Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jaki amplituner wybrac.....

Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2892

  • Mariuszz
  • Mariuszz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Witam
Szukam jakiegos amlitunera dla kolumn Zg40C do sluchania rocka i PRIII z uwagi na to, ze Radmory osiagaja wysokie ceny szukam czegos innego i mam nadzieje, ze lepszego, wazne by byl z tamtych lat.

Amplituner nie musi posiadac duzego zapasu mocy 2x40 wystarczy, ale chcialbym by dzwiek byl bajkowy:) istotnym elementem tez jest wyglad zblizony to ponizszych modeli.

W oko wpadly mi nastepujace pozycje:
Kenwood Kr- 6050
Sony STR V5
Sansui G6000
Pioneer sx-850

Co o nich sadzicie?
Ktory najciekawszy, ktory wypada najlepiej brzmieniowo?
Mozecie mi pomoc wybrac?
Moze jakies inne propozycje??

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2894

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Wszystkie, które podałeś są bardzo mocne, a Twoje unitry to tylko 40W.

Ilu omowe masz te ZG40C?

Te urządzenia są ciekawe i tanie:
allegro.pl/braun-regie-350-amplituner-03-i2169402492.html
ten i tak jest za drogo wystawiony moim zdaniem, widziałem aukcje co się kończyły na nieco powyżej 100PLN
Zakres radia do 104Mhz ale do PRIII wystarczy :D

jeśli zależy Ci mocno na designie to ampli mojej ulubionej firmy AIWA np AX-7400 doskonale sobie radzi z Zg40C - sprawdzone ;)
Last Edit: 12 years 1 month ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2895

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
???

kolego dziwnie to napisałes
Sansui G6000 wcale nie bedzie tansze jak Radmor ??

najgorzej wypada pioneer SX-850
fajnie brzmi Kenwood KR-6050 nizszy model 7050 który zdecydownie jest najlepszy z tej linii i brzmi lepiej od najwyzszego modelu z tej linii 9050 moim zdaniem poszli tu bardziej w moc a zapomnieli o brzmieniu. Do tego ładnie sie prezentuje i kawał byka z niego, poza tym mocy wystarczy że hoho.

V5 nie wiem jakos nie moge sie przekonac moze nie podpiałem odpowiednich kolumn do tego Soniaka ale juz grałem trzema różnymi modelami V5, gra to bardzo poprawnie ale gorzej od Kenwooda - za to tez ładny.

a tak na prawde to do tych kolumn kup sobie polska REMA Tokata zobaczysz jak to zagada z tymi kolumnami - brzmi lepiej od Radmora wierz mi !!! brzydal w porównaniu do Sansui czy Kewnooda Pioneera itd.. ale warto spróbowac. Kupisz za czapke gruszek a zobaczysz ja zabrzmi z ZG40 i zostanie Ci 1000 zł w kieszeni.

Ostatecznie wybrałbym Sansui - choć z tych które wymieniłeś tego modelu nie słyszałem ;P - też lubie popatrzec na sprzęt a nie tylko posłuchać ;)!!!

pozdrawiam
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2898

  • Mariuszz
  • Mariuszz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Dziekuje za zainteresowanie

Kolumny sa 8 omowe.
Ten Braun jakos nie trafia w moje gusta wizualne, ale z Aiwa juz jest cieplej:)

Nie mialem na mysli, ze Sansui G6000 jest tansze niz Radmor, chodzilo mi o to ze wole dac wiecej za lepszy sprzet niz przeplacac za Radmora ktorego modele osiagaja ostatnio wysokie ceny.

Czyli Pionier Sx-850 skreslam z listy.
Kenwood Kr-6050 lepiej zastapic wyzszym modelem, czyli 7050.
Sony STR V5 w ostatecznosci a jak prezentuje sie V6?
Czyli najlepiej wypada Sansui pod wzgledem muzycznym i wizualnym.
Czy macie jeszcze jakies inne propozycje?

Latwo sie tworzy liste ale gorzej bedzie posiasc ten wymarzony model..

Jak tylko uda mi sie dostac REMA Tokata to na pewno z ciekawosci ja sprawdze.

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2899

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Radmor to nie jest taki zły sprzęt i gra całkiem nieżle ;)... ostatnio nim grałem ... choc ceny faktycznie ostatnio dość spore - mozna trafic za rozsadna kwote, poza tym to dobra alternatywa to Twoich kolumn.

no ale wracając do meritum...
- co do kenwooda 6050 to troche popitoliłem - wybacz- chodziło mi o model 7050 blizej mu brzmieniem do 8050 który jest najlepszy z tej linii brzmieniowo lepszy jak 9050, który jest najwyzszym modelem z linii.
wiec 6050 nie słyszałem ale 7050 gra bardzo fajnie.

