Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 years 1 month ago #1430

  • mario78
  • mario78's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 38
  • Karma: 0
mario78 napisał:
mario78 napisał:
Wiesz Marek z jebaja odpada,ani nie mam konta ,za dużo kombinacji.

Poczytałem inne fora i wyklarowałała mi się myśl ze równie dobry może być wzmacniacz + dokupić do niego Tuner,Cd,Gramofon.

Tak wyczytałem ,ze najlepsze wzmaki np.Harmana i Denona przypadaja na przełom lat 80/90.

Z tego co wyczytałem ,a co by spełniało moje kryteria cenowe ludzie polecaja te wzmaki.

Harman/Kardon PM655 , allegro.pl/harman-kardon-pm655-i1441428807.html wersja europejska PM655Vxi tego co linka podałem dwa posty wyżej. Ponoc nie wiele się różnią ,a ten jest w lepszym stanie no i mam odrazu chrapkę na ten tuner co jest w komplecie-chcę go licytować tylko napiszcie proszę ile to jest warte w tym zestawie(nie wiem po co gość rozdziela taki komplet:angry: chyba zeby utródnić licytacje)
I jeszcze dwie wkurzające sprawy dotyczące tego Harmana.
Jeżeli na ta chwilę zrezygnowałem ze sprzętu Vintage ,i chcę dekadę młodszy to dlaczego ten sprzęt nie ma PILOTA,czy po prostu ci sprzedawcy nie mają.
Druga sprawa to to ze jak kompletuje wiezę to lubie mieć do kompletu ,a na Allegro nie ma ani jednego gramofonu H/K-czy ta firma nie produkuje gram???.

Drugim polecanym do tego rodzaju muzyki i ponoc jeszcze lepszym od H/KPM655(opinia jednego z ludzi co posiada oba sprzęty) jest Denon 900V allegro.pl/denon-pma-900v-i1444889389.html (niestety udzkodzony) ale ma sterowanie z pilota!!!

Druga propozycja Denona PMA 860 zachwalana na forach to allegro.pl/potezny-wzmacniacz-denon-pma-...law-i1431345453.html Oczywiście o pilocie ani słowa.

Może jeszcze na All,jest cos godnego uwagi ze wzmacniaczy najlepiej z tuneem do 600zł.:P

allegro.pl/harman-kardon-pm655-i1441428807.html

allegro.pl/potezny-wzmacniacz-denon-pma-...law-i1431345453.html

allegro.pl/denon-pma-900v-i1444889389.html
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 years 1 month ago #1431

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
przyznam ze wszystkie tu wzmacniacze to konkretne sprzęty,
wydaje mi sie ze nie usłyszysz miedzy nimi az takiej kolosalnej róznicy,
poza tym z kolumnami jeden zagra lepiej a drugi gorzej - musiałbys moim zdaniem próbowac kazdego i testowac, wtedy wybierzesz to co zabrzmi najlepiej albo pytac kogos kto miał te wzmacniacze podpiete pod Twoje kolumny, ale to raczej graniczy z cudem.

Ja słyszałem H/K tego Vxi i wiem ze to kawał maszyny i brzmi super, jezeli faktycznie ten drugi nie rózni sie od tego Vxi to zdecydowałbym sie na ten komplet, nie kupuj uszkodzonego, jezeli sam sie na tym nie znasz lub nie masz zaufanej osoby, która zrobiłaby rzetelnie sprzet i bez naciagania - bo potem mozesz miec spory kłopot.

tak na marginesie te Harmany to wcale nie sa taki młode ;), kiedy nie ma pilota to albo go wcale nie było przy sprzecie albo mozna było kupic wzmacniacz z pilotem lub bez opcjonalnie (za dodatkową opłata oczywiscie). Mysle ze stad te róznice.

Powinienes kupic ten komplet Harmana za ta kase.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 9 months ago #1787

  • mario78
  • mario78's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 38
  • Karma: 0
Witam,nie odzywałem sie długo bo miałem pewne prolemy,ale mniejsza z tym.

Dziś przyszedł do mnie amplituner ITT 8033 ,kupiony na Allegro ,za 250zł z przesyłka . Nikt nawet nie podbijał ceny.
Stan wizualny dobry ,technicznie ponoć sprawny -brakuje dwóch przełączników allegro.pl/amplituner-itt-hi-fi-8033-vin...zja-i1640812641.html

No i teraz mam kilka pytań.

