Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Fisher RS-1060 reaktywacja

Fisher RS-1060 reaktywacja 9 years 19 hours ago #5812

  • otto.maus
  • otto.maus's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Witam.
Kilka dni temu znalazłem na złomie mocno sponiewieranego monstera - Fisher RS-1060. Jest wybrakowany (brak panela przedniego, tylnego, spodu, skali, gałek, zniszczona obudowa), ale elektronika kompletna i szkoda go po









zostawić na pastwę losu - model obecnie bardzo rzadki, a poza tym był to w swoim czasie jeden z lepszych amplitunerów. Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim sprzętem i jak widzicie sens jego reaktywacji. Pozdrawiam - Wojciech
The administrator has disabled public write access.

Fisher RS-1060 reaktywacja 9 years 13 hours ago #5813

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
zawsze warto, ale w tym przypadku będzie ciężko panel i gałki to najgosze co może być - przynajmniej jak dla mnie
szukaj ogłaszaj ze kuppisz na cześci i obserwuj portale a moze sie trafi... ale rzadki model wiec ciezko bedzie - szybciej chyba trafisz cały i kompletny.
ale nie poddawaj się, jak trafie na czesc do niego dam znać !
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: otto.maus

Fisher RS-1060 reaktywacja 9 years 11 hours ago #5817

  • otto.maus
  • otto.maus's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Jest parę części na znanym portalu w USA, ale koszty transportu są spore, a i ceny nie należą do przystępnych. W każdym razie, dziękuję za słowa otuchy (bo już myślałem, że sprzęt zostanie z msrszu spisany ba rozbiórkę) i będę polował na części. Z tego, co zdołałem się zorientować, uszkodzony jest selektor źròdła dźwięku (ułamany) i jakoś ciężko pracuje potencjometr volume. Z dobrych wiadomości - znalazłem serwisòwkę. Pozdrawiam.
The administrator has disabled public write access.

Fisher RS-1060 reaktywacja 9 years 8 hours ago #5822

  • Pumcat
  • Pumcat's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Posts: 189
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0
Lol :ohmy: droga przez mękę no chyba że jesteś ,,david copperfield" chciałbym to zobaczyć jak ten amplituner błyszczy i wspaniale gra ale to chyba marzenia ściętej głowy :P
Według mnie to powinien on zostać dawcą-sory man B)
Last Edit: 9 years 8 hours ago by Pumcat.
The administrator has disabled public write access.

Fisher RS-1060 reaktywacja 8 years 11 months ago #5833

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Też mnie serce boli jak widze taki wandalizm na fantastycznym sprzęcie.Pewnie front i galy daly zarobic na flaszeczkę wynalazku.
Czarno widze .Trzeba wierzyć w cuda.Koszt restauracji przekroczy wartość zakupu receivera w dobrym stanie.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

Fisher RS-1060 reaktywacja 8 years 11 months ago #5837

  • otto.maus
  • otto.maus's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Zdaję sobie sprawę, że nie jest to np. Radmor 5102, do którego części są powszechnie dostępne (chociaż ostatnio i one osiągają kosmiczne ceny), ale czas mnie nie goni i jak coś się trafi, to rozpocznę remont. Najmniej problemów powinna sprawić obudowa (metal wypiaskować i pomalować proszkowo, drewno uzupełnić i położyć nowy fornir). Kolega z zaprzyjaźnionego złomu spróbuje namierzyć poprzedniego "opiekuna" sprzętu, który być może posiada jeszcze elementy swojego dzieła zniszczenia. BTW, czy ktoś z Kolegów miał do czynienia z takim Fisherem - jak taki sprzęt wypada pod względem akustycznym (podejrzewam jedynie, że gra głośno :lol: )?
Pozdrawiam
Wojciech
The administrator has disabled public write access.

Fisher RS-1060 reaktywacja 8 years 11 months ago #5856

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
tego nie miałem ale - grałem niższym modelem z tej linii i myślę będziesz na pewno zadowolony :) - życzę wytrwałości
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.