Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7251

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Starałem się patrzeć na design o oczywiście brzmienie.
Ja bym poleciła kilka pozycji:
1) Onkyo TX-2500 ładny stan
lub TX-4500 stan niezły ale gorszy od 2500 - za to model wyższy i jest to "spory kloc" mimo, że na pierwszy rzut oka nie wygląda, jest sporo większy jak model 2500. Te amplitunery grają i wyglądają bardzo ładnie.
2) Sony STR-V4L - to także super wygląda i gra bardzo fajnie - ten sprzedawany wydaje się w ładnym stanie, choć na fotkach trochę uwypukliły się drobne ryski to wg mnie na żywo nie będą aż tak widoczne, ale warto popytać jeszcze, może coś z ceny opuści. zresztą wszystkie sprzęty są to utargowania :), mam taki sam Soniaczek podobnie jak Onkyo - możesz sobie tutaj zerknąć (tylko u mnie jest podświetlona strzałka na skali, w oryginale niestety nie jest - taki mały szczegół).
3) SABA 9260 - to także ciekawy sprzęt i gra wybornie - najwyższy model z tej linii - niestety wszystki mają ta sama wadę z wyświetlaczem - albo nie świeci wcale albo brakuje kresek - tutaj cena spokojnie do sporej negocjacji, ale ten wyświetlacz to będzie problem z naprawą.
4) Zawsze polecam wszystktim Sansui serii G albo model six, seven lub eight - tym razem trafił się model Sansui six - gra to świetnie - ale cena do sporej negocjacji
6) Jest jeszcze ciekawosta Kenwood KR-7070 - wart uwagi - spory kloceck - gra ładnie - typowy oldscool, a do tego ma fajny bajer na skali , strzałka sama jeździ po skali - przebajer :)

To tak na szybko co ja zauważyłem ciekawego (ładnego i grającego) z amplitunerów i co oczywiście osobiście słyszałem albo mam.
Jak widzisz cześć zaoszczędzonej kasy na ampli możesz dołożyć potem do kolumn.
Tylko pamietaj, że co piszą na aukcjach to jedno a co w rzeczywistości to już inna sprawa, najlepiej podjechać i samemu osobiście sprawdzić.
Mam nadzieję, że choć trochę coś podpowiedziałem.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7252

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
jeszcze bardzo fajny amplituner
Luxman R-1050 - za rozsądne pieniądze - na olx, tylko ma jedno pokrętło małe ułamane (jest punkt do targowania się).
Luxmany ładnie graja, taką ciepłą barwą.
Drobna uwaga - na olx trzeba bardziej uważać jak na all bo więcej tam "kombinatorów".
vintage audio
Last Edit: 7 years 1 month ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Art_ii

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7253

  • Art_ii
  • Art_ii's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 25
  • Karma: 0
Bardzo dziękuje Piootr za odpowiedz.

- Z tego co zauważyłem to Sony posiada pamięć na kilka radiostacji ?

- Kolejna kwestia (zapewne pytanie retoryczne)
Czy każde z wymienionych urządzeń umożliwi podpięcie dwóch źródeł (nie mogłem znaleźć tak dokładnej specyfikacji od Sony)?
Interesuje mnie podłączenie po analogu CD i w przyszłości komputera z plikami muzycznymi.

- W poprzednich postach audiofilka (być może nawet przez Ciebie) były polecane ampli Kenwood kr-7060 oraz Sony str-5800/6800sd (które w porównaniu wtedy chyba do Sony v5L - były bardziej chwalone ze względu na dźwięk - czy możesz coś powiedzieć w tej materii.

Z góry dziękuję.
Dodam, że podobają mi się Twoje propozycje dziś po południu będę je dokładnie analizował i chyba decydował -poprosiłem o dodatkowe zdjęcia od Sony.

Chociaż nie wiem czy v5L to nie jest całkiem inna seria?
Last Edit: 7 years 1 month ago by Art_ii.
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7254

  • chuck4
  • chuck4's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 135
  • Karma: 0
a w jakim to salonie odsłuchiwałeś tych klocków?
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7256

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Kolego elektoniku.Proponuję zrezygnować z Marantzów szwanców bo za drogie w stosunku do wartości jak polskie Radmory 5102.
Rozwaz takie propozycje:
1.Telefunken TR 350 lub 550.Dla mnie najlepsze!I piekny klasyczny look!
2.Graeztz Profi 306 świetnie gra i ciekawy design
3,Siemens RS 444 lub 555 a ten z zegarkiem
4.Grundig R 35/45
5.Grundig R 2000 R 3000
6.ITT .5100 lub 8031/8032/8033
7.Saba od 9240 do 9260 wszystkie modele
8.Wega 3131 lub 3141 ta firma robiła b.dobre Sony o innym designie gdy Sony to był Ktoś!
To sa klasyki o wystarczającej mocy i świetnym dźwieku plus doskonały design..
Kupisz taniej niz przereklamowane Marantze
Kolumny za 1500 tez lepiej nie zagraja niz Saba ,Braun,Heco czy Quadral z lat 70-ych,Celowac nalezy w kolumy Telefunkena czy Grundiga oraz ITT.Kupisz za 1/3 ceny.
Unikaj egzotow czy monsterreceiverów.Zawsze okropnie drogie a dźwiek marnawy bo konstruktorzy skoncentrowali sie na mocy i ilosci dodanych gał ,zapominając o dźwieku!.
Mam sporo na sprzedaz z kolekcji po fachowym serwisie i do mnie możesz przyjechać do Zgierza i pomacać a ceny ludzkie!
Nie wmieniam celowo pełnej listy bo posiadam w kolekcji kilkaset jak Piotr i wiem że gdy oferta za bogata to Szanowny Kloent duurnieje gdyz za duzo w żłobach!
Pozdrawiam Tomasz
PS Wystarczy receiver o mocy 40/50 w w kanale a koimny o podobnej.Nie trzeba kupowac ogromnych szaf!Unikaj kolumn wielodroznych bo droga naprawa zawiewszenia i czesto glosnk nie do zdobycia!
Last Edit: 7 years 1 month ago by chrzan49.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Art_ii

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7259

  • Art_ii
  • Art_ii's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 25
  • Karma: 0
Dziękuje za pomoc
Czy mogę prosić o info/Odp na mój wcześniejszy post, spodobał mi się Sony v4 (zobaczymy czy uda się go zobaczyć osobiście -póki co sprzedawca nie odpowiada)
- Czy da radę go podpiąć wejściem tape pod wej CD?
A drugim wejściem po analogu pod jakiegoś kompa z muzyka?