Podłączyłem na razie zwykłe DVD (jako odtwarzacz CD) pod wejście cinch i było tylko buczenie czy to normalne?
Podłączyłem to DVD do wejścia Tape 1 i wszystko gra- czy to dobrze ,ze właśnie przyszłe CD podłącze właśnie pod TAPE 1.
Mam wrażenie ,ze te moje JBL LX30 nie dają rady ,na 1/4mocy już zaczynają charczeć- i tu moje pytanie proszę mi polecić jakieś fajne używane tanie kolumny raczej podłogowe do muzyki rock i metal co by dały radę temu klockowi.

Następnie potrzebuję do tego jakiś CD tani używany-proszę o polecenie.

Czy poszukując gramofonu muszę szukać do tego ITT,z przedwzmacniaczem ?

Kable - czym to podłączyć zwykłym cinch ,czy jest coś lepszego??
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 9 months ago #1789

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
masz wejscie na gramofon phono

CD podłacz pod AUX i powinno grac,

co do kolumn to jest jedna super cikawostka Heco SM-640, ale ktos wymienił w niskotonowych głosnikach membranę, pozostaje pytanie czy zrobił to dobrze i czy wpłyneło to znacznie na brzmienie, zakładame ze jezeli ktos to zorbił profesjonalnie i znał sie na rzeczy to nie bedzie jakiejsc diametralnej różnicy,

Mam te kolumny - nie bede opisywał jak to gra - kolumny brzmi zawodowo i z tym ITT pozamiatasz wszystko, kolumny nie sa moze zbyt urodziwe, do tego ciezkie - ale to akurat zaleta :), ale te widac ze ktos albo odnowił albo bardzo dbał o nie, sa troche spore, ale do tego ITT beda jak znalazł, jezeli chcesz miec cos co bedzie grało na prawde super - niekoniecznie wygladało super to sie nie zastanawiaj, tylko pogadaj o tych niskotonowych głosnikach, i o impedancji - ale chyba ITT z tego co pamietam to jest od 4 ohm...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 9 months ago #1811

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Piotrze .Nie daj się.Tylko dobry Tfk a te badziewne Marantze na złom.Zostawić fronty bo często ładne ale gra to raczej marnie.To samo Harman.Niewiele zagra naprawdę dobrze.No i Sabcie ale niektóre.ITT serii 8ooo jak najbardziej.W środku japoniec i chyba Sanyo.
Pozdrav Tom
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 8 months ago #1812

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
:) - TFK oczywiście górą, a harmany te stare graja całkiem dobrze - zaskoczył mnie np model 330a ,b, c a sa to w zasadzie niższe modele,
bo te nowe Harmany to taki szajs ze tragedia, znajomy kupił komplet razem z głosnikami - dał 12 tys - jak sie dowiedziałem to sie za głowe zlapałem, przywiozłem mu saba 9241 - właczyłem - nie było złudzeń - jeszcze jak sie dowiedzał ze mozna kupic za 300 zł taki amplituner to myslałem ze sie bidny rozpłacze...

za głupote trzeba niestety płacić !!
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 5 months ago #2186

  • mario78
  • mario78's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 38
  • Karma: 0
Panowie sprzęt skompletowany , wieczorem pochwale się co tam napłodziłem.

A teraz mam ważne szybkie pytanie Czy jak wiekowy wzmacniacz/amplituner miał wymieniane końcówki mocy,to jest jego atutem czy wadą. Napiszę ze nie wiadomo jakie te końcówki mocy zastosowano.
Wyjaśnijcie mi to proszę...
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 5 months ago #2189

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Sprawa prosta, jeśli zostały użyte częście oryginalne (co mało prawdopodobne ze względu na trudną ich dostępność) lub dobrze dobrane odpowiedniki to nie powinno byc gorzej :) oczywiście jeszcze przy założeniu, że po zmianie zostały wyregulowane BIASy i BALANCE.
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 5 months ago #2193

  • mario78
  • mario78's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 38
  • Karma: 0
Klamka zapadła kupiłem drugiego ITT8033. Mam nadzieję ze zmienione końcówki mocy będą ''grały ''równie dobrze jak oryginalne.



Na sprzedaż mam SONY PS-10F ,a przy okazji nagrałem cały mój sprzęt...


Last Edit: 12 years 5 months ago by mario78.
The administrator has disabled public write access.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 12 years 5 months ago #2200

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
No Kolego gratulacje za Tfk 5000.To bardzo rzadki sprzęt i gra wybornie,Kosztował krocie.W zasadzie jak masz go to niczego juz nie szukaj bo nie zgra nic lepiej.Ale musze zmartwic.Naprawa szalenie kosztowna i trudna.Jak zdejmiesz obudowę to zrozumiesz.Tak naprawde nie gra znacznie lepiej od serii HR 3000 i 4000 .A znacząco zdigitalizowany.
Pozdrawiam T
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.