Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ?

Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3123

  • Piotr
  • Piotr's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Witam.
Jestem po raz pierwszy na forum,i od razu proszę o pomoc.
Mianowicie, posiadam zestaw hi fi pt. Kenwood K 501 USB , taka mała popierdółka, i wszystko było by dobrze , gdyby nie wizyta u znajomego , który posiada radio ZODIAK + kolumny podłogowe UNITRA.
Mianowicie , po włączeniu tego radia , zwaliło mnie z nóg. Okazało się , iż radio z przed ćwierćwiecza jak mniemam , potrafi wydać z siebie dźwięki o jakości , o której mój zestawik hifi może tylko pomarzyć.
Dźwięk jest : ciepły, głęboki , czysty , po prostu poezja.
Nie jestem audiofilem , ale słucham sporo muzyki, zajebiście mi się to spodobało i chciałbym coś takiego mieć u siebie ( w sensie , takie wrażenia z odsłuchu)
Do rzeczy : posiadam w/w zestaw i chciałbym żebyście mi doradzili , jaki wzmacniacz można zastosować , oraz jakie kolumny , żeby wrażenia ze słuchania były podobne do tych z Zodiaka.
Być moze wogóle nie potrzeba stosować wzmacniacza, tylko od razu podłączyć kolumny pod mój zestawik, w takim razie proszę o fachowe porady.
Zaznaczam iż, kupiłem ten zestaw z powodu niewielkiej ilości miejsca w pokoju (ok 15m2) , ale jestem skłonny wygospodarować jeszcze trochę miejsca , na dodatkowe kolumny i wzmacniacz , jeśli by to spowodowało podobne doznania , do tych o kótrych wcześniej pisałem.
Ps. jeśli ma to znaczenie , to słucham róznego rodzaju muzyki , czasami lubię posłuchać trochę głośniej , ale bez przesady , i bardzo podoba mi się gdy są uwydatnione tony wysokie, oraz delikatny ale głęboki bas.
Acha , no i chciałbym kupić coś dobrego jakościowo , żadnej chińszczyzny , ale w przystępnej cenie.
Dziękuję z góry za ewentualną pomoc, i pozdrawiam.
Piotrek
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3124

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witaj

Polecam rozejrzeć się po portalach - zobacz co by Ci odpowiadało. W tej chwili można doradzić w jeden sposób - wszystko zagra lepiej od tego kenwooda :D

Podaj cene w jakiej chcesz się zmieścić.
Pokój 15 m2 to wcale nie tak mało, ja mam 17 m2 i sporo zmieściłem - więc wszystko zależy od determinacji.
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3125

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Witaj,

kolega Lasio ma rację i faktycznie pozbyłbym sie tego czegoś co masz, nie wiem ile byś za to dostał pieniążków ale jeżeli kilka setek możesz zagospodarować to masz taki sprzęt że głowa odpada przy tym Twoim Kenwoodzie (oczywiscie nie mam nic przeciwko takim sprzętom, każdego indywidualna sprawa).

...a co do brzmienia o jakim piszesz to zdecydowanie szukałbym jakiegoś Telefunkena Grundiga lub SABA, jak lubisz wysokie i niskie tony, poczytaj na forum opisy osób którym doradzono taki sprzet a zobaczysz ze były bardzo zadowolone.

jezeli bedziesz konkretnie zainteresowany, przegladne all i podpowiem co warto kupic. Dodam jeszcze ze firmy które wymieniłem nie kosztuja bebechów - od 200-300 zł i masz kawał porzadnego stereo..dosłownie kawał gdzie to Twoje kombo czy moze to amplituner naprawdę nie może nawet stać obok + kolumny... oczywiscie mozna szukac taniej...

co do Zodiaka to mimo że nie jest to sprzęt dla wymagających powiem Ci że ten mały paskudnik naprawde potrafi dobrze brzmieć i zaskoczy wielu... i to w tym wszystkim jest najfajniejsze

pozdrawiam
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3126

  • Piotr
  • Piotr's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Witam ponownie.
No to optymizmem nie zawiało ...
Zestaw Kenwood kupiłem, ponieważ miał b.pozytywne opinie co do jakości , i przy okazji odczytuje muzykę z USB.
Nie wiem , czy ma to znaczenie, ale zazwyczaj słucham muzyki właśnie w formacie MP3 , oraz CD , natomiast tradycyjnego radia sporadycznie.
Więc jeszcze raz Was pomęczę.
Mianowicie , nie chciałbym się pozbywać Kenwooda , chociażby z powody tychże MP3 , i mój zamysł jest mniej wiecej taki:
Kenwood zostaje wraz ze swoimi dwoma kolumienkami (z frontu) , obok stawiam zakupiony wzmacniacz (dobrze gdyby był w podobnym stylu , czyli srebrna
obudowa i podobne rozmiary) i do tego wzmacniacza podłączam dwie kolumny z prawdziwego zdarzenia - ustawiam je po bokach z przodu lub z tyłu , w zależności jak będzie lepiej.
Kupując Kenwooda wiedziałem że nie jest to HI END , natomiast nie było to też byle jakie badziewie.
Więc panowie , naprawde potzrebuję porady , czy da się coś wykrzesać wg. mojego zamysłu.
Jeśli starusieńkie radio wraz z wiekowymi kolumienkami potrafią tak ładnie zagrać , na bylejakiej antenie , to mam także nadzieję , że przy odrobinie pomysłu i dobrej woli , będę miał podobną radość ze słuchania muzyki w swoim domu :) Liczę na was i pozdrawiam.
Ps. nie bardzo chciałbym pozbywać się Kenwooda ponieważ zależy mi na odczycie muzyki z USB.