- Czy dobrze rozpoznałem ze powyższy model ma pamięć na kilka rozgłośni FM?

Wspomniane wcześniej przeze mnie salony to Vintage Audio i Nomos.
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7260

  • Laslo
  • Laslo's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 845
  • Thank you received: 32
  • Karma: 10
Źródła takie jak:
- komputer
- telefon
- CD
- kaseta
- tuner radiowy
można podpiąć pod wejścia:
TUNER, AUX, TAPE1, TAPE2 - w zasadzie pod wszystkie z wyjątkiem PHONO i MIC :)

Pozdrawiam
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Art_ii

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7261

  • chuck4
  • chuck4's Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Posts: 135
  • Karma: 0
Art_ii wrote:
Dziękuje za pomoc
Czy mogę prosić o info/Odp na mój wcześniejszy post, spodobał mi się Sony v4 (zobaczymy czy uda się go zobaczyć osobiście -póki co sprzedawca nie odpowiada)
- Czy da radę go podpiąć wejściem tape pod wej CD?
A drugim wejściem po analogu pod jakiegoś kompa z muzyka?

- Czy dobrze rozpoznałem ze powyższy model ma pamięć na kilka rozgłośni FM?

Wspomniane wcześniej przeze mnie salony to Vintage Audio i Nomos.



tak podejrzewałem że zapewne przestał funkcjonować ten w VA? Ci panowie są jedynie fachowcami od oklein za resztę nie powinni się zabierać. swoją działalnością psują całą idee vintage.
taka ciekawostka bo ciągle się chwalą jakie to mają kontakty z kolekcjonerami na całym świecie a prawda jest taka że na au-8500 kupili na ebay za 300 funtów a teraz go oferują za niespełna 5000 zł.

o nomos tez nie można powiedzieć nic pozytywnego poza tym że są bardzo nieuprzejmi aroganci z cenami z kosmosu
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7262

  • Art_ii
  • Art_ii's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 25
  • Karma: 0
Masz rację w 100%.
W VA z omawianego Sony zaczęła się odklejać okleina w okolicach śrub i brzegów.
Przyznam, że negatywnie zaskoczyła mnie różnica pomiędzy (perfekcyjnymi) zdjęciami, a tym co zobaczyłem w rzeczywistości.

Co do Nomos - byłem tam 2x i rzeczywiście Panowie byli opryskliwi, machnąłem na to ręką ale to że posadzili mnie prawie w korytarzu i w jednej sali były odsłuchy dwóch sprzętów to już kpina i świadczy tylko o ich podejściu - liczy się tylko zysk.
Last Edit: 7 years 1 month ago by Art_ii.
The administrator has disabled public write access.

Jaki amplituner(Vintage) i jaka moc do salonu 33m2 7 years 1 month ago #7263

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Art_ii wrote:
Bardzo dziękuje Piootr za odpowiedz.

- Z tego co zauważyłem to Sony posiada pamięć na kilka radiostacji ?

- Kolejna kwestia (zapewne pytanie retoryczne)
Czy każde z wymienionych urządzeń umożliwi podpięcie dwóch źródeł (nie mogłem znaleźć tak dokładnej specyfikacji od Sony)?
Interesuje mnie podłączenie po analogu CD i w przyszłości komputera z plikami muzycznymi.

- W poprzednich postach audiofilka (być może nawet przez Ciebie) były polecane ampli Kenwood kr-7060 oraz Sony str-5800/6800sd (które w porównaniu wtedy chyba do Sony v5L - były bardziej chwalone ze względu na dźwięk - czy możesz coś powiedzieć w tej materii.

Z góry dziękuję.
Dodam, że podobają mi się Twoje propozycje dziś po południu będę je dokładnie analizował i chyba decydował -poprosiłem o dodatkowe zdjęcia od Sony.

Chociaż nie wiem czy v5L to nie jest całkiem inna seria?

- Tak można zaprogramować w tym soniaku 5 stacji- pod klapka masz programator a przyciski po prawej pozwalają szybko przemieszczać się miedzy poszczególnymi stacjami.
zerknij tam na te gałeczki bo one cos troszke sa zmordowane ale wydaje mi sie ze to raczej brud (choć warto sie przyglądnąć lepiej) , jezeli tak to chwila ze szmatką i bedzie super, tylko uważaj jakbys czasem chciał p
przetrzeć panel, aby nie trzeć po napisach - nie wiadomo jakim czynnikom i przez jak długi czas był poddany ów panel.
- przydałoby Ci sie jeszcze wejście AUX, czego niestety nie ma ten amplituner ale mozna zaadoptowac inne np TAPE,
- co do V5L i porównania z STR-5800/6800 to Sony V5L wypada lepiej w tym starciu - wizualnie znacznie a brzmieniowo troche mniej ale jednak lepiej.
vintage audio
Last Edit: 7 years 1 month ago by piootr.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Art_ii
  • No posts to display.