Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Universum Quelle Quadro informacje

Universum Quelle Quadro informacje 10 years 5 months ago #5094

  • milek
  • milek's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Witam,

Mój pierwszy post witam wszystkich.
Kilka dni temu nabylem od znajomego kolekcjonera, jeden z jego projektów, którego nie bedzie konczyl, ale sporo i tak juz zrobil. Projektem tym jest kombo firmy Universum - Quelle, jak glosi nazwa na froncie "UNIVERSUM quadro classic".
Przeszukalem radiomuseum.org, znalazlem jedynie podobne produkty, z identycznymi magnetofonami, ale nigdy kompletnego zestawu, czyli tunera, gramofonu i decka. Sprzet generalnie gra przyjemnie, póki co samo radio, gramofon jeszcze nie podlaczony czekam na zlaczki, magnetofon wymaga przejrzenia, ale w zasadzie calosc sprawna.
Czy ktos posiada jakas wiedze na temat tego sprzetu, jakies dane techniczny, historia, lata produkcji? Sprzet zakupilem z mysla, o urodzinach ojca, mysle ze zdaze skonczyc.

Pozdrawiam

www.radiomuseum.org/r/quelle_vtcf634.html

www.radiomuseum.org/r/quelle_cassetten_tape_deck_ct2358.html ten magnetofon jest na pokladzie


Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
Last Edit: 10 years 5 months ago by milek.
The administrator has disabled public write access.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 years 5 months ago #5095

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
universum słynęło z tego ze robiło składanki różnych firm

amplituner to niemieckiej manufaktury czterokanałowy QUELLE QVT2346, waga ok. 11kg, typowy dla odbiornikow quadro z tamtych lat dżojstik ustawiajacy pozycję dźwięku miedzy czterema kolumnami, wiadomo ze musiałbys podłaczyc 4 kolumny aby usłyszec quadro i nagrana płyta w quadro oraz dźwięk nagrany w quadro

tu masz info o decku

a gramofon to brytyjczyk z lat 1972/73, 3 predkosci, r rodzaje ustawinia wielkosci płyty, waga około 10 kg
vintage audio
Last Edit: 10 years 5 months ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 years 5 months ago #5096

  • milek
  • milek's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Dzięki za odpowiedź nie spodziewałem się jej tak szybko i tak rzeczowej, powiedz mi skąd znasz symbol, znalazłeś, umiejętne szukanie czy jak? Oglądam obudowę i nie widzę takiego symbolu, a na radiomuseum posiedziałem chwile.

Wnioskuję że mój egzemplarz to wersja rozwojowa, w sensie że do tunera dodawano kolejne urządzenia, deck, gramofon.

Tak jak wspomniałem, tuner działa w pełni, dżojstik też, tylko że w tej chwili nie mam 4 kolumn, ale podłączyliśmy 4 i było ciekawie, z tym że audycja radiowa nie była quadro :/ Deck nie przewija, ale powinien odtwarzać, natomiast gramofon został już wymieniony na BSR p207, w pełni sprawny z tym że nie podłączyłem jeszcze napięcia i kanałów, ale to kwestia czasu. Na pokrętle częstotliwości widać jakiś paskudny odblask, już go nie ma :)

Teraz waga całości chyba dosięga 15kg razem z pokrywą, gramofon 2kg, magnetofon 2kg, pokrywa ponad 1kg, generalnie zmachałem się.

A tak z historii, czy to był jakiś rozchwytywany masowy model, czy jakaś niszówka w krótkiej serii?


Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
Last Edit: 10 years 5 months ago by milek.
The administrator has disabled public write access.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 years 5 months ago #5097

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
nie jest to jakiś rozchwytywany sprzęt, raczej niszowy temat (choc nie znaczy to że źle), nie spodziewaj sie że jest wiele wart,
osobiście nie miałem styczności z tym modelem, ale ze zdjęć widać że warto go odpalić - da sporo radości z brzmienia, trafo BYK, 8 kapeluszy, generalnie budowa wewnętrzna zapowiada się pozytywnie i podpięcie pod sensowne kolumny może nieźle pozytywnie zaskoczyć.

Co do stacji radiowych to wiadomo że nie zagra w quadro, nadawane tylko w stereo, dawno temu była stacja quadro a raczej tylko zakusy na taka ciekawostę ale zanim technologia quadro zdołała rozwinąć skrzydła to juz miała swój schyłek - niestety była zbyt droga jak na tamte czasy aby ja mocniej rozijać - a szkoda,

a co do wyszukiwania w necie to troche pomogło mi ogólne obycie w temacie i "znajomość internetu" w tym kierunku

może zamieść w bazie klasyków na stronie ten sprzęcik, fotki masz opis także - może jakaś opinia brzmienia i na pewno inni docenia,
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 years 5 months ago #5098

  • milek
  • milek's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Nie spodziewam się że to życiowa inwestycja kapitału, ale myśl że jest to "coś" warto, to przyjemna myśl.

Generalnie granie z tunera jak już wspomniałem jest przyjemne, ale najbardziej ciekawi i interesuje mnie gramofon, taki przyjemny i praktyczny powiew retro, ostatnio zapragnąłem mieć gramofon do zestawu HiFi i tak jakoś się udało.

Kłopot w tym że jak minęło mi podjaranie i postawiłem to w domu, to dopiero zobaczyłem jakie to wielkie, po prostu nie mam na to miejsca. Kiedyś ludzie mieli albo większe mieszkania, albo byli mniejsi ,nie wiem, teraz mam z tym zgryz. Akurat niedługo są urodziny ojca i myślałem aby mu to dać na prezent, ale ten sam problem - miejsce, a do tego jeszcze trzeba by jakieś kolumny, najlepiej z tego okresu. Oczywiście porobię więcej konkretnych zdjęć, najlepiej jak będzie to już działać i postaram się dopisać sensownie do bazy klasyków, ale na chwilę obecną wymieniłbym się na coś mniejszego:)

@@ edit

Drobna kosmetyka, odeszły te durne nalepki z frontu, jakieś bazgroły zmyte, teraz szukam kolumn - póki co stereo, nie kwadron - czekam na koniec aukcji z bardzo fajnymi kolumnami które mogłem kupić, jednocześnie szukam elektronika z okolic Radzymina/Marek.


Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
Last Edit: 10 years 5 months ago by milek. Reason: nowe foty
The administrator has disabled public write access.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 years 4 months ago #5136

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Witaj Milek a ze Zgierza może być?
Jak pisał Piotr to sensowny kombajn bardzo solidnie wykonany.Wbudowany dekoder quadro SQ raczej marnawy ale takie wtedy dawano do znacznie lepszych i droższych sprzętów choć zapewne był dość kosztowny. Z quadro obecnie pożytku nie ma bo tylko płyty zostały ai to w USA.
Ale ładny i ciekawy.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.