- jest fajna opcja BASF 8450 - to gra genialnie mam model 8440 - te amplitunery sa quadrofoniczne, ja osobiscie uwielbiam taki design i te modele wg mnie sa wybitne, jakbys kiedy trafił Basf D-6060 stereofoniczny z tej linii to również bardzo polecam.
jest teraz model 8450 ale za wysoka cena chyba 1100 zł ... warto byłoby czekac bo sprzeda sie na pewno znacznie taniej.
- jak masz wiecej kasy to zdecydowanie REVOX B-780- nie bede sie rozpisywał na temat bo to kawał audio - nie ma co dyskutowac - choc nie wiem czy te ZG40 nie beda za słabe do niego.
- kawał kloca to również Pioneer SX-1010, nie widze fotek w aukcji wiec ciezko mi powiedziec w jakim jest stanie, wyglada niepozornie ale to najwyzszy model z tej linii ma ponad 100W na kanał w RMS zaliczany jest do grupy Monster Receiverów podobnie zreszta jak powyzszy REVOX i wazy około 25 kg. wart uwagi - mozna go kupic nawet za 800 zł, porównywałem go np. nizszym z modelem SX-737, i brzmi zdecydowanie lepiej, no ale to całkiem inna bajka. Pisze to jakbys słyszał czasem cos nizszego z tej linii i nie byłbys do konca zadowolony - nie sugeruj sie tym.
- zauwazyłem ze pojawił sie równiez SANSUI G-8700 DB,
niestety brak fotek - to kolejny Bolid wsród receiverów.

reasumujac jak masz wiecej kasy to REVOX B-780 lub Sansui G-8700DB albo bardzo adny G-6000 tez kawał legendy i audio. a tak w ogóle to do jakiej kasy chciałbys kupic ten amplituner?
niestety nie słuchałem powyzszych amplitunerów z ZG40... sa to sprzety które byłyby na pewno bazą do lepszych kolumn w przyszłości.
i pamietaj ze wybrane amplitunery to jakies tam audio - to juz legenda i pojawiaja sie rzadko do kupienia.

i pamietaj prosze, ze nie sprawdzałem impedancji w żadnym z opisywanych amplitunerów - musisz sam sie dopytać, ale w tych lepszych to przewaznie jest od 4 ohm


i jeszcze odwołujac sie do AIWA jakby Ci sie podobała to konczy sie dzis model AIWA AX-7550, wyzszy model od 7400 i sprzeda sie pewnie za niewilekie pieniazki.
za te pieniadze ciezko znalezc cos co bedzie grało lepiej.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2900

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Naprawdę warto "parować" takie poteżnę receiver'y z ZG40C?
Są to bez wątpienia porządne kolumny ale aż tak bym nie przesadzał.
Przez ostatnie 10 lat - 6 lat grałem na ZG40C z różnymi klockami i z moich doświadczeń wynika, że nie warto.
Najgorzej to mi to grało na Soniakach STR-V55 i wzmak TA-F70, o dziwo na dużo słabyszm STR-11L - z soniaków najlepiej. To już lepiej huczały te komulny ze wzmakiem unitry PW-3015. Teraz grają z AIWA i jest naprawdę dobrze. Też chciałem polecić tę 7550 tylko, że ten egzemplarz z aukcji nie ma wszystkich przycisków ;)
Last Edit: 12 years 1 month ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2901

  • Mariuszz
  • Mariuszz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Az milo przeczytac tak wyczerpujace zainteresowanie moim problemem:)

Na amplitunerek moglbym przeznaczyc max 1200zl.
Podoba mi sie ten SANSUI G-6000, ale kusi mnie tez REVOX B-780, ale on na pewno bedzie poza moim zasiegiem.
Pionier SX-1010, SANSUI G-8700 DB i AIWA AX-7550 przedstawiaja niekompletny stan a wolalbym tego uniknac z uwagi na trudnosc dostepnych czesci.
Zdecydowany jestem bazowac na froncie aluminiowym, takie male spaczenie:) ale te BASFY tez zaczynaja do mnie przemawiac.



To fakt az takie monstery nie sa mi potrzebne do tego zestawu, dlatego moc nie jest dla mnie wyznacznikiem – tylko jakosc dzwieku, dopasowanie do kolumn i wrazenia wzrokowe.

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2902

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Jeśli planujesz zakup przyszłościowy i następnym zakupem będą kolumny do tego ampli to jak najbardziej możesz iść tym torem, ale jeśli ma to być docelowy zestaw do słuchania muzyki to po prostu na Twoim miejscu nie ładowałbym w to tyle kasy - ale to jest tylko moje zdanie i jak najbardziej zgadzam się z tym, że każdy może mieć swoje "zachcianki" :)

Jest naprawdę sporo ładnie prezentujących się amplitunerów, które dobrze zagrają w cenach np 300-500PLN.

Jeśli piszemy o watach to warto wspomnieć, że dedykowany dla tych kolumn Radmor ma moc 2x25W przy 4ohm, a przykładowo SANSUI G-6000 2x100W (4ohm). Można też zaoszczędzić przy okazji na energii elektrycznej :D
Last Edit: 12 years 1 month ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2903

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
faktycznie Lasio ma racje jeżeli chcesz kupic cos pod swoje kolumny to z tymi "bykami" daj sobie spokój, ładne i konkretne maszyny, chyba ze planujesz kiedys zmienic kolumny.

widziałem jeszcze, chyba dzisiaj konczy sie aukcja Telefunkena TR-500 - juz ludziska wiedza ze te niepozorne amplitunery graja super - i nie kupisz za bezcen.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2904

  • Mariuszz
  • Mariuszz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Macie racje- ja nie szukam wielkich mocy, ale dzwieku, ale niestety to chyba przewaznie idzie z soba w parze.
Tan Sansui G-6000 ma moc przy 8 ohm 2x65 W -wiec znacznie wiecej niz potrzebuje ale to zadne monstrum a i bylby troszke przyszlosciowy.

Na Telefunkena sie nie zalapalem.

Sa moze jakies inne alternatywy?

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.