Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jakie kolumny do Pioneer SA-508?

Jakie kolumny do Pioneer SA-508? 7 years 3 months ago #7169

  • iTryton
  • iTryton's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Witam,
poszukuję głośników do mojego nowo zakupionego sprzętu, czyli Pionnera SA-508. Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu o ok. 25m kwadratowych. Preferowany rodzaj muzyki do blues, rock, klasyka, czasem coś spokojniejszego. Szukam głośników podłogowych lub dużych podstawkowych, możecie mi coś polecić? Poniżej krotka specyfikacja wzmacniacza:

Power output: 25 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 40kHz
Total harmonic distortion: 0.03%
Damping factor: 30
Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 76dB (MM), 98dB (line)
Output: 150mV (line), 30mV (DIN)
Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
Semiconductors: 3 x IC, 21 x transistors, 18 x diodes
Mam na oku następujące:

www.olx.pl/oferta/paradigm-monitor-3-CID...mpGd.html#c7b362aece

Mój budżet to 1200PLN.
Attachments:
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do Pioneer SA-508? 7 years 3 months ago #7170

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
iTryton wrote:
Witam,
poszukuję głośników do mojego nowo zakupionego sprzętu, czyli Pionnera SA-508. Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu o ok. 25m kwadratowych. Preferowany rodzaj muzyki do blues, rock, klasyka, czasem coś spokojniejszego. Szukam głośników podłogowych lub dużych podstawkowych, możecie mi coś polecić? Poniżej krotka specyfikacja wzmacniacza:

Power output: 25 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 40kHz
Total harmonic distortion: 0.03%
Damping factor: 30
Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 76dB (MM), 98dB (line)
Output: 150mV (line), 30mV (DIN)
Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
Semiconductors: 3 x IC, 21 x transistors, 18 x diodes
Mam na oku następujące:

www.olx.pl/oferta/paradigm-monitor-3-CID...mpGd.html#c7b362aece

Mój budżet to 1200PLN.

Spory budżet jak na taki wzmacniacz :) ale może to i dobrze , kolumny to podstawa a jak kiedyś znudzi Ci się już blueline to zmienisz wzmacniacz na coś lepszego.
Paradigm to nie znam ale w ciemno polecam kolumienki ROGERS
Rogers LS2/3P te lepsze
ROGERS LS2/1p ale te też fajnie zagrają
w jedym i drugim przypadku spokojnie możesz sie jeszcze coś targować :)
z tańszych dwudrożnych kolumienek to polce jeszcze TESLA ARS 9104
oraz Grundig Box 550 professional
warto na pewno zainteresowac się jeszcze tymi kolumnami
KEF CARLTON III ciekawe jaką osiągną cenę
oraz CELESTION DITTON 15

Świetnie brzmiące kolumny - niedoceniane u nas (w zasadzie to TESLA)
ACRON 600B ale cena spokojnie do zbicia i to sporo choć kolumny na pewno warte pokojnie swojej ceny zgrają zna
może wizualnie nie powalają ale brzmieniem na pewno. Co do ceny to widziałem model niższy też 3-drożna kolumna 500B i sporo tańsza około 400 zł więc może warto przemyśleć,
Szukaj także Grundigów serii professional model box 650 albo 850, wszystkie grają bardzo ładnie cena około 600 zł (obecnie na all chyba widziałem model 850 za jakies 400-500 zł ale nieco zdezelowane),
Kolejna ciekawa pozycja za dobrze pieniądze to B&O S60 ( tylko jakis problem z mocowaniami maskownic i z tego co widziałem materiał na maskownicach do wymiany) ale kolumny grają świetnie mam do dziś model S75 genialna kolumna.
i na koniec spore paczki PN SOUND BR3/70 u nas mało znana niemiecka manufaktura ale to kawał solidnego stereo.
Na koniec dopiszę, że najlepszym sposobem byłoby spróbować wzmacniacz z każdymi kolumnami ponieważ to jest nalepszy sposób aby dobrać odpowiednie kolumny. Nie zawsze jest tak że lepsze i droższe kolumny zagrają lepije od tych tańszych i "gorszych". Na tym polega cała zabawa aby testować.

