Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jaki amplituner wybrac.....

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2905

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Piootr już widze mnie przechrził na Lasio - też ładnie :D

Ponieważ im większy zakres poszukiwań tym łatwiej znaleźć to tak:
Sansui G-5000: mniejszy brat, różniący się głównie mocą od 6000.

Co powiesz na Marantze: na przykład 2238b,2252B ?
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2906

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
z tymi kolumnami ładnie brzmi Mercury DSH-303, ale wizualnie - masz większe aspiracje ;).

Kenwood KR-7600 - kawał amplitunera, nie wiem jak zabrzmi z ZG40, ale słyszałem, mozesz uwalic cos z ceny, choc widac ze stan ładny o co dzis ciezko.

w zasadzie jezeli chodzi o wyglad to Marantze sa świetnym wyborem model 2252B - ten akurat posiadam - dosc wysoki model chyba 3 od góry z tej linii, na pewno bedzie sie podobał i przykuje oko kazdej osoby, warto byłoby go przepolerowac dopiero wtedy błyszczy jak trzeba i wymienic zarówki (ładnie na błekitno świecą). Co do brzmienia to cóz moge rzec - gra ładnie ale na kolana nie powala - radmor brzmi jak dla mnie lepiej.

Kenwood KR-7600 na pewno gra lepiej, niestety Marantz ładniejszy - cos trzeba wybrać.

Sanyo DCX-8000K - bedziesz również zadowolony z brzmienia - wysoki model.

p.s
szkoda ze nie kupiłes Telefunkena - moim zdaniem gra nalepiej z opisywanych tu modeli... oczywiscie poza bolidami o których była mowa wczesniej... z tym ze nie musiałby sie wstydzic przy legendarnych kolegach, mimo ze taki niepozorny.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2907

  • Mariuszz
  • Mariuszz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
Sansui 6000 bardziej do mnie przemawia od 5000 wiecej wskaznikow:)

Co do Marantz to nigdy nie potrafilem powiedziec czy ich stylistyka mi sie podoba czy nie tak jak produkty Yamahy ale skoro dosc wyskoki model 2252B przegrywa porownanie z Radmorem no to wejdzie na liste rezerwowa.

Sanyo DCX-8000K bardzo niepozorny z wygladu ciekawa propozycja ale szukam czegos bardziej okazalego:)

Kenwood KR-7600 podoba mi sie wciagam na liste :)))))

Juz kiedys myslalem na Mercurym DSH-303 tylko zawsze ten wyglad mnie zniechecal, no chyba zeby go nabyc w celach porownawczych i moze by zostal......

Zaluje tego Telefunkena mialem go na liscie, ale po prostu mi nieswiadomie uciekl.

Pojawil sie natomiast wspomniany wczesniej Kenwood Kr-8050 prawdziwy monster, ale prawdopodobnie poza moim zasiegiem podobnie jak poddany pod licytacje Revox B-780 no i ich moce zdecydowanie na wyrost dla moich potrzeb.

Jestem cierpliwy i nie musze miec sprzetu na jutro, wiec bede polowal dalej.

Dzieki za kolejne propozycje i pozdrawiam.
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2908

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
8050 to kawał bryki jak pisałem wczesniej wg mnie to najlepszy z tej linii model.

...jeszcze jedna sprawa, wiedziałem ze gdzies był,

Masz tu link do Luxman R-800S, możliwe że jeszcze sie nie sprzedał, osobiscie dziwi mni to, widziałem ze sprzedawał ostatnio za 360 zł i chyba sie nie sprzedał, warto zapytać... za te pieniadze to super nabytek - ta linia amplitunerów jest bardzo dobra zreszta firma mowi sama za siebie, mam model R-1500 i słuchałem R-800, bardzo dobry wybór...
jedyny minus to ta gałeczka ale pewnie tego zbytnio nie widac - mimo to bym sie zainteresował na Twoim miejscu bo za te pieniadze kupisz genialne brzmienie i wszystko w tych luxmanach chodzi jak w zegarku nawet po tylu latach... niegdy nie było miejsca na tandetę czy prowizorke.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2911

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
a tu pojawił sie własnie w bardzo dobrej cenie świetnie brzmiacy amplituner SABA 9241 to moim zdaniem jeden z 3 najlepiej grajacych amplitunerów tej firmy.

moze na fotkach nie prezentuje sie jakos wyjatkowo w rzeczywistosci wyglada lepiej, ale najlepsze jest to co z niego sie wydobywa. Świetna panorama stereo, spora moc prawie 100 W na kanał... to naprawdę gra super!!!
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2912

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
tylko musiałbys sie spieszyc bo pewnie zaraz go ktos dziabnie ;)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2913

  • Mariuszz
  • Mariuszz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
ehhhh czlowiek by musial caly czas pilnowac netu - SABA uciekla a szkoda bo juz kiedys ogladalem ten model
LUXMAN sie tez skonczyl - moze sie jeszcze pojawi- albo napisze do goscia


a co myslicie o RADMORACH :) tych odnowionych w ktorych specjalizuje sie jeden gosciu ale ich ceny sa ponad 1 tys. zl?
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2914

  • mareks
  • mareks's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 603
  • Karma: 7
robi to bardzo dobrze ..
w zasadzie to byłby idealny sprzęt pod Twoje kolumny.

ale warto się zastanowić , bo możesz kupić sprawnego i za 600 zł. no ale z drugiej strony to nie bedzie to samo, mozliwe ze trzeba bedzie go przegladnac i troche wyczyscic... "rydzyk" fizyk
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2915

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
tylko dodam ze Kenwood KR-8050 jest na 110V ...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Jaki amplituner wybrac..... 12 years 1 month ago #2916

  • Mariuszz
  • Mariuszz's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 14
  • Karma: 0
No wlasnie pasowalby idealnie
ale boje sie kupic tanszy (nietykany) bo i tak musialbym go dac do przegladu, przestrojenia i tp. a w moim rejonie to tragedia -niestety przekonalem sie na wlasnym sprzecie :(
ale skoro odnawia je dobrze to moze taki RADMOR jest tez dobrym rozwiazaniem jesli nie znajde jakiegos zagranicznego w ladnym stanie....

Tak jest na 110V ale jest adapter -wiec chyba jest ok
Last Edit: 12 years 1 month ago by Mariuszz.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.