Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Wasze najlepiej brzmiące audio vintage

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 3 мес. ago #8255

  • fortepiano
  • fortepiano аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
Witam forumowiczów.
Chiałem zapytać o urządzenia audio vintage które dla Was najlepiej brzmią. Każdy pewnie ma swoje ulubione modele kto miał okazje porównać wiele urządzeń. Pytanie dotyczy konkretnych modeli źródeł, wzmacniaczy/amplitunerów, monitorów/kolumn. Proszę o podzielenie sie własnymi przykładami z krótkim opisem za co cenicie dane urządzenie. Kwestie cenowe nie są tu istotne, gdyż może ktoś mieć swój ulubiony najlepiej brzmiący tani wzmacniacz.
Последнее редактирование: 5 года 3 мес. ago от fortepiano.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 3 мес. ago #8257

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Już chyba nie zliczę ile wzmacniaczy przewinęło mi się przez ręce - głównie wzmacniaczy ponieważ z amplitunerami dałem sobie spokój jakiś czas temu. Część z nich skreśliłem i sprzedałem tak szybko jak się dało... część po szybkim, pierwszym zauroczeniu również pogoniłem, ale jakoś od lat nie potrafię się pozbyć pozbyć poniższych sprzętów mimo, że wielokrotnie rozsądek nakazywał, że nie ma sensu tyle tego trzymać..:D
- SONY TA-F70
- AIWA AA 8700
- BASF D 6075
- SONY TA-F555ES
- PIONEER A-77X
oprócz powyższego, bardzo dobrze oceniam końcówki, które nabyłem stosunkowo niedawno:
ONKYO M-5550
SHERWOOD 6040

Natomiast moje największe rozczarowania to: YAMAHA A-1020, GRUNDIG A-9000, pomimo, że kiedyś zdarzało mi się je nawet polecać, teraz już jednak bym tego nie robił.
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: fortepiano

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 3 мес. ago #8258

  • grzegorz44
  • grzegorz44 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 111
  • Репутация: 0
Ja nie mogę się pochwalić większą ilością wzmacniaczy jakie przeszedłem. Ale polecony na tym forum telefunken trx 3000 jest super!! Wyparł xindaka, yamahe ax 900 i jakiegoś tam podrzędnego sony..
Grzegorz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 2 мес. ago #8262

  • Cellulitis
  • Cellulitis аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Спасибо получено: 1
  • Репутация: 2
Ja muszę pochwalić i polecić Saba MI-215, Universum V-2686.
No i ostatni mój nabytek takie malutkie "audio Tamagochi" - WEGA CV 210 + PV 210 czyli pre + końcówka mocy czyli idąc dalej konstrukcja licencyjna firmy AIWA seria 22.
No i muszę powiedzieć, że to to gra!!! Mam dylemat czy lepsza Saba czy Tamagochi :)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 2 мес. ago #8263

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Jak byś miał porównać to Univesrum do SABA to jak bys ocenił? Sabę mam i znam natomiast Univesrum nie miałem, a podoba mi się po zdjęciach - 4 kapeluszniki na kanał - mniami : :evil:
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 2 мес. ago #8264

