Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Onkyo Integra opinie

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6149

  • jarekb
  • jarekb's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
bardzo dziękuję za Twój wpis. Oczywiście, wybieram się do NOMOS zaraz po świętach. Zobaczymy, co mają do zaproponowania. Obecnie muzyki słucham głównie przez odtwarzacz strumieniowy Denon DNP-730AE, oraz z winyli. Wszystkie CD mam "wrzucone" w MUSIC - aplikacja na Apple. Porządny wzmacniacz już mam (Integra A-8990), więc kombinuję nad kolejnymi klockami, które pozwoliłyby mi złożyć zestaw na podobnym poziomie do wzmacniacza. Mam dużo płyt CD, które przy "nowym" wzmacniaczu grają inaczej nawet na moim słabym Denon CDC-700ae. Poczytam o DAC i rozwiązaniach, o których piszesz, bo jakoś nie interesowałem się tym nigdy. To dla mnie ciekawy moment przebudowy mojego dotychczasowego zestawu stereo. Jeszcze raz wielkie dzięki!
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6150

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
Troszkę z innej bajki. Mnie bardzo podobają się takie testy słuchowe sprzętu audio jak na poniższych filmikach. Może gdzieś są CD'ki. Nawiedzony Endrju testuje vintage.


Swoją drogą jakby tak wpiąć wysokiej klasy rejestrator w wyjście słuchawkowe i robić takie testy z jednego źródła byłoby całkiem fajnie posłuchać różnice.
Jeszcze fajniej byłoby usłyszeć CD przed i po modyfikacji wyjściowego stopnia analogowego w oparciu o lampy.
Last Edit: 8 years 4 months ago by mjmisza.
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6151

  • jarekb
  • jarekb's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
obejrzałem oba filmiki. zwłaszcza ten drugi jest fajny. trudno zdecydować, który najlepszy po dźwięku z youtube. oceniłem więc po wyglądzie i okazało się, że moja ocena jest identyczna, jak Andrew. Fajnie móc testować takie zabawki. Wielu z nich przywraca się "nowe życie". Miałem takie odczucie, jak kupowałem swoje 30-letnie klocki :)
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6152

  • jarekb
  • jarekb's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
mam świadomość, że trochę zdominowałem ten wątek o ONKYO i może powinienem przenieść się do innego wątku, albo założyć własny. Z góry przepraszam, ale..poczytałem o DAC'ach i pozwolę sobie jednak zadać dodatkowe pytanie: jeśli założymy kupno dobrej jakości CD i przerobimy tor analogowy na lampę, to czy warto jeszcze dodatkowo inwestować w zewnętrzny, dedykowany DAC?
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
Last Edit: 8 years 4 months ago by jarekb. Reason: uzupełnienie
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6153

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
jarekb wrote:
mam świadomość, że trochę zdominowałem ten wątek o ONKYO i może powinienem przenieść się do innego wątku, albo założyć własny. Z góry przepraszam, ale..poczytałem o DAC'ach i pozwolę sobie jednak zadać dodatkowe pytanie: jeśli założymy kupno dobrej jakości CD i przerobimy tor analogowy na lampę, to czy warto jeszcze dodatkowo inwestować w zewnętrzny, dedykowany DAC?
Jarku jesli zrodlem jest CD Player to on ma juz wbudowany DAC wazne aby byl wysokiej jakosci. W CD Transport nie ma calej tej czesci takiej jak DAC, sekcja analogowa. Jak sie domyslasz taki Transport podlaczasz pod cyfrowe wyjscie kabelkiem optycznym SPDIF do wejscia w Twojej Integrze. Na tamte lata byl to wypas 18 bitowy przetwornik 8 krotny oversampling i probkowanie 48khz.
Tutaj prosty schemat/diagram odtwarzacza cyfrowego.

Podobno modyfikowany budzetowy CD player zagra jak rasowy drogi odtwarzacz wiec warto przyjzec sie tematowi.
Swoja droga na tegorocznym AudioSwoh w Wawie warto zachaczyc o chinskie konstrukcje czesto na bdb podzespolach za eszcze rozsadne kwoty.
Last Edit: 8 years 4 months ago by mjmisza.
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6154

  • jarekb
  • jarekb's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
tak. teraz to jest dla mnie jasne. z tego co piszą, to DAC dedykowany służy poprawieniu (zastąpieniu) tego wbudowanego, lepszym i sprawniejszym. a więc, albo rybki, albo akwarium. przeróbka (ingerencja) CD-ka to zawsze jakiś dodatkowy kłopot, a i ryzyko uszkodzenia. Więc lepiej zainwestować w dobre CD + DAC zewnętrzny. tak to zrozumiałem.
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6155

  • mjmisza
  • mjmisza's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 144
  • Thank you received: 5
  • Karma: 0
jarekb wrote:
Więc lepiej zainwestować w dobre CD + DAC zewnętrzny. tak to zrozumiałem.
Jesli CD ma wyjscie cyfrowe/optyczne przed ukladem DAC, wysokiej klasy optyke/laser i mechanike to tak. Wtedy warto nawet przetestowac swojego obecnego CD z innyn przetwornikiem. Poprawa jakosci moze byc slyszalna.
Jesli mozesz podlacz swoj najlepszy CD przez chinche do wzmacniacza oraz oddzielnie przez wyjscie optyczne do wzmacniacza i sprawdz roznice czy beda slyszalne.
Ciekawe jak tam wbudowany w Twoja Integre DAC gra, bo moze obecnie lepiej niz ten w CD :)
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6156

  • jarekb
  • jarekb's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
słusznie. spróbować warto zawsze. nabędę kabelek i sprawdzę. dam znać. jeszcze raz dziękuję i miłego weekendu życzę.
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6157

  • jarekb
  • jarekb's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
spieszę donieść, że zakupiłem właśnie Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling. No, u mnie to szybko idzie. Ale wcześniej poczytałem serwis, który mi polecił mjmisza. DAC jest Wolfson WM8740, dokładnie taki, jak polecali. Przyjedzie, przetestuję - dam znać.
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
The administrator has disabled public write access.

Onkyo Integra opinie 8 years 4 months ago #6175

  • jarekb
  • jarekb's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 17
  • Karma: 0
jak informowałem w poprzednim wpisie, nabyłem CD Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling. Wszystko podłączone. Wykorzystałem DAC w CD Cambridge do odtwarzania muzyki z mojego strumieniowego Denona DNP-730ae - połączyłem oba sprzęty światłowodowym Toslink'iem. Gra naprawdę pięknie i wreszcie nie jest płasko, jak wcześniej. Natomiast muzyka z CD nabrała nowego brzmienia! A całość wygląda tak:
Onkyo Grand Integra A-8990
Technics SB-E100
Cambridge Audio AZUR 740C DAC WM8740 upsampling
Cambridge Audio 851 N
Denon DP-59L, wkładka Denon DL-103R
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.