Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Poszukuje głośników.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6111

  • tomias
  • tomias аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 58
  • Репутация: 0
Witam serdecznie, potrzebuje pomocy.
Padły mi głośniki wysokotonowe (19TN\T H 302) w kolumnach SONY SS-E71. Jak poszperałem to dowiedziałem się że są to głośniki SEAS produkowane dla SONY. Nigdzie nie mogę takich znaleźć. Może któryś z szanownych bywalców forum posiada takie głośniczki, chętnie odkupię.
Jeśli nikt nie będzie miał to proszę o pomoc w doborze zamienników. Może też coś z Seas? Żeby zagrało jak najwierniej z oryginałem.
Fotki głośników:



Link do strony producenta z parametrami:
www.seas.no/images/stories/vintage/pdfdataheet/h302_19tnt.pdf
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6113

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Tak to jest jak sie kupuje rzadkości.Poszukaj w ofercie Seas i weź to co najbliższe.Oryginały nie do zdobycia.
Pozdrawiam Tomasz
PS Dobre wysokotonowe dośc łatwo dobrać impedancją i skutecznością.Reszta ma mniejsze znaczenie byle nie chinolskie piezo.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6115

  • mjmisza
  • mjmisza аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 144
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 0
tomias пишет:
Padły mi głośniki wysokotonowe (19TN\T H 302) w kolumnach SONY SS-E71.
Lepiej przyznaj się czym potraktowałeś te kolumny :blush: a dokładnie jakim sygnałem ze wzmacniacza. Coś mi się wydaje że poszedł "przesterek". :P
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6117

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
mjmisza пишет:
tomias пишет:
Padły mi głośniki wysokotonowe (19TN\T H 302) w kolumnach SONY SS-E71.
Lepiej przyznaj się czym potraktowałeś te kolumny :blush: a dokładnie jakim sygnałem ze wzmacniacza. Coś mi się wydaje że poszedł "przesterek". :P

Dokładnie, coś się musiało stać, same z siebie w jednej chwili w dwóch kolumnach? - to się nie zdarza...:)
Ja bym cierpliwie poczekał aż się pojawią oryginały z jakiś rozbiórek .. były montowane w E71, E70, E51 i G1 - to tyle z pamięci.
Chyba, że nie masz teraz na czym słuchać i bardzo szybko chciałbym przywrócić je do pełni życia to będziemy szukać zamienników.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6118

  • tomias
  • tomias аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 58
  • Репутация: 0
Skąd od razu pomysł że to moja wina! :whistle: Po prostu gałeczka się troszkę za mocno obsunęła i tyle! HA HA!!!
A tak na poważnie to szukałem już takich samych kolumn ale ciężko z tym. Ostatnio ktoś wystawiał za 450zł ja za swoje dałem pół tej ceny.
Pisałem tez do SEAS W NORWEGII ale na razie brak odpowiedzi.
Laslo jakbyś sobie przypomniał w jakich jeszcze kolumnach siedzą takie głośniki to daj znać będę obserwował aukcje.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6119

  • tomias
  • tomias аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 58
  • Репутация: 0
Norwegowie się odezwali nie mają oryginałów ale proponują zamienniki w postaci: H0737-08 19TFF 1
www.seas.no/index.php?option=com_content...&catid=45&Itemid=462
Na razie pozostaje mi doceniać RFT CORONY które mi zostały.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6120

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Szkoda, że te zamienniki zaproponowane przez Seas'a są na trzy śruby montażowe - trzeba by wiercić nowe otwory, żeby to wpasować. Ja bym cierpliwie poczekał na dawce.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6123

  • tomias
  • tomias аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 58
  • Репутация: 0
To samo mi się rzuciło w oczy trzy otwory zamiast czterech, poza tym cenowo za dwa głośniki zapłacę tyle ile za całe kolumny. Ale niestety własne błędy kosztują!!!
Przez jakiś czas jeszcze się wstrzymam i będę szukał dawcy, a potem zobaczymy.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6125

  • mjmisza
  • mjmisza аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 144
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 0
Ja na szybko kupiłbym sobie 2 głośniki firmy STX model T.10.200.8.PC po 39zł / szt. Wymontowałbym SEAS'a z ramki, dopasował STX i cieszyłbym się pełnym dźwiękiem. A jak wpadną Ci kolumny z dawcami czy SEAS H 302 to bym przerzucił.
Chciałem jeszcze powiedzieć że nic tak nie szkodzi na głośniki szczególnie wysoko tonowe jak przesterowany sygnał. "Mini rada", jeśli lubisz jak wielu czasem "jebnąć basem i decybelem" kup mocniejszy nominalnie wzmacniacz od kolumn (np. moc nominalna Sony SS E71 to 65W/8Ohm, dobierz wzmacniacz o mocy znamionowej min 80W/8Ohm). Wtedy nie będzie mowy o przesterowaniu, wykorzystasz możliwości kolumn, a przy blisko 90dB będzie niezły hałas. Aha tylko nie szalej z kręceniem tej gały volume hehe, najlepiej zaznacz punkt krytyczny -10% na skali.
Eh te czasy jak GDW paliły się raz na miesiąc w Altusach 300 i pudełko z zapasowymi cewkami hhee
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Poszukuje głośników. 8 года 5 мес. ago #6130

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
mjmisza пишет:
Ja na szybko kupiłbym sobie 2 głośniki firmy STX model T.10.200.8.PC po 39zł / szt. Wymontowałbym SEAS'a z ramki, dopasował STX i cieszyłbym się pełnym dźwiękiem. A jak wpadną Ci kolumny z dawcami czy SEAS H 302 to bym przerzucił.
Można i tak do tego podejść :)
... jest jeszcze tak szansa, że zwrotnica może być uszkodzona przez jakiegoś majsterkowicza... czy zwrotnica wygląda na oryginalną? Jest kondensator przed wysokotonowcem?
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа