jack?
Grzegorz
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 miesiąc ago przez grzegorz44.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7784

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Jesteś nieliczną osobą na tym forum która stwierdza że slyszy więc podpowiem. Mało kto wie ale często to są problemy ze stabilnością zasilania na porcie usb kompa. Wejdz we właściwości portu w zakladke zasilania tam często jest odpowiedz która daje możliwośc odłączenia portu a ją trzeba mu wyłączyć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7785

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
Gdzie znajdę te właściwości portu?
Grzegorz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7787

  • Patrick
  • Patrick Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 182
  • Oklaski: 6
grzegorz44 napisał:
Dac audio block 100. Coś takiego ; allegro.pl/audio-dack-block-100-pilot-i7148123325.html
Połączony z telefunkienem trx 3000, lub z sabą 9250.
Podłączony również z tv, przez wejście światłowodowe- to działa bez zarzutu.
Więc tak TRX3000 z DAC połącz w następujący sposób => Analog output w DAC do AUX 1 Front za pomocą takiego "cusia" winyle.pl/kable-do-gramofonu/921-adapter-din-rca.html lub kablem RCA z TAPE PLAY FRONT
Do DAC możesz podłączyć po USB komputer i odtwarzać pliki , po COAX odtwarzacz CD a TV po fiberglasie.
Z SABA temat jest do zrealizowania wyłącznie poprzez tę przejściówkę winyle.pl/kable-do-gramofonu/921-adapter-din-rca.html
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7788

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
Menadżer urzadzeń we właściwościach systemu. Na pewno sporo zależy od jakości komputera zasilacza i wersji systemu. Po prostu komp odcina ci zasilanie w czasie przerw albo jak ma.spadek zasilania. Ja bym sprawdził Daca na przynajmniej 4 różnych kompach. Najgorsze daci to te co mają zewnętrzny impulsowy zasilacz gdyż takiego nie wolno stosować. Powoduja zakłucenia przetwarzania i mocno obniżają jakość. Wtedy zamawiasz odpowiedni a są robione w Polsce firma tomanek. Poszukasz w necie jak i info dlaczego muszą być transformatorowe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7789

  • Patrick
  • Patrick Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 182
  • Oklaski: 6
grzegorz44 napisał:
No...faktycznie... widać różnicę...
Ja mam jeszcze pytanie- czy mój problem to jest wina po stronie daca, czy komputera?
Na moje oko tak to wygląda jakby komputer nie ''widział' ' daca. Chwilę gra, a za chwilę go rozłącza. A jakbym dokupił coś takiego ; allegro.pl/kabel-przejsciowka-jack-3-5mm...ost-i7187241928.html i ominął usb, a wpiął w wyjście jack?
Jest jeszcze jedna możliwość => jak to najczęściej bywa z ułomdołsem może być padaka ze sterownikami i stąd babol po USB => jeśli w Twojej karcie dźwiękowej jest DIGITAL OUT Optical lub COAX to warto spróbować tę opcję.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7790

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
Patrick- sorki-nic z tego nie rozumiem.. Wiesz, ja się trochę z techniką zatrzymałem kilka lat wcześniej. :silly: Trochę rozumuję, ale bym prosił, trochę bardziej '' na chłopski rozum''... ;)
Dobry zaawansowany DAC, z takim wypasionym środkiem jak na ostatnim zdjęciu to np. jaki model?
Darutom- normalnie zaczynam wierzyć w prawdziwość Twoich wypowiedzi!! Jak napisałeś; '' Po prostu komp odcina ci zasilanie w czasie przerw albo jak ma.spadek zasilania.''- Tak się właśnie dzieje.
Niestety laptopa pożyczyłem, a jedyne wejście usb to komp. i nie mogę sprawdzić na innym urządzeniu... Ale już jesteśmy blisko....
Na karcie komp. niestety jest tylko wyjście usb i jack. Komp. też już wiekowy... :(
Grzegorz
Ostatnio zmieniany: 6 lata 1 miesiąc ago przez grzegorz44.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7792

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Chodzi o to (o czym pisałem wcześniej) żeby wyjść z komputera optykiem albo elektrykiem (cyfrowo) zamiast USB.
Odłączanie zasilania nie powinno mieć znaczenia toż to wszystkie inne urządzenia jakoś potrafią taką sytuację obsłużyć bezproblemowo.
Jestem skłonny uwierzyć, że na MAC nie ma tego typu problemów bo tak jak wcześniej pisałem jest to kwestia odpowiednich sterowników
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7793

  • grzegorz44
  • grzegorz44 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 111
  • Oklaski: 0
Jest!! Myślę, że się udało!! Przepiąłem daca na inny port usb i wszystkie sterowniki się pokazały!! Komputer go zobaczył!! Gra już ok. 30 min i jest ok. :D
Zasilanie usb odznaczyłem na razie nie przerywa. Dack wraca do łask. ;)
Bardzo wszystkim dzięki za podpowiedzi ..
Grzegorz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czy stosować daca audio ? 6 lata 1 miesiąc ago #7794

  • DARUTOM
  • DARUTOM Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Oklaski: 0
No widzisz chłopie coś wyszło ale na tym forum jak masz wiedzę to lepiej się nie chwalić .Jak weszłeś we wrony to kracz jak one.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.