Poleciłem z tych kolumn co znam i wiem że warte polecenia ;)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do Pioneer SA-508? 7 years 3 months ago #7172

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Chciałem się odnieść do propozycja Piotra apropo KEF Carlton III. Ten model to następca moich KEF Calinda i w gruncie rzeczy są to bardzo podobne kolumny. Piękny dźwięk z rozmachem ale mają swoje wymagania. Potrzebują mocy (86db skuteczności) i maksymalnie płaskiej charakterystyki wzmacniacza. Para KEFy + SA-508 może nie wypalić. Miałem SA-708 i moim zdaniem ta seria wzmacniaczy Pioneera nie gra dobrze, tzn wg mnie ma podbity dół, a co gorsze dla KEFów, które obnażą każda słabą stronę systemu - górę również. Do tego niski Damping factor tego wzmacniacza i membrana bierna może powodować rozlazły bas. Uważam, że kolumny same w sobie świetne, natomiast nie z tym wzmacniaczem tzn. moim zdaniem może być gorzej niż z dużo słabszymi kolumnami.
Last Edit: 7 years 3 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do Pioneer SA-508? 7 years 3 months ago #7174

  • szejku10
  • szejku10's Avatar
  • Offline
  • Bywalec
  • Posts: 64
  • Karma: 0
Ja z własnego doświadcznia radze ci kupić kolumny o zamkniętej konstrukcji do tego wzmacniacza. Miałem co prawda SA-708 i też odniosłem wrażenie jak kolega wyżej, że jest podbity dół a góra wręcz przeciwnie. Na początku podłączyłem hpm30 , hpm40 i grało przyzwoicie ale dopiero jak podłączyłem JVC zero 2 zagrało fajnie w całym paśmie. Ogólnie przy tym wzmacniaczu obstawiał bym kolumny z lepszą górą niż basem.
Last Edit: 7 years 3 months ago by szejku10. Reason: literówka
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do Pioneer SA-508? 7 years 3 months ago #7175

  • iTryton
  • iTryton's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Dzięki za porady i wasze opinie :)

JVC Zero 3 wywołały we mnie ciekawość. Niedość że pasują stylem to jeszcze ciekawa oferta znajduje się we Wrocławiu (w sumie i tak nie podjadę na odsłuch ze względu na brak czasu).

www.olx.pl/oferta/jvc-zero-2-kolumny-glo...Jqbf.html#d6026d870a

Powiedzcie tylko, czy nie mają o drobinę za niskiej sprawności jak na moje potrzeby? Salon ma prawie 25mkw i 2,8m wys., a ich sprawność to jedynie 86db. Paradigmy mają natomiast 90db, co przy zastosowaniu mojego 25-watowego Pionnera, wg. mojej skromnej wiedzy zagra chyba głośniej?
Cały czas z tyłu głowy mam jeszcze Dali 104 lub 505.
Jeśli macie dalsze rady, to zostaję otwarty na sugestie.
Last Edit: 7 years 3 months ago by iTryton.
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do Pioneer SA-508? 7 years 2 months ago #7179

  • chuck4
  • chuck4's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 135
  • Karma: 0
cena tych ACRON to czyste Si Fi

przy TESLA marny handlarzyna

te JVC wyglądają solidnie zbijaj cenę
The administrator has disabled public write access.

Jakie kolumny do Pioneer SA-508? 7 years 2 months ago #7181

  • iTryton
  • iTryton's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Dziękuję wszystkim za rady i aktywne wspieranie laika w wyborze, chodzi oczywiście o moją osobę ;)

Kupiłem Dali 400. I podoba mi się dźwięk, który z siebie wydają.

Miałbym jeszcze tylko prośbę o informację, kiedy owe kolumny były produkowane. Niestety nie znalazłem tej informacji nigdzie w internecie.

Pozdr.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.