Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: wzmacniacz do kolumn b&w

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4170

  • decob
  • decob's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 9
  • Karma: 0
A nie jest czasem za mocny do moich kolumn?
No i tutaj masz 8 Ohm, a moje kolumny mają 4 Ohm.
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4171

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
soviet100 napisał:
Tak wiem znowu po mnie pojedziecie bo proponuję technicsa i tak też uczynię .

B&W bardzo dobre kolumny made in England .

Nie bierz żadnego grundinga czy coś podobnego to były firmy niszowe .

Przede wszystkim nie kupuj amplitunera nikt nigdy dobrze ich nie robił .
Najlepiej zestaw Wzmacniacz + tuner .


nie, wcale nie pojadę po Tobie dlatego, że oferujesz technicsa - bo technics też miał kilka ciekawych konstrukcji i ogromne doświadczenie audio, ale dlatego że nie masz doświadczenia z innymi firmami jak np Grundig, rozumiem że opluwanie Grundiga poparte jest doświadczeniem przesłuchania Twoich 5 wzmacniaczy które obecnie masz w domu,

..."Grundig firma niszowa"... - tutaj to rozbawiłeś mnie na dobre...:)

moja opinia opiera się na tym że posiadam w domu praktycznie wszystko z tzw. "Złotych Lat Sprzętu Audio" co zbudował Grundig, począwszy od prostego V1000 a skonczywszy na Fine Arts A-9000, ale nie tylko z Grundiga bo i z Telefunkena, Sansui i Luxmana, Marantza i inne..

a co do kolegi TEMP67 to amplituner który kupił wcale nie był w takim złym stanie, miał kilka drobnych usterek, które zostały naprawione małym kosztem, poza tym sam widziałeś co było w aukcji napisane - "sprzęt sprawny w stanie kolekcjonerskim" - co jak się okazało niestety nie było prawdą i nikt nie jest wróżką żeby przewidzieć że sprzedający nie opisał rzetelnie przedmiotu,


a tak miedzy nami, to dam sobie rękę obciąć że ten ITT zagrał o niebo lepiej jak ten technics który mu oferowałeś, to w ogóle nie była ta klasa sprzętu - ze znaczą przewagą dla ITT.

technics su-v670psx - to kawał maszyny w klasie AA ale niestety nie do tych kolumn, przecież ten wzmacniacz rozniesie te kolumienki jest za mocny,
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4172

  • soviet100
  • soviet100's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Karma: 0
Przecież nikt nie mówił że ma słuchać na max nawet lepiej jak by słuchał przy minimum ponieważ pracuje w czystej klasie A a dopiero potem włącza się hybryda powyżej 10w na kanał .

Niszowa miałem na myśli te amplitunery jak zresztą każda bo nie widziałem w życiu jeszcze żeby ktoś zrobił porządny amplituner w sensie tej dynamiki , mocy i zniekształceń .

Słuchałem Fine Arts 3 i jak to miał być flagowy model to bez rewelacji .
Tak samo sprzedałem swojego Telefunkena już i chłop jest bardzo zadowolony a mnie te dźwięk przerażał a popatrz na to że np RR 200 i RA 100 np zachwalam .
Może źle trafiałem w Grundig . Najbardziej to mnie denerwuje na allegro w takich sprzętach jak np w TEMP że wszystko działa a jak przychodzi to połowa rzeczy nie działa .

Te kolumny miałem na myśli że są dobre jako monitorki koło komputera jak chcesz sobie posłuchać radia np .
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4173

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Fine Arts 3 to akurat już plastikowa tandeta.Wcześniejsze modele 100x lepsze.

Oczywiście nie prawdą jest, że amplitunery to shit... Wystarczy zajrzeć do wątku o "monster receiverach" na tym forum, żeby się przekonać, że w tzw golden age audio amplitunery potrafiły zadziwić jakością wykonania i dźwięku niejeden wzmacniacz.

To co kolega soviet tu wygłasza to twierdzenie, jak sądzę, oparte na doświadczeniach zebranych z urządzeń późniejszych - lata 90-te i wyżej.

jeśli chodzi o tego grundiga R-3000 to proszę o nie licytowanie :P
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4174

  • soviet100
  • soviet100's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Karma: 0
Sprzęt lata 85-90 .

Nie wiem właśnie czemu tak jest ale technicsy z tych lat są jakoś mniej "wyjeb%%" niż te amplitunery np mój telefunken czy tempa ITT .

Kupiłem tego swojego v650 i wszystko działa pięknie idealnie a już 3 amplituner w którym zawsze coś nie działa mimo że miał działać .

Tak samo jak porównuję Tele TR 550 90x2 do mojego v650 110x2 (4ohm) to różnica jest kolosalna czystość uderzenie i mocy nie brakuje .
Telefunkena sprzedaję chłop zadowolony jak mu to pięknie gra .
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4175

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
dzieje sie tez tak dlatego, iz amplituner towzmacniacz i tuner w jednym i najwyczajniej w swiecie jest wiecej do psucia sie.

Fine Arts 3 to kicha i wszystkie nizsze modele,

a co do kupowania na alledrogo to faktycznie wkurzajace sa nierzetelnie opisywanie sprzetu, ja juz sie przyzwyczaiłem i wiem jedno ze jak ktos pisze ze "sprzet sprawny" to pewnie i tak treba bedzie coś przeczyscic jakis lut poprawic czy wymienic zaówki to tak w najlpeszym wypadku, jakby na to nie patrzec to ma prawo, chyba ze ktos pisze ze sprzet jest po odnowieniu ale za to trzeba płacic, poniewaz to kosztuje sporo ciepliwosci, czasu i ciężkiej pracy...
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4176

  • soviet100
  • soviet100's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Karma: 0
No ale jak ktoś pisze sprawny w 100% to jak kanał zanika co jakiś czas to chyba nie jest sprawne w 100% ?

W końcu zrobiłem nowe fronty do moich Jamo i miałem rację pisząc że moja kolumna jest 4 pasmowa ( 4 cewki ) .
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4177

  • decob
  • decob's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 9
  • Karma: 0
Wracając do tematu.
Do 350zł wzmacniacz dla tych kolumn.
Pomóżcie.
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 3 months ago #4178

  • soviet100
  • soviet100's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posts: 86
  • Karma: 0
Poszukaj na tablicy.pl albo na allegro.pl czegoś blisko siebie co możesz sprawdzić i najlepiej odsłuch zrobić to moje zdanie a jak chcesz wysyłkowo to technics bo to albo działa albo nie tak jest w przypadku hybryd ( Kup sobie najlepiej AB klasę )
The administrator has disabled public write access.

O:wzmacniacz do kolumn b&w 11 years 2 months ago #4189

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
nabyłes juz jakis wzmacniacz
możesz napisac jakie parametry maja te kolumny
próbowałeś je moze na czymkolwiek ?
vintage audio
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.