Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy?

Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy? 3 years 2 months ago #8671

  • BorsukPolska
  • BorsukPolska's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Witam, na wstępie chciał bym zaznaczyć że będzie to mój pierwszy sprzęt audio więc nie mam za bardzo z niczym porównania.
Czy ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat Grundig Box 860 i Grundig Box 8000? Słyszałem że boxy Grundiga to super sprzęt. Zastanawiam się nad zakupem jednych albo drugich, prosiłbym o poradę. Pod co najlepiej podłączyć takie Boxy ? Może warto pomyśleć o jakiś innych boxach od Grundiga? A może całkiem coś innego? Zainteresowały mnie te dwa modele boxów bo mam je dosyć blisko siebie. Proszę o poradę co do boxów Grundiga ewentualnie jakiejś alternatywy.
Słyszałem również o Grundig Box 650, że warto tylko nie ma aktualnie żadnych na sprzedaż na portalach aukcyjnych.
Szukam również jakiegoś amplitunera do tych boxów bądź innych ciekawych.
A może ktoś poleci jakiś zastaw?
Do całości ma być podłączony gramofon, który mam już kupiony. W przyszłości chciałbym rozbudować zestaw o odtwarzacz CD.
Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to 1000 zł, maxymalnie 1500 zł. Wielkość pokoju 20m². Muzyka jaka będzie odtwarzana to głównie rock.
Last Edit: 3 years 2 months ago by BorsukPolska.
The administrator has disabled public write access.

Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy? 3 years 2 months ago #8673

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Witaj Kolegod .do boxów Gruniga rekomenduje doskonałe receivery R 35 i R45.Uważaj przy zakupie bo często waliwe i wymagaja naprawy.Takze Telefunken TR 350 lub 550.Mozna dostac dobre w cenie około 500 zł/
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

Zestaw Grundig Box/ może jakieś inne alternatywy? 2 years 1 week ago #8925

  • DARUTOM
  • DARUTOM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 80
  • Karma: 0
Jeżeli masz stare kolumny to najpierw je rozbierz i sprawdz jakie tam siedzą kondensatory. Jest prawie pewne że elektrolity więc od razu wszystkie wywal gdyż odparowały i na pomiarach nie maja nawet 50% wartości. Musisz wymienieć na foliowe Jensena albo innej dobrej firmy-jeżeli tego nie zrobisz to kolumny nie grają tak jak zostały wyprodukowane, są rozstrojone. Wątki na temat wymiany kondensatorów i zmian jaki zachodzą poszukasz w necie. Póki co masz pudła do remontu, dopiero po wszystkim szukaj zasilania do nich i omijaj stare szwabskie klocki które też wymagają remontu ale nawet po nim nic z nich nie zyskasz prócz tego że jakoś tam grają. Taka jest kolejność jeżeli ktoś podchodzi poważnie do tematu. Właśnie mam na wymianę kondensatorów w kolumnach HGP FUGA z 96 roku, niestety firma aby zaoszczędzić wlutowała elekrolity które mają spadki o 30% więc bas nie ma energii jest mniej kontrolowany, chwała bogu że na wysokich nie pożałowali i są foliowe. Ludzie nie doceniają albo żal im kasy na wymianę szkoda tylko że żaden z nich nie słyszał różnicy po tej robocie,praktycznie słuchają szmelcu
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.