Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Klasyk -jaki

Klasyk -jaki 5 lata 3 tygodni ago #8354

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKoń Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
Ceny to ja nie wiem skąd się biorą taka moda ale są zdecydowanie za wysokie jak na sprzęt niepewny z allegro
Za mało się na tym chyba znam ,muszę jeszcze poczytać i określić czego potrzebuje wzmacniacz i tuner czy amplituner
współczesne amplitunery grają dużo gorzej od wzmacniaczy a jak było w tamtych czasach ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 3 tygodni ago #8355

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Amplitunery z reguły dysponują mniejszą mocą i gorszej jakości końcówką mocy, natomiast w końcówce lat siedemdziesiątych czołowi producenci prześcigali się żeby zrobić jak najbardziej wypasiony amplituner czego owocami były tzw monster receivery. Yamaha CR-1020 to jest porządnie grający amplituner, który jakością dźwięku plasuje się mniej więcej między wzmacniaczami Yamahy CA-810, a CA-1010 - a zatem jest to jest całkiem dobry sprzęt mimo, że amplituner :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 3 tygodni ago #8356

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKoń Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
Laslo napisał:
Amplitunery z reguły dysponują mniejszą mocą i gorszej jakości końcówką mocy, natomiast w końcówce lat siedemdziesiątych czołowi producenci prześcigali się żeby zrobić jak najbardziej wypasiony amplituner czego owocami były tzw monster receivery. Yamaha CR-1020 to jest porządnie grający amplituner, który jakością dźwięku plasuje się mniej więcej między wzmacniaczami Yamahy CA-810, a CA-1010 - a zatem jest to jest całkiem dobry sprzęt mimo, że amplituner :)
Ale czy 2 tyś za taką yamahę to nie za dużo biorąc pod uwagę niewiadomy stan ?Dał bym te pieniądze gdybym miał kupić z domu kto kolekcjonuje taki sprzęt dba o niego i jest to sprzet zadbany .
Jakie głośniczki do takiej Yamahy nieduże monitory ,pewnie współczesne odpadają ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 3 tygodni ago #8357

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
Kupno 40-letniego urządzenia zawsze będzie obarczone ryzykiem, nawet od kolekcjonera, który trzymał pod kocem. Czasem urządzenie jest oryginalne, nie grzebane a i tak nie działa poprawnie, regeneracja trzeszczących przełączników czy potencjometrów to często zegarmistrzowska robota. Jeśli wchodzić w takie stare sprzęty to tylko świadomie. 40 lat to już nie są żarty, nie tylko dla kondensatorów elektrolitycznych ale też np ścieżki po dotknieciu lutownicą zaczynają odłazić i robić kłopoty.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 3 tygodni ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 3 tygodni ago #8358

  • Marek-41
  • Marek-41 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 2 tygodni ago #8362

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKoń Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
Marek-41 napisał:
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.

Tak tak spokojnie i z rozwagą codziennie obserwuje aukcje pojawiają się i znikają sprzęty
ładna Aiwa ale cena spora nie potrafię ocenić czy to drogo i czy to dobry zestaw brak doświadczenia allegro.pl/oferta/aiwa-aa-8700-at-9700-z...l-vintage-7759261868
albo to allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
a tu niższy wzmacniacz i cena też niższa allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
to też jest ciekawe ale kompletnie nie wiem co to allegro.pl/oferta/nordmende-pa-1100-wzma...050-tuner-7896774950
a to allegro.pl/oferta/nikko-trm-750-fam-650-...-oryginal-7628840526
no i jeszcze to allegro.pl/oferta/hitachi-ha-5300-ft-440-7849204250
robię tu bałagan wiem wiem
Ostatnio zmieniany: 5 lata 2 tygodni ago przez CzarnyKoń.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 2 tygodni ago #8363

  • Marek-41
  • Marek-41 Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posty: 114
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
No niestety ceny spore.A niecały rok temu udało mi się dla kolegi kupić piękny zestaw za 300 zł.Składa się z tunera wyposażonego w wskazniki mocy i zero detektora,piekny wzmacniacz też ze wskaznikami analogowymi i magnetofon kasetowy.Widać trzeba szukac dalej.Ta pierwsza aiwa piękna,ale cena za wysoka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 2 tygodni ago #8364

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKoń Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
ta aiwa jest do wzięcia za 2500 poza allegro i to tak za drogo
chyba sprzedawcy przesadzają moda to spowodowała
Proszę o informację sprzęt SABA nie znam go co to jest i czy warto kupić ?
Ostatnio zmieniany: 5 lata 2 tygodni ago przez CzarnyKoń.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 2 tygodni ago #8365

  • Laslo
  • Laslo Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posty: 845
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 10
CzarnyKoń napisał:
Marek-41 napisał:
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.

