Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Universum Quelle Quadro informacje

Universum Quelle Quadro informacje 10 года 4 мес. ago #5094

  • milek
  • milek аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Witam,

Mój pierwszy post witam wszystkich.
Kilka dni temu nabylem od znajomego kolekcjonera, jeden z jego projektów, którego nie bedzie konczyl, ale sporo i tak juz zrobil. Projektem tym jest kombo firmy Universum - Quelle, jak glosi nazwa na froncie "UNIVERSUM quadro classic".
Przeszukalem radiomuseum.org, znalazlem jedynie podobne produkty, z identycznymi magnetofonami, ale nigdy kompletnego zestawu, czyli tunera, gramofonu i decka. Sprzet generalnie gra przyjemnie, póki co samo radio, gramofon jeszcze nie podlaczony czekam na zlaczki, magnetofon wymaga przejrzenia, ale w zasadzie calosc sprawna.
Czy ktos posiada jakas wiedze na temat tego sprzetu, jakies dane techniczny, historia, lata produkcji? Sprzet zakupilem z mysla, o urodzinach ojca, mysle ze zdaze skonczyc.

Pozdrawiam

www.radiomuseum.org/r/quelle_vtcf634.html

www.radiomuseum.org/r/quelle_cassetten_tape_deck_ct2358.html ten magnetofon jest na pokladzie


Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
Последнее редактирование: 10 года 4 мес. ago от milek.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 года 4 мес. ago #5095

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
universum słynęło z tego ze robiło składanki różnych firm

amplituner to niemieckiej manufaktury czterokanałowy QUELLE QVT2346, waga ok. 11kg, typowy dla odbiornikow quadro z tamtych lat dżojstik ustawiajacy pozycję dźwięku miedzy czterema kolumnami, wiadomo ze musiałbys podłaczyc 4 kolumny aby usłyszec quadro i nagrana płyta w quadro oraz dźwięk nagrany w quadro

tu masz info o decku

a gramofon to brytyjczyk z lat 1972/73, 3 predkosci, r rodzaje ustawinia wielkosci płyty, waga około 10 kg
vintage audio
Последнее редактирование: 10 года 4 мес. ago от piootr.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 года 4 мес. ago #5096

  • milek
  • milek аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Dzięki za odpowiedź nie spodziewałem się jej tak szybko i tak rzeczowej, powiedz mi skąd znasz symbol, znalazłeś, umiejętne szukanie czy jak? Oglądam obudowę i nie widzę takiego symbolu, a na radiomuseum posiedziałem chwile.

Wnioskuję że mój egzemplarz to wersja rozwojowa, w sensie że do tunera dodawano kolejne urządzenia, deck, gramofon.

Tak jak wspomniałem, tuner działa w pełni, dżojstik też, tylko że w tej chwili nie mam 4 kolumn, ale podłączyliśmy 4 i było ciekawie, z tym że audycja radiowa nie była quadro :/ Deck nie przewija, ale powinien odtwarzać, natomiast gramofon został już wymieniony na BSR p207, w pełni sprawny z tym że nie podłączyłem jeszcze napięcia i kanałów, ale to kwestia czasu. Na pokrętle częstotliwości widać jakiś paskudny odblask, już go nie ma :)

Teraz waga całości chyba dosięga 15kg razem z pokrywą, gramofon 2kg, magnetofon 2kg, pokrywa ponad 1kg, generalnie zmachałem się.

A tak z historii, czy to był jakiś rozchwytywany masowy model, czy jakaś niszówka w krótkiej serii?


Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
Последнее редактирование: 10 года 4 мес. ago от milek.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 года 4 мес. ago #5097

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
nie jest to jakiś rozchwytywany sprzęt, raczej niszowy temat (choc nie znaczy to że źle), nie spodziewaj sie że jest wiele wart,
osobiście nie miałem styczności z tym modelem, ale ze zdjęć widać że warto go odpalić - da sporo radości z brzmienia, trafo BYK, 8 kapeluszy, generalnie budowa wewnętrzna zapowiada się pozytywnie i podpięcie pod sensowne kolumny może nieźle pozytywnie zaskoczyć.

Co do stacji radiowych to wiadomo że nie zagra w quadro, nadawane tylko w stereo, dawno temu była stacja quadro a raczej tylko zakusy na taka ciekawostę ale zanim technologia quadro zdołała rozwinąć skrzydła to juz miała swój schyłek - niestety była zbyt droga jak na tamte czasy aby ja mocniej rozijać - a szkoda,

a co do wyszukiwania w necie to troche pomogło mi ogólne obycie w temacie i "znajomość internetu" w tym kierunku

może zamieść w bazie klasyków na stronie ten sprzęcik, fotki masz opis także - może jakaś opinia brzmienia i na pewno inni docenia,
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 года 4 мес. ago #5098

  • milek
  • milek аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Nie spodziewam się że to życiowa inwestycja kapitału, ale myśl że jest to "coś" warto, to przyjemna myśl.

Generalnie granie z tunera jak już wspomniałem jest przyjemne, ale najbardziej ciekawi i interesuje mnie gramofon, taki przyjemny i praktyczny powiew retro, ostatnio zapragnąłem mieć gramofon do zestawu HiFi i tak jakoś się udało.

Kłopot w tym że jak minęło mi podjaranie i postawiłem to w domu, to dopiero zobaczyłem jakie to wielkie, po prostu nie mam na to miejsca. Kiedyś ludzie mieli albo większe mieszkania, albo byli mniejsi ,nie wiem, teraz mam z tym zgryz. Akurat niedługo są urodziny ojca i myślałem aby mu to dać na prezent, ale ten sam problem - miejsce, a do tego jeszcze trzeba by jakieś kolumny, najlepiej z tego okresu. Oczywiście porobię więcej konkretnych zdjęć, najlepiej jak będzie to już działać i postaram się dopisać sensownie do bazy klasyków, ale na chwilę obecną wymieniłbym się na coś mniejszego:)

@@ edit

Drobna kosmetyka, odeszły te durne nalepki z frontu, jakieś bazgroły zmyte, teraz szukam kolumn - póki co stereo, nie kwadron - czekam na koniec aukcji z bardzo fajnymi kolumnami które mogłem kupić, jednocześnie szukam elektronika z okolic Radzymina/Marek.


Zobacz całą galerię | Darmowe galerie Allegro
Последнее редактирование: 10 года 4 мес. ago от milek. Причина: nowe foty
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Universum Quelle Quadro informacje 10 года 3 мес. ago #5136

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Witaj Milek a ze Zgierza może być?
Jak pisał Piotr to sensowny kombajn bardzo solidnie wykonany.Wbudowany dekoder quadro SQ raczej marnawy ale takie wtedy dawano do znacznie lepszych i droższych sprzętów choć zapewne był dość kosztowny. Z quadro obecnie pożytku nie ma bo tylko płyty zostały ai to w USA.
Ale ładny i ciekawy.
Pozdrawiam Tomasz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа