Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: NAD326BEE - Jakie kolumny??

NAD326BEE - Jakie kolumny?? 2 года 9 мес. ago #8826

  • Serg
  • Serg аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 1
  • Репутация: 0
Dzień dobry wszystkim! :)
Szukam głośników dla mojego NAD 326BEE.
Zdaję sobie sprawę, że powinno się robić na odwrót i dobierać wzmacniacz do głośników, jednak nabyłem go dość okazyjnie, w stanie niemalże nieużywanym i bardzo podoba mi się jego charakter grania na słuchawkach (Beyerdynamic dt 770), więc chciałbym przy nim zostać.

Brzmienie jakie lubię określiłbym mianem: ciepłe, ale nie „muląco ciepłe”, raczej dynamiczne, pełne, z punchem, mocnym i nisko schodzącym dołem oraz wyraźną, lecz nie ostrą, męczącą górą.
Od razu zaznaczam, że w podejściu do muzyki daleko mi do definicji audiofila, lubię trochę bardziej podkreślony, tłusty bas (lecz dobrze kontrolowany, nie taki co przenosi ściany), a znacznie większą frajdę niż idealne, laboratoryjne odwzorowywanie oryginału daje mi ogólny vibe w kawałkach, to co sprawia, że głowa sama zaczyna się bujać do rytmu, a także energia niesiona przez dolne zakresy pasma (choć nie mam tu na myśli dudnienia przysłaniającego resztę dźwięków, raczej dynamiczne ciepło, które wszystko prowadzi, lecz nie zakrywa góry).

Muzyka odtwarzana jest z CD, gramofonu i laptopa (FLAC), co do gatunku, jest to głównie Hip-hop z lat 90’ USA, czyli dużą rolę odgrywa perkusja z basem oraz wokal, choć nie oznacza to, że cała reszta jest nieistotna, gdyż wiele rapowych albumów (jak np.”The Chronic” Dr.Dre, pierwsze płyty Public Enemy, czy The Roots) zawiera całe mnóstwo szczegółów i smaczków w wyższych rejestrach, które szkoda byłoby utracić na rzecz samych dołów.
Do tego warto zauważyć, że niektóre albumy z wcześniejszych lat zostały nagrane w znacznie gorszych warunkach niż współczesne, więc głośniki nie mogą być nazbyt „krytyczne”, jak to ma miejsce np. w przypadku monitorów studyjnych, które bezlitośnie pokazują wszelkie niedoskonałości w miksie.
Ponadto, chciałbym żeby głośniki w miarę możliwości dawały radę przy słuchaniu na niższych poziomach głośności, często siedzę do późna i chciałbym móc cieszyć się muzyką przy jednoczesnym nie wkurzaniu sąsiadów o 2 w nocy ;)

Budżet, jaki planuję przeznaczyć oscyluje w granicach 3000zł (lub ok. £500, mieszkam w UK, gdzie ceny i dostępność sprzętu prawdopodobnie nieco się różnią od Polski), jestem jednak skłonny (choć niechętnie, hehe) LEKKO go naciągnąć jeśli będą to dobrze wydane pieniądze. W grę wchodzi zarówno sprzęt nowy jak i z drugiej ręki.

Pomieszczenie to typowy salon w bloku (ok.16 m2), TV, stolik, sofa, regał z płytami, regał z książkami, dwa obrazy, bez zasłon na oknach, podłoga - parkiet/dywan (50/50), więc warunki akustyczne określiłbym jako przeciętne.

Oczywiście zamierzam odsłuchać proponowane modele i nie kupować w ciemno, planuje również w piątek udać się do jednego z lokalnych sklepów na odsłuch, więc jeśli macie jakieś sugestie co do konkretnych modeli, które powinienem sprawdzić to podaje linka do strony:
www.richersounds.com/stores/solihull

Z góry dzięki za wszelką pomoc!
Администратор запретил публиковать записи гостям.

NAD326BEE - Jakie kolumny?? 2 года 1 нед. ago #8923

  • DARUTOM
  • DARUTOM аватар
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Сообщений: 80
  • Репутация: 0
Proponuje Tobie coś co w Polsce jest niedoceniane bo nikt tego nie wywyższa na ołtarze ani nie pisze o tym poezji. Kolumny firmy IQ model TED 4 . Konstrukcja 4 głosnikowa na vifach, w tym 2 basy na dole i górze ( górny pracuje w obudowie zamkniętej aby była lepsza kontrola pasma). Polacy nie kupują nic co na farach nie ma setek komentarzy które z reguły wprowadzają w błąd. Firma Inteligence Quality funkcjonowała za odrą w latach 80/90 i niestety weszła we współpracę z firmą Grundig która tonąc doprowadziła do jej upadku. Właściciel firmy (Manfred Diestertich) to nie byle janusz tylko przeszedł do Audio Physica (99 rok)stając się jej głównym konstruktorem (wtrąciłem to dla niedowiarków).Odsłuch: za tę cenę odjazd, grają lepiej od Dynaudio Audience 82, dzwięk na poziomie kolumn sprzedawanych od 4 tys w górę. Po pierwsze kontrola basu,zero buczenia jak w większości szmelcu do 2 tyś, piękna krystaliczna średnica oraz góra. Te kolumny potrafią zbudować szczegółową sceną (scena cię otacza a to już rzadkość). Trzeba pamiętać o przejrzeniu zwrotnicy- jeżeli zobaczysz tam elektrolity to od razu kupuj foliowe Jenseny i je zastąp. Oryginał odparował po latach więc kolumny sa rozstrojone. Na tym forum omija sie takie istotne informacje w większość starszych kolumn ma tę przypadłość. Jam masz więcej kasy to celuj w SYSTEM 300 lub 500 - to dopiero jazda, znawcy twiedzą że bas z tych modeli jest wzorcowy (potwierdzam-zabija). Na uznanie zasługuje też stolarka, wykończone są w naturalnej okleinie i są ciężkie . Jeżeli chodzi o NADa to polecam modele C-368 C-388 i całą rodzinę bo gra bez domulenia dużo lepiej. Polecam też modele IQ 4180 i 5180 są lepsze. Nie obawiaj się że masz mniejszy pokój a tam siedzą spora basy. Mimo śmiesznej ceny to konstrukcje audiofilskie które nie buczą z bas refleksów a jedynie mają otwór stratny. To tyle, chciałem naświetlić jak za groszę można tanio dobrze słuchać bo ludzie nie znają marki- za kilka miesięcy to się zmieni jak kilku się przekona i to opiszę TED 4 NIE KUPISZ ZA 1200 TYLKO ZA 3900 ZŁ bo ta cena jest adekwatna do jakości
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа