Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Gramofon+wzmacniacz/amplituner+kolumny na początek

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 13 hours ago #4581

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Dzięki, Wszystkim wszystkiego najlepszego i wogóle! :)
----
A więc na co muszę zwrócić uwagę przy tworzeniu podstawek?
Last Edit: 11 years 12 hours ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 12 hours ago #4582

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Właśnie, jeszcze jedna sprawa: ustawiając gramofon na wzmacniaczu do zdjęcia zauważyłem ze stoi lekko pochylony, wykręciłem nogi i zobaczyłem, że tylko jedna ma 2 metalowe podkładki (czarną małą i srebrną dużą) a reszta ma tylko po jednej. Jak ważne są te duże podkładki? Żądać ich od sprzedawcy? ew dorobić samemu

Dzięki

The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 4 hours ago #4583

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
na pewno powinno być równo, dokoptujesz coś podobnego o tej samej grubosci
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 11 years 4 hours ago #4584

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
wiem, że ma być równo, chodziło mi bardziej o to czy nie zdjąć tej jednej po prostu, ale coś dobiorę. A jak z tymi podstawami do kolumn, z tego co przez chwilę czytałem to od dołu ludzie dają kolce, u mnie podłoga jest drewniana i milej by było dać podkladki filcowe, jaka byłaby różnica między kolcami a filcem??

Co jest ważne przy konstrukcji podstaw?

Dopiero wczoraj w nocy eksperymentowałem z podłączaniem. Wszystko gra przepięknie! Dzięki Wam jestem mega szczęśliwy :woohoo:

tak to razem wygląda, sory za jakośc

Last Edit: 10 years 11 months ago by Wujbob.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 10 years 11 months ago #4597

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Gramofon MUSI byc wypoziomowany.To podstawa!Rąbnij wujowi stary kapelusz filcowy i masz podkładki jak znalazł.
W sklepach meblowych moc krazków filcowych co prawda marnej jakości bo chinolskie z ichniego kurzu ale zawsze coś.
Jak postatwisz kolumny na filcu to powinny sie drgania zmnimalizować.Sam musisz sprawadzić.Co prawda drewniana podłoga może za bardzo rezonować.
Kolce to dobry pomysł ale spiepszony przez magików od audiofilstwa .Co załozysz będzie dobre tylko bardzo niszczą albo meble albo sprzęt albo podłogę.Warto dawać pod nie twardsze krązki.
Kable zostaw firmowe bo juz nie mogę słuchac i czytać o cudownych .Kable nic nie daja .Co najwyżej kasę oszustom.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 10 years 11 months ago #4629

  • mareks
  • mareks's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 603
  • Karma: 7
ładnie to wygląda - ciekawe jak gra ?
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 10 years 11 months ago #4635

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Gra bardzo dobrze Marku choc model podstawowy.Moje ulubione.
Wujubobie.
Poziomo to ma być gramofon.Podkałdki o ktore pytasz nie maja znaczenia.Sprzet może stac nieco krzywo bo to na dźwiek nie wpływa.
Kolce czy filce?

Wedle uznania.Ja kolców nie używam bo dziury w podłodze na bank..
Chodzi o zmniejszenie drgań przenoszących się na meble a zwłaszcza gramofon.Jak się slucha z umiarkowanym poziomem to może stać i na naleśniku.
Pozdrawiam Tomasz
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 10 years 11 months ago #4636

  • Wujbob
  • Wujbob's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posts: 46
  • Karma: 0
Dzieki, gramofon jest poziomo :) , co do tej podkładki to nie wiadomo jakim cudem sie tam znalazła, napisałem do sprzedawcy na allegro i zostałęm potraktowany bardzo poważnie i łopatologicznie, gośc posprawdzał jak ma w innych gramofonach, przysłał mi pdf - katalog od tego konkretnie gramofonu i tam jasno widać ze powinny być tylko te czarne mniejsze, przysłał zdjęcie, które mu wysłałem z narysowanym jasno co ma być a co nie gdybym jeszcze miał jakieś wątpliwości, naprawdę byłem pod wrażeniem, można się uczyć od takich sprzedawców :) .

Gramofon stoi na półce przykręconej do ściany, jest dobrze. Jako, że mam wściekle ograniczony czas jeszcze przez najbliższe pare tygodni postawiłem kolumny na krzesłach w pokoju. Niestety podłoga u mnie jest drewniana i na tyle żyje własnym życiem, że jak tupnę nogą to na biurku monitor i lampka mi się kiwają :dry: , i było to słychać. Bas był strasznie niewyraźny, a że na początku sluchalem tego sprzętu u moich rodziców gdzie warunki podłogowo ścienne są lepsze to wiedziałem/slyszalem, że nie jest dobrze. Po paru dniach już nie mogłem tego wytrzymać (nogi od krzeseł były podbite filcem) podłożyłem pod każdą nogę pinezkę tak, że "wbijała się w nogę" i ku mojemu zdziwieniu juz było słychać znaczną poprawę, ale znów mineło kilka dni i miałem chwile by przynieść płytki chodnikowe, takie 50x50 cm i to już dało ogromną poprawę, wcześniej bas był takim rozmytym buczeniem, teraz jest dużo dużo wyraźniej (teraz jest kolumna - filc - krzesło - pinezki - plytka chodnikowa - podłoga) ale wydaje mi się, że uda się na spokojnie jeszce polepszyć :)

Myślałem, że przy moim osluchaniu nie bede narazie słyszał różnicy, jednak się udało. Same pinezki dają na tyle dużo, że (wtedy gdy nie było jeszcze wgl plytek chodnikowych) przykładając rękę do podłogi było czuć różnice w drganiach z pinezkami a bez.

Pozdrawiam.
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 10 years 10 months ago #4682

  • hitachi
  • hitachi's Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Posts: 16
  • Karma: 0
CZY MASZ JESZCZE TEN AMPLI UNITRY>?
The administrator has disabled public write access.

O:Gramofon+wzmacniacz/amplitun​er+kolumny na początek 10 years 10 months ago #4683

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
DJ-e w dyskotekach uzywaja specjalnuych podkadek żelowych ale dośc drogie.
Pozdrawiam T
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.