Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: sansui eight

sansui eight 14 years 1 month ago #434

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
co myślicie o tym Sansui, mieliscie okazje posłuchac z tej serii któregos amplitunerka ??

www.allegro.pl/item938399537_sansui_eight.html
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:sansui eight 14 years 3 weeks ago #473

  • DonDarulesko
  • DonDarulesko's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
to dobry tani amplituner ,pochodzi z czasow gdzie tranzystory tej firmy graly cieplo i poprawnie, unikaj technicsow, akai, nikko ,sony i wielu niemieckich produkcji. W przypadku pierwszych dzwiek naprawde bez klasy. Niemcy zawsze lubili power wiec ich sprzety sa wybitnie podbarwione, maja usmiechnieta charakterystyke o ile wiesz o czym mowie
The administrator has disabled public write access.

O:sansui eight 14 years 3 weeks ago #474

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
co do Sony to hmmm...
Nie wiem czy kolega miał okazje słuchac V6 lub V7 amplitunerów - myślę ze spokojnie moga konkurować z sansui i nie mowie o modelu z tematu.

a co do niemieckich sprzetów to polecam telefunken trx-3000 lub trx-2000, albo Grundig RTV 1040 mysle ze zmienisz kolego zdanie na temat niemickich sprzetów,
wiem co masz na mysli mowiac o usmiechnietej charakterystyce, ale na prawde mam w domu Sansui QRX 7500 Sansui i jezeli chodzi o amplitunery jak pewnie wiesz bynajmniej nie jest to byle co :),
przyznaje ze jest piekny i gra rewelacyjnie, ale telefunken gra równie dobrze, nie zaryzykuje stwierdzenie który gra lepiej, na pewno telefunken wizualnie nie dorównuje Sansui ale brzmieniem spokojnie...

Co nie zmienia faktu że Sansui z tamtych lat to i dla mnie czołówka...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:sansui eight 14 years 5 days ago #483

  • skut
  • skut's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 6
  • Karma: 0
to dobry tani amplituner ,pochodzi z czasow gdzie tranzystory tej firmy graly cieplo i poprawnie, unikaj technicsow, akai, nikko ,sony i wielu niemieckich produkcji. W przypadku pierwszych dzwiek naprawde bez klasy. Niemcy zawsze lubili power wiec ich sprzety sa wybitnie podbarwione, maja usmiechnieta charakterystyke o ile wiesz o czym mowie

Parę pytań, bo chyba wypowiadasz się w dziedzinie ci obcej

1. kiedy tranzystory sansui "grały" zimno i niepoprawnie ?

2. Technics'w jak unikać, to tych "plastic period" - wcześniejsze były w porządku

3. Czemu mam unikac Nikko ? Chyba nie zdajesz sobie sprawy, co to byla za firma. De facto Nikko nie tylko robiło swoje spręty. Były to sprzęty lub projekty znanych i cenionych lub mniej firm, pod szyldem Nikko. Np Nikko R850 to polskie AT9100. Jeden z amplitunerów Nikko to Sansui, nie pamiętam modelu. Wiele lat użytkowałem TRM-650 i TRM-750. Do dziś uważam to za jedne z lepszych "vintage" jakie miałem.Nikko NA-340 - co Ci przypomina ? Tak, dobrze myślisz NA-340 pochodzi ze "stajni" Luxmana. Ale np Alpha 2000 czy seria gamma to majstersztyk.
Zapoznaj się z linkiem :[url] http://audiokarma.org/forums/showthread.php?t=74223[/url]
Zobacz sobie co to było NR1415, serie alfa, beta i gamma czy lub zajrzyj tu http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?page=3&t=64784

4. Z niemieckim sprzętami masz też pół na pół rację. Telefunken S-600 ? ( gramofon ). Wzmacniacz, żeby nie być gołosłownym - Dual CV-1400. Nie bardzo miał uśmiechnięta charakterystykę. Nordmende PA1002 - bardzo budżetowy a tez daleko mu było do uśmieszku. Nie lubię niemieckich sprzętow, bo uważam je za budżetowe, ale nie generalizuje tak jak ty, bo to od nich wywodzi się norma DIN 45500.

Generalnie, to był zignorował twojego posta ale bardzo mnie zirytowałeś tym "unikaj nikko" gdyż jestem fanem tej marki.
Last Edit: 14 years 5 days ago by skut.
The administrator has disabled public write access.

O:sansui eight 13 years 1 month ago #1480

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Nie daj się Skut.Nikko bardzo OK.
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.