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3127

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Srebrne, podobne rozmiarami... :)
Ja bym celował w coś takiego (albo inna mini AIWA):
allegro.pl/aiwa-c22-p22-rarytas-i2395687844.html

Kolumn nie będę teraz szukał bom w podróży i czasu niewiele :)
Pozdrowienia!

PS. muzyke z USB można byle empetrójką podłączoną przez jack <-> 2x chinch do AUX zastąpić więc to nie powienien być koronny argument żeby nie pozbywać się tego "pryszcza" Kenwooda ;-)
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3139

  • Piotr
  • Piotr's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 4
  • Karma: 0
Witam.
Zgoda , wzmacniaczy tego typu sporo jest na allegro, lecz potrzebuję fachowej porady , żeby po zakupie wzmacniacza i kolumn , móc cieszyć się dobrym brzmieniem - i tutaj niestety potzrebuje Waszego fachowego "zapewnienia" niemalże ze tak będzie, żeby nie okazało się że po zakupie niewiele się zmieniło , bo to bez sensu by było kompletnie.
Czyli Twoim zdaniem jeśli podłącze "byle mptrójkę" do jakiegoś porządnego , rekomendowanego wzmacniacza i kolumn , jest szansa że uzyskany dźwięk będzie wysokiej klasy ? Więc tym bardziej chciałbym zostawić swojego kenwooda i zainwestować w jakieś porządne uzupełnienie wszystkiego w sensowną całość.
Ps. kwota jaką chciałbym przeznaczyć to coś koło 600-1000 zł, lecz jeśli okaże się że trzeba będzie przekroczyć budżet , to myślę ze jakoś damy radę.

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3140

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
no to mam coś dla Ciebie, rzadkie i wspaniałe...

Telefunken TA-750 + tuner TT-750, tuner to legenda rzadko się trafia a już na pewno w sprawnym stanie, wzmacniacz nie odstanie także.
potarguj sie i może za 500 kupisz,
do tego kolumny Grundig PROFESSIONAL SUPER HIFI BOX 1500a,

a zobaczysz na czym polega słuchanie muzyki..

to co teraz Ci polecam to nie byle pierwszy lepszy sprzęt - to kawał świetnego audio - wiem bo z telefunkena mam prawie wszystko i ten wzmak potrafi bardzo wiele... porównywałem go z wieloma znacznie droższymi i ani na krok nie odstawał..
Jest to wg mnie jedna z najlepszych pozycji tej firmy... na żywo sprzet prezentuje sie na prawde bardzo ładnie.
Wzmacniacz ma niesamowite możliwości regulacji brzmienia... słuchanie radia to czysta przyjemność a na aux podłączysz sobie co bedziesz chciał innego.

mna temat kolumn nie bede sie rozpisywał (sprawdz tylko czy impedancja odpowiada, kolumn sa 4ohmy a wzmacniacz chyba tez od 4 ohmów ale upewnij sie, na 99% bedzie ok)

na koniec dodam że ten sprzęt jeżeli chodzi o wymagania zaspokoił je na bardzo bardzo długo.
Ja do dzisiaj do niego wracam.

tylko pamiętaj że jest to uzywana sprawa i nie wiem co tak na prawde sprzedaja panowie z powyższych aukcji, to już musisz sam podzwonic i sie dogadac, z tego co piszą to sprawne. troszke szmatką posmigasz i bedzie jak znalazł.

potarguj sie troche i mysle ze powinienes zamknac temat w 1000 zł.

powodzenia
vintage audio
Last Edit: 11 years 9 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3144

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Piotrze.MP 3 to porażka.Nadaje sie do słuchania telefonem.Jak chcesz się cieszyć dobrym dźwiekiem to poczytaj uważnie co koledzy piszą.
Dobry sprzęt kosztuje ale zmieścisz sie śmiało w 1000 zł.

Nie da się Ci doradzić comasz kupić .Aby dobrać zestaw to często lata poszukiwać ,eksperymentów i aby wybrać to co nam naprawde pasuje trzeba to robić porównawczo.
Czyli koszty.

Kenwooda pogoń jak najszybciej.To juz plastikowe badziewie na marnych scalakach.Dla gimnazjalistów.Popłuczyny po tej wspaniałej marce.Podobnie Sony.Strach brać do ręki.A porazka dla słuchu.

Pozdrawiam T

PS Wcale sie nie dziwię że Ci Zodiak podpasował.To była bardzo udana konstrukcja brzmieniowo.
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3148

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
innym takim cudakiem jest Rema Toccata 940/2, a to dopiero gra lepiej od Radmora :) i można kupić za czapkę gruszek.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Co podłączyć pod Kenwood K 501 USB ? 11 years 9 months ago #3150

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Dederoński sprzęt mocno niedoceniany .Niektóre graja wyśmienicie ale należy uważać z FM bo mieli niski choć wyższy nżz u nas.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
  • No posts to display.