Tak tak spokojnie i z rozwagą codziennie obserwuje aukcje pojawiają się i znikają sprzęty
ładna Aiwa ale cena spora nie potrafię ocenić czy to drogo i czy to dobry zestaw brak doświadczenia allegro.pl/oferta/aiwa-aa-8700-at-9700-z...l-vintage-7759261868
albo to allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
a tu niższy wzmacniacz i cena też niższa allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
to też jest ciekawe ale kompletnie nie wiem co to allegro.pl/oferta/nordmende-pa-1100-wzma...050-tuner-7896774950
a to allegro.pl/oferta/nikko-trm-750-fam-650-...-oryginal-7628840526
no i jeszcze to allegro.pl/oferta/hitachi-ha-5300-ft-440-7849204250
robię tu bałagan wiem wiem

AIWA - bardzo dobry wzmacniacz, cena wcale nie tak mocno przesadzona, normalnie sam wzmacniacz na licytacji osiąga spokojnie ~1500zł, tuner to koszt około 300zł (w 2013r dałem za takiego niecałe 500 :))
Nordmende to straszna kaszana.
Nikko tylko udaje dobry wzmacniacz, jakość wykonania w porządku, ale dźwiękowo takie 4/10.
SABA 2080 i Hitachi - nie miałem,
Jeśli szukasz fajnego wzmacniacza to pojawił się ostatnio na licytacji Pioneer A-77X w srebrze, wydaje się być zadbany. To jest wzmacniacz, który spokojnie mogę polecić i żaden ze wzmacniaczy przez Ciebie proponowanych nie ma porównania, oprócz AIWY oczywiście. Pioneer powinien być jednak ze 3x tańszy ;)
Ostatnio zmieniany: 5 lata 2 tygodni ago przez Laslo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klasyk -jaki 5 lata 2 tygodni ago #8366

  • CzarnyKoń
  • CzarnyKoń Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posty: 11
  • Oklaski: 0
Laslo napisał:
CzarnyKoń napisał:
Marek-41 napisał:
Nie ma co ukrywać,że najlepszy okres na zakupy klasyków już minął.Jednak nie należy upadać na duchu i nie spieszyć się z zakupami.Wiadomo,że przyda się pewna doza szczęścia,ale masz tutaj spore grono doświadczonych osobników,którzy z niejednego pieca chleb jedli i na pewno pomogą.Na Twoim miejscu nie nastawiał bym się ,tylko na na wzmacniacz.Wśród amplitunerów też było wiele zacnych konstrukcji.
Klasyki łatwiej się serwisuje,niż współczesne zabawki.No chyba,że w ich konstrukcji użyto rzadkich podzespołów.A radość ze słuchania tych dziadków jest niepomierna.

Tak tak spokojnie i z rozwagą codziennie obserwuje aukcje pojawiają się i znikają sprzęty
ładna Aiwa ale cena spora nie potrafię ocenić czy to drogo i czy to dobry zestaw brak doświadczenia allegro.pl/oferta/aiwa-aa-8700-at-9700-z...l-vintage-7759261868
albo to allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
a tu niższy wzmacniacz i cena też niższa allegro.pl/oferta/saba-vs-2080-cs-2000-t...an-okazja-7899035694
to też jest ciekawe ale kompletnie nie wiem co to allegro.pl/oferta/nordmende-pa-1100-wzma...050-tuner-7896774950
a to allegro.pl/oferta/nikko-trm-750-fam-650-...-oryginal-7628840526
no i jeszcze to allegro.pl/oferta/hitachi-ha-5300-ft-440-7849204250
robię tu bałagan wiem wiem

AIWA - bardzo dobry wzmacniacz, cena wcale nie tak mocno przesadzona, normalnie sam wzmacniacz na licytacji osiąga spokojnie ~1500zł, tuner to koszt około 300zł (w 2013r dałem za takiego niecałe 500 :))
Nordmende to straszna kaszana.
Nikko tylko udaje dobry wzmacniacz, jakość wykonania w porządku, ale dźwiękowo takie 4/10.
SABA 2080 i Hitachi - nie miałem,
Jeśli szukasz fajnego wzmacniacza to pojawił się ostatnio na licytacji Pioneer A-77X w srebrze, wydaje się być zadbany. To jest wzmacniacz, który spokojnie mogę polecić i żaden ze wzmacniaczy przez Ciebie proponowanych nie ma porównania, oprócz AIWY oczywiście. Pioneer powinien być jednak ze 3x tańszy ;)
Dzięki ceny i jeszcze raz ceny z kapelusza biorąc pod uwagę że sprzęt ma tyle lat i nikt nie zagwarantuje jego stanu
gdyby taki sprzęt o jakim tu piszemy kosztował ok 1000zł można kupować i się bawić ale prawie 3 tys i więcej to się robi droga zabawa za te pieniądze do zwykłego słuchania to mozna już kupić niezły sprzęt zdecydowanie młodszy prawie nowy albo nowy z gwarancją itp
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Najpopularniejsze Profile Odsłon
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Brak postów do publikacji.