Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Poszukuje głośników.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6111

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Witam serdecznie, potrzebuje pomocy.
Padły mi głośniki wysokotonowe (19TN\T H 302) w kolumnach SONY SS-E71. Jak poszperałem to dowiedziałem się że są to głośniki SEAS produkowane dla SONY. Nigdzie nie mogę takich znaleźć. Może któryś z szanownych bywalców forum posiada takie głośniczki, chętnie odkupię.
Jeśli nikt nie będzie miał to proszę o pomoc w doborze zamienników. Może też coś z Seas? Żeby zagrało jak najwierniej z oryginałem.
Fotki głośników:



Link do strony producenta z parametrami:
www.seas.no/images/stories/vintage/pdfdataheet/h302_19tnt.pdf
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6113

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Tak to jest jak sie kupuje rzadkości.Poszukaj w ofercie Seas i weź to co najbliższe.Oryginały nie do zdobycia.
Pozdrawiam Tomasz
PS Dobre wysokotonowe dośc łatwo dobrać impedancją i skutecznością.Reszta ma mniejsze znaczenie byle nie chinolskie piezo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6115

  • mjmisza
  • mjmiszas Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 144
  • Dank erhalten: 5
  • Karma: 0
tomias schrieb:
Padły mi głośniki wysokotonowe (19TN\T H 302) w kolumnach SONY SS-E71.
Lepiej przyznaj się czym potraktowałeś te kolumny :blush: a dokładnie jakim sygnałem ze wzmacniacza. Coś mi się wydaje że poszedł "przesterek". :P
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6117

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
mjmisza schrieb:
tomias schrieb:
Padły mi głośniki wysokotonowe (19TN\T H 302) w kolumnach SONY SS-E71.
Lepiej przyznaj się czym potraktowałeś te kolumny :blush: a dokładnie jakim sygnałem ze wzmacniacza. Coś mi się wydaje że poszedł "przesterek". :P

Dokładnie, coś się musiało stać, same z siebie w jednej chwili w dwóch kolumnach? - to się nie zdarza...:)
Ja bym cierpliwie poczekał aż się pojawią oryginały z jakiś rozbiórek .. były montowane w E71, E70, E51 i G1 - to tyle z pamięci.
Chyba, że nie masz teraz na czym słuchać i bardzo szybko chciałbym przywrócić je do pełni życia to będziemy szukać zamienników.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6118

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Skąd od razu pomysł że to moja wina! :whistle: Po prostu gałeczka się troszkę za mocno obsunęła i tyle! HA HA!!!
A tak na poważnie to szukałem już takich samych kolumn ale ciężko z tym. Ostatnio ktoś wystawiał za 450zł ja za swoje dałem pół tej ceny.
Pisałem tez do SEAS W NORWEGII ale na razie brak odpowiedzi.
Laslo jakbyś sobie przypomniał w jakich jeszcze kolumnach siedzą takie głośniki to daj znać będę obserwował aukcje.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6119

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Norwegowie się odezwali nie mają oryginałów ale proponują zamienniki w postaci: H0737-08 19TFF 1
www.seas.no/index.php?option=com_content...&catid=45&Itemid=462
Na razie pozostaje mi doceniać RFT CORONY które mi zostały.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6120

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Szkoda, że te zamienniki zaproponowane przez Seas'a są na trzy śruby montażowe - trzeba by wiercić nowe otwory, żeby to wpasować. Ja bym cierpliwie poczekał na dawce.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6123

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
To samo mi się rzuciło w oczy trzy otwory zamiast czterech, poza tym cenowo za dwa głośniki zapłacę tyle ile za całe kolumny. Ale niestety własne błędy kosztują!!!
Przez jakiś czas jeszcze się wstrzymam i będę szukał dawcy, a potem zobaczymy.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6125

  • mjmisza
  • mjmiszas Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 144
  • Dank erhalten: 5
  • Karma: 0
Ja na szybko kupiłbym sobie 2 głośniki firmy STX model T.10.200.8.PC po 39zł / szt. Wymontowałbym SEAS'a z ramki, dopasował STX i cieszyłbym się pełnym dźwiękiem. A jak wpadną Ci kolumny z dawcami czy SEAS H 302 to bym przerzucił.
Chciałem jeszcze powiedzieć że nic tak nie szkodzi na głośniki szczególnie wysoko tonowe jak przesterowany sygnał. "Mini rada", jeśli lubisz jak wielu czasem "jebnąć basem i decybelem" kup mocniejszy nominalnie wzmacniacz od kolumn (np. moc nominalna Sony SS E71 to 65W/8Ohm, dobierz wzmacniacz o mocy znamionowej min 80W/8Ohm). Wtedy nie będzie mowy o przesterowaniu, wykorzystasz możliwości kolumn, a przy blisko 90dB będzie niezły hałas. Aha tylko nie szalej z kręceniem tej gały volume hehe, najlepiej zaznacz punkt krytyczny -10% na skali.
Eh te czasy jak GDW paliły się raz na miesiąc w Altusach 300 i pudełko z zapasowymi cewkami hhee
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Poszukuje głośników. 8 Jahre 6 Monate ago #6130

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
mjmisza schrieb:
Ja na szybko kupiłbym sobie 2 głośniki firmy STX model T.10.200.8.PC po 39zł / szt. Wymontowałbym SEAS'a z ramki, dopasował STX i cieszyłbym się pełnym dźwiękiem. A jak wpadną Ci kolumny z dawcami czy SEAS H 302 to bym przerzucił.
Można i tak do tego podejść :)
... jest jeszcze tak szansa, że zwrotnica może być uszkodzona przez jakiegoś majsterkowicza... czy zwrotnica wygląda na oryginalną? Jest kondensator przed wysokotonowcem?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.