  • Cellulitis
  • Cellulitis аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Спасибо получено: 1
  • Репутация: 2
Hmm... Ciężki orzech...
Ogólnie to Saba w porównaniu do Universum jest dosyć popularna. Universum dużo trudniej trafić. Ta seria hi-Fi 8000 jest cała bardzo dopracowana i śmiem twierdzić, że najlepsza z palety Universum - ever. W latach '80 jeden klocek zestawu kosztował 700DM kolumny dedykowane do tego kosztowały około 750 DM za sztukę.
Saba no to Dual Mono jest fajnie, szczegółowo. Universum potężne trafo i dwa spore kondensatory no i 8 x Toshiba. Jak patrzysz na piec Universum od tyłu to jest jakby z "plecakiem" :) to dosyć nietypowe ulokowanie końcówek. Dla moich kolumn a są powyżej setki, moc wystarczająca. Saba jest mocowa słabsza ale nie powiedziałbym tego przy odsłuchach.
Panel frontowy jest szlachetniejszy w Sabie, za to pokrętło głośności w Universum to jest bajka w ciemnościach i nawet w ciągu dnia (zdjęcie pod moim nick' iem). Taki a'la LASER VOLUME B)
Universum na pewno po zmroku wygląda lepiej niż Saba. Ładnie, dyskretnie podświetlone na zielono "gajgery" zresztą jeden wskaźnik w Universum to 1,5 wskaźnika w Sabie. W sabie podświetlone są, że tak to nazwę, "cyferblaty" a Universum podświtlenie jest od tyłu. Wyskalowanie samych wskaźników też jest inne bo zaczyna się od 0,01 a w Sabie od 0,1 (W) czyli wiesz, żeby w Sabie coś tam za szybką się działo to gałkę trzeba sporo więcej odkręcić w prawo :) niż w Universum. Znaczy to, że przy normalnym, codziennym, domowym słuchaniu wskażniki w Sabie spoczywają przez większość czasu spokojnie :whistle:
Za parę dni dopiszę porównanie odsłuchowe dwóch w/w bo trochę zmieniłem upodobania ustawień i szczerze to na Universum jeszcze nie odsłuchiwałem więc dopiszę w tym wątku za kilka dni jak odświeżę wrażenia.
Последнее редактирование: 5 года 2 мес. ago от Cellulitis. Причина: heh, głównie to korekta pisowni :)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 2 мес. ago #8268

  • mareks
  • mareks аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 603
  • Репутация: 7
fortepiano пишет:
Witam forumowiczów.
Chiałem zapytać o urządzenia audio vintage które dla Was najlepiej brzmią. Każdy pewnie ma swoje ulubione modele kto miał okazje porównać wiele urządzeń. Pytanie dotyczy konkretnych modeli źródeł, wzmacniaczy/amplitunerów, monitorów/kolumn. Proszę o podzielenie sie własnymi przykładami z krótkim opisem za co cenicie dane urządzenie. Kwestie cenowe nie są tu istotne, gdyż może ktoś mieć swój ulubiony najlepiej brzmiący tani wzmacniacz.

Jeżeli chciałbyś posłuchać czegoś bardziej wymagającego - dużo przestrzeni i melodyjności , do tego oddech i ogromny realizm w brzmieniu.
Jak dla mnie raz w życiu miałem okazję słuchać lampowego Fishera X-202b - po porostu bajka - nie słyszałem do tej pory nic co by zabrzmiało lepiej, a wiele już słyszałem,
ale niestety jest bardzo rzadki i kto ma to się nie pozbywa no i cena to także dzisiaj totalnie inny pułap. Można spotkać za oceanem w wersji 110V, ale ceny 2-3000 EU, wersja 220V praktycznie nieosiągalna.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 2 мес. ago #8294

  • damian
  • damian аватар
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Сообщений: 295
  • Репутация: 0
Jak dla mnie Telefunken ten dźwięk jest super,
Ta350
Ta750
Tr1200
Trx2000
I obecnie urzytkowany ca10-mozna kupić za grosze a gra jak za dolary:-)
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 5 года 1 мес. ago #8317

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
ostatnio widziałem TFX2000 poszedł na all za niecałe 600 zeta, byłem przekonany że na koniec dobiją cenę bo to bardzo tanio,
żałuję, że przespałem
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Wasze najlepiej brzmiące audio vintage 4 года 10 мес. ago #8401

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Universum jako dom towarowy nie sprzedawało gooovna.Ich wyroby nie były tanie a bardzo dobrze grające i wykonane.Często Sanyo.
Tomasz
PS mój faworyt Telefunken
Последнее редактирование: 4 года 10 мес. ago от chrzan49.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа