Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Wybieram amplituner. pilne

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3677

  • mareks
  • mareks's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 603
  • Karma: 7
kolego poszukaj jak pisze Tomasz SABA np 9241, 9240 lub 9250 , 9260 ewentualnie 9140 lub 9141 - cena bardzo przystepna a gra to tak że hoho - spory zapas mocy, i nie musisz akurat kupować 20 W jak będzie miał zapas mocy to tylko lepiej,

a te 2x25W H/K 430 to wierz mi, że jak zechcesz to rozedrze chałupę na strzępy - nie mylić z mocą podawano na dzisiaj sprzedawanych plastikach (choć wydaje mi się żę H/K ma nieco większą moc)
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3679

  • mintay
  • mintay's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 22
  • Karma: 0
Sabę truudno znaleźć, a do JVC lub Rotela zaczynam się przekonywać. Jakieś kolumny z tu obecnych na allegro ktoś poleci?
Te soniaki wyglądają bardzo estetycznie, pytanie jak będą znosić 50W lub 70W? http://allegro.pl/sony-ss-a502-i2773789717.html
Jestem otwarty na dalsze sugestie amplitunerów :)

p.s.
Czy jakość zakupionego odtwarzacza CD ma jakieś znaczenie? tzn. czy będzie różnica jeśli wrzucę CD do laptopa/discmana/lepszego lub badziewnego odtwarzacza stacjonarnego? To rzutuje na jakość brzmienia na wyjściu?
Last Edit: 11 years 4 months ago by mintay.
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3680

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Tymi kolumnami Sony raczej nie zawracałbym sobie głowy. W tej cenie lepiej poszukać czegoś od innego producenta (mniej modnego).

Jeśli chodzi o odtwarzanie CD z komputera: mam kartę muzyczną Sound Blaster Audigy i CD PLayer AIWA XC-900 kupiony za 40PLN.
Różnica w odtwarzaniu muzyki między komputerem i odtwarzaczem duża na plus AIWY.

Ja bym te kolumny potargował, gość już długo je wystawia i nie może sprzedać
allegro.pl/audiofilskie-corony-b-9271-kl...-fi-i2788431268.html
Last Edit: 11 years 4 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3681

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
mintay napisał:
Czy jakość zakupionego odtwarzacza CD ma jakieś znaczenie? tzn. czy będzie różnica jeśli wrzucę CD do laptopa/discmana/lepszego lub badziewnego odtwarzacza stacjonarnego? To rzutuje na jakość brzmienia na wyjściu?

OCZYWISCIE ZE TAK !


masz tu kolego świetne kolumny Pioneer S-510 - to świetny sprzęt, mam w domu identyczne, niskotonowy głośnik to majstersztyk + wstęgi, do tego odnowione,

moim zdaniem to rewelacyjna okazja - przy założeniu że ktos nie spartolił roboty wymiany zawieszenia w głosnikach niskotonowych.

aż dziwne ze taka kwota
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3682

  • mintay
  • mintay's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 22
  • Karma: 0
Pioneer S-510 mają rated power 40W i maximum power 120W. Oznacza to, że póki wzmacniacz na wyjściu nie przekracza 120W to jest ok? (np Rotel ma 2x70W)


Pioneery mają 6.3 Ohm
Te CORONY B 9271 mają tylko 4 Ohm

A przykładowo Rotel rx803 ma 8 Ohm... Z kolei JVC VR5535LX działa na 4 Ohm ale nie jestem specem, bo tam różne przypadki opisane.
Last Edit: 11 years 4 months ago by mintay.
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3684

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
zgadza się kolego, ale jeszcze nie zdecydowałes sie konkretnie, wiec od czegos trzeba zaczynac - poza tym te stare sprzety nie sa takie wrazliwe :), i maja spore tolerancje w tym zakresie,

dla przykładu:
mam jeden zestaw w którym pod wzmacniacz o impedancji 8 ohmów mam podpiete kolumny 4 ohmy - oczywiscie nie polecam tego manewru nikomu - ale to spokojnie działa i musiałbym chyba żyłowac go na bardzo dużej mocy przez dłuższy czas żeby coś się złego wydarzyło.

a tu masz coś co powinno Cie zadowolić :)
własnie sie pojawiła SABA 9240


SABA to jedna z moich ulubionych firm - z tej linii mam wszystkie modele i każdy to kawał solidnego stereo za bardzo rozsądne pieniążki !!!
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3687

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
a co Panowie Koledzy powiedzą na taką propozycję?
allegro.pl/philips-686-top-model-vintage...bcm-i2796510655.html
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3688

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
wizualnie bardzo ładnie sie prezentuje, mam model 683 i przyznam że gra bardzo przeciętnie,
no ale ten zakładam że zagra lepiej - ma nieco lepsze parametry i inaczej wewnątrz zbudowany,
chociaż doświadczenie każe mi pisać, że ta różnica raczej nie będzie powalająca - no ale może niech się wypowie kto miał i słuchał osobiście ten model,
dodatkowo trzeba przyznać że zachowany w ładnym stanie

poniżej dane modelu w zestawieniu z niższymi choć nie wszystkimi bo był jeszcze model 684

vintage audio
Last Edit: 11 years 4 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3689

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
dodatkowo wizualnie może się kojarzyć z legendarnym kompletem PHILIPS LABORATORIES AH-673 / 572 / 578, niestety to nie ta bajka ;)

vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 years 4 months ago #3691

  • mintay
  • mintay's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 22
  • Karma: 0
czytam, przyglądam się, myślę, niedługo się zdecyduję. szkoda że niektóre z nich mają takie ceny.. ta Saba to naprawdę taki bajer? jest rotel rx803 na al. ale OBERWAŁ w obudowę i to nieźle.

Co jeszcze z głośników w rejonie 150-200 byście polecili?

I naprawdę byłoby fajnie gdyby któryś miał ten programator stacji. :dry:
Last Edit: 11 years 4 months ago by mintay.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.