Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: JVC s55 - Jakie kolumny i źródło?

JVC s55 - Jakie kolumny i źródło? 11 years 3 months ago #3892

  • CyferX
  • CyferX's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 2
  • Karma: 0
Posiadam wzmacniacz JVC JA-S55 i chciałbym stworzyć jakiś ładnie grający zestaw. Muzykę w dużej mierze zaimportowaną mam w waw`ach lub mp3 na laptopie + posiadam całkiem sporą kolekcję płyt CD, więc głównym źródłem chciałbym uczynić komputer i ewentualnie do tego jako alternatywę jakiś odtwarzacz CD. Laptop z zintegrowaną kartą muzyczną to raczej marne źródło, więc myślę o czymś w rodzaju DACa lub karty muzycznej i przez to podłączyć komputer do wzmacniacza. Z tego co się orientuję jest dość istotne, by cyfrowy sygnał zamienić na analogowy i dopiero podłączyć do analogowego wzmacniacza. Jestem raczej laikiem, więc mam parę pytań:

1)DAC czy karta muzyczna + ewentualne konkretne propozycję?
Budżet 300zł

2)Jakie do tego kolumny?
Sprzęt stać będzie w pokoju 4,5m x 3,5m. Budżet 300zł


Więcej danych o wzmacniaczu: www.vintage-audio.com.ua/en/cat/217/1478.html?begin=31

Pozdrawiam.
The administrator has disabled public write access.

O:JVC s55 - Jakie kolumny i źródło? 11 years 3 months ago #3894

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Witaj.

Odnośnie pytania 1) w kwocie 300PLN raczej dobrego daca nie kupisz, jakbyś chciał przeznaczyć na ten cel powiedzmy 500 to już można się pokusić o upolowanie Daca nostromo 3 lub 4, z któego powinieneś być zadowolony.
W kwocie 300 zł na pewno kupisz natomiast pewnie całkiem nieźle karty dźwiękowe, ale konkretnych modeli nie podam bo nigdy takowych nie używałem.
Z doświadczenia mogę także podpowiedzieć, że nawet nie specjalnie drogie odtwarzacze CD (do 100PLN) lepiej zagrają niż powiedzmy sound blaster audigy. Tak więc to też możesz mieć na uwadze.

Co do kolumn - temat rzeka..Juz tutaj w kilku wcześniejszych wątkach był poruszany.. budżet podobny (np tu: audiofilek.pl/index.php/forum?func=view&id=3664&catid=15 )
Last Edit: 11 years 3 months ago by Laslo.
The administrator has disabled public write access.

O:JVC s55 - Jakie kolumny i źródło? 11 years 3 months ago #3905

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
i zainwetuj madrze w jak najlepsze kolumny bo przede wszystkim od tego bedzie zależało brzmienie Twojego zestawu,
ja bym dokupił jeszcze tunerek do kompletu i piękny zestaw az miło,
a skoro chcesz słuchac muzyki z kompa to podłaczyc komputer przez AUX do wzmacniacza i po problemie, przełacznikiem przełaczysz soie żródło jak na AUX to z kompa muzyka w głosnikach jak na FM to z tunerka ;),

masz fajny wzmacniacz to dokompletuje sobie tuner niedrogo chodzą a zobaczysz jaki bedzie piekny "look" i dobre brzmienie z anteny
przy dobrym sygnale lepiej zagra tuner niz CD
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:JVC s55 - Jakie kolumny i źródło? 11 years 3 months ago #3931

  • CyferX
  • CyferX's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 2
  • Karma: 0
Dziękuję za odpowiedzi.

Po namyśle i zgłębieniu tematu, stwierdziłem, że postawię na CD i w ewentualne przyszłości, przy większym budżecie pomyślę o DACu. Postanowiłem również zakupić tuner, raczej często słucham radia + ładnie te elementy razem wyglądają.

Idąc w kierunku estetycznym, poszukują srebrnego JVC pasującego do mojego wzmacniacza. Mam dwa typy i proszę o opinie, który jest lepszy lub bardziej pasuje.

allegro.pl/tuner-radiowy-jvc-t-10xl-i2910841070.html

allegro.pl/tuner-jvc-t-x1l-i2911372623.html

Mam problem z CD. W czasach kiedy powstawał mój wzmacniacz technologia CD była raczej prototypem i trudno jest znaleźć coś co by pasowało. Stąd prośba do was, o wskazówki i ewentualne typy.



Pozdrawiam.
The administrator has disabled public write access.

O:JVC s55 - Jakie kolumny i źródło? 11 years 3 months ago #3932

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
szukaj JVC JT-V22, to jest tuner który powinien zagościć u boku Twojego wzmacniacza



tamtymi co wymieniłeś nie zawracaj sobie głowy - poza tym nie są do kompletu
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:JVC s55 - Jakie kolumny i źródło? 11 years 3 months ago #3967

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
To ma Ci grać czy oko cieszyć ?Ale jeżeli chcesz słuchać z komputera to możesz nawet na wzmacniaczu od Bambino.
T
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.