Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: sansui CA-2000 i BA-2000

sansui CA-2000 i BA-2000 14 years 3 months ago #278

  • mareks
  • mareks's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 603
  • Karma: 7
Last Edit: 14 years 3 months ago by mareks.
The administrator has disabled public write access.

O:sansui CA-2000 i BA-2000 14 years 3 months ago #280

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Karma: 6
Pre nie jest zle chociaz model 3000 zdecydowanie go przewyzsza. W kwestii brzmienia...za 2,5 kzl mozna kupic przedwzmacniacz zdecydowanie lepszy w tym wzgledzie. Generalnie jesli chodzi o Sansui czy Altec'a oceny i ceny sa mocno przesadzone. Poza wartoscia kolekcjonerska i jakas forma nazwijmy to prestizu jaka oferuje ta seria Sansui (Tuner TU-9900 jest faktycznie wybitny)wiele urzadzen Classic Audio jest znacznie tansza i zdecydowanie przewyzsza te konstrukcje pod wzgledem brzmienia. Jesli ktos uzywa swoich klasykow do sluchania muzyki i zalezy mu na jakosci dzwieku to...zdecydowanie moze sobie pewne rzeczy odpuscic. Np. Sansui CA-3000 + BA-5000 to bardzo dobrze brzmiaca amplifikacja ale za cene jaka trzeba za nia zaplacic mozna kupic zdecydowanie lepszy sprzet , ktory deklasuje w kazdym aspekcie ten duet o kilka klas.
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
The administrator has disabled public write access.

O:sansui CA-2000 i BA-2000 14 years 3 months ago #282

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Paddy a co lepszego mozna nabyc za nizzsze pieniazki ??
vintage audio
Last Edit: 14 years 3 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:sansui CA-2000 i BA-2000 14 years 3 months ago #292

  • Patrick
  • Patrick's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posts: 182
  • Karma: 6
Witaj!

Za cene zestawu CA-3000 + BA-5000 , od ktorego sestaw CA-2000 + BA-3000 ktory jest tanszy ale nie ma dramatycznej roznicy chociaz roznica w jakosci jest znaczna , mozna sobie zafundowac 2xTA-N902 Sony + TA-E900. Jaka jest roznica? Mamy monobloki o mocy sin. 1x400W w SE klasie A. Zadnych wiatraczkow w obudowie i pre w klasie A dual mono o budowie modulowej. Wszystko w obudowach z niemagnetycznych materialow. Za ten tenszy zestaw mozna spokojnie kupic Sony TA-E88B + TA-N 901 , ktory spokojnie brzmieniowo zdeklasuje 2000+3000. Oczywiscie "look" sansui i jego wielkosc robia swoje wiec nie dziwie sie ze ludzie tak kochaja te klocki. Brzmienie...heh mialem zestaw Sansui + tuner TU-9900. Z calego zestawu to wlasnie tuner byl wybitny. Polowalem na to dlugi czas i przytargalem z NZ. Dobrze ze towar wybitnie chodliwy za Odra wiec ze znalezieniem nowego wlasciciela nie bylo klopotu. TA-E900 zastapilem Proceed'em Madrigala , ktory zdeklasowal "dwojke"Pass'a i Krell'a ale szybciutko do Sony wrocilem. Z pewnoscia z kolekcjonerskiego punktu widzenia Sansui jest ciekawsze chociaz nie wszedzie np. anglicy maja korbe na punkcie topowych konstrukcji Sony z epoki. Ostatnio na Ebay.co.uk V-Fet TA-N7B sprzedal sie w licytacji za 1600 funtow. prosze nie zrozum mojej wypowiedzi na zasadzie "Kazda pliszka..." Mam bardzo duzy dystans do swoich zabawek i selekcjonuje je wylacznie w kontekcie oferowanego brzmienia. Marka sprzetu nie robi na mnie najmniejszego wrazenia. Jesli wzmak z Buczaczy wykosi Cello to go kupie nawet za spore pieniazki. Natomiast nigdy nie kupilem i nie kupie klamota dla metki i metryczki w audioswierszczyku czy zachwytow w sieci. Albo cos mi "gra" albo...nie. Niestety Sansui mi nie gra. Z jednymi ochami i achami zgadzam sie w 100% => tuner Sansui TU-X1 to istotnie krol tunerow niewiele przed nim a nic po nim ;)
Sprzęt audio jest wylacznie narzedziem do odtwarzania muzyki.
Last Edit: 14 years 3 months ago by Patrick.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.