Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: niedoceniony TELEFUNKEN

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 5 months ago #2288

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
witaj Tomku ;)
wiedziałęm ze Ci sie spodoba ;), natchnęło mnie pod wpływem HR-5000, postanowiłem zgłebic temat, wiekszosc tych które widziasz pierwszy raz było robionych na rynek Kanadyjski głównie... sam byłem zaskoczony.
choćby monster receiverem TR-1500 DC.
szukam nadal.
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 5 months ago #2296

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
Witaj Piotrze,Zrobiłeś mi wspaniały prezent.Uczta dla oczu .Ech żeby jeszcze gałami pokręcić!Marzenie.
T
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 5 months ago #2299

  • damian
  • damian's Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Posts: 295
  • Karma: 0
Oj,super i nie tylko Tomkowi się podoba bo pewnie amatorów super fotek jest więcej,mi na pewno,ach Piotr to zawsze coś fajnego na forum <zapoda>
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 5 months ago #2300

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
cie mnie to niezmiernie ;),
bede sukcesywnie dokładał... faktycznie kombajny graja równiez bardzo dobrze ... zapomniałęm wpisać ze takowego posiadam (tez wyzszy model) - tylko nawet nie pamietam gdzie sie obecnie znajduje (zartowałem)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 4 months ago #2379

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
Telefunken V201 wzmacniacz
Telefunken T201 tuner
piekny vintage
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 4 months ago #2394

  • chrzan49
  • chrzan49's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 654
  • Thank you received: 21
  • Karma: 10
A to też rarytasik choc bywa dość łatwo dostępny .Germaniec rasowy o sporej mocy i bardzo dobrym dźwięku.Konkurencja dla Grundiga który wypuścił także doskonały chyba SV 80 czyli 2x40 wacików.
Po latach krzemu wróciłem do germanowych i stwierdzam że brzmia lepiej!!Cieplej.
Niestety zdobycie tranzystorów graniczy z cudem a już parowanych to jak dziewicę u starszaków napotkać.
Germany często tracą parametry na skutek dyfuzji łącz i nawet jak nie katowany to słuchamy sobie a tu zonk.I zostaje nam skrzyneczka.
Tfk ma piekny design ,wykonany bardzo solidnie a i tunerek zacny do kompletu.
Najlepsze były wzmaki seri ELA no i Klangfilm lampowce.Jak ktos ma dostęp i zdobędzie 2 monobloki od projektorów to szczęściarz większy niż po kumulacji w Lotto.
Pozdrawiam T

PS wtedy te Marance ,pijonierki i insze Sioniaczki wyp...a na smietnik z rozkoszą.
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 4 months ago #2408

  • mario2369
  • mario2369's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 23
  • Karma: 0
Jako nowy użytkownik forum witam wszystkich. Temat o Telefunkenie to się dołączę.
Do tej pory słuchałem muzyki z marketowego Onkyo CR-325 ,a że nie mam bardzo wygórowanych ambicji odsłuchowych to mogło być.Ale... Jakis czas temu teść podarował mi gramofon Sharp(jest tu taki na forum z szufladą) który wymagał drobnych napraw.Znalazłem w Łodzi komis który sprzedaje i naprawia sprzęt audio i już nie zaznałem spokoju.Postanowiłem mieć coś z audio - vinatege.I od tygodnia cieszę się z posiadania głośników Telefunken TLX 1 Professional i wzmacniacza Telefunken RA 200.Powiem tak sprzęt wiekowy ,może nie z górnej półki ale jak dla mnie super .
Na razie podłączony pod Onkyo ale myślę o dokupieniu tunera (to na pewno) i CD(to się jeszcze zobaczy) Pozdrawiam wszystkich.
"Zwiedziłem " kilka różnych forum audio ale to mi najbardziej odpowiada.
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 4 months ago #2409

  • mario2369
  • mario2369's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 23
  • Karma: 0
Gramofon to Sharp RP-117.Ciekawa rzecz.
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 4 months ago #2410

  • piootr
  • piootr's Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Posts: 1883
  • Thank you received: 17
  • Karma: 41
witamy...
to trafił kolega na ciekawy gramofon... bardzo fajny bajer zwłaszcza mozliwosc wybierania utworów... zasada działania w duzym skrócie to jakby takie CD tylko na większe i lepiej brzmiące płyty,
gdzies na audiofilku jest nawet filmik zamieszczony z tym gramofonem ... bardzo ciekawa konstrukcja...

wzmacniacz RA-200 - to już troszkę nowszy temat, ale grający nie gorzej od starszych swoich braci, w komplecie z tunerkiem zagra na pewno wybornie... ze nie wspomnę o niewielkiej kwocie jaka trzeba wydac na ten sprzęt...

sharp to na pewno wyjątkowa pozycja u każdego kolekcjonera i audiofila.

co do CD to raczej nie przypominam sobie, żeby było do tego kompletu ?!? chyba ze mnie ktoś zaskoczy ;)
vintage audio
The administrator has disabled public write access.

O:niedoceniony TELEFUNKEN 12 years 4 months ago #2412

  • mario2369
  • mario2369's Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Posts: 23
  • Karma: 0
Na allegro były tunery pasujące do kompletu.Nie ma pospiechu Tym bardziej że moja druga połówka musi przetrawić w sobie fakt pojawiania się w domu "nowych gratów".Co do odtwarzacza CD to kompletu nie stworzę ale coś będę musiał kupić.Na razie cieszę się tym co mam. A jakie CD byście koledzy polecili?
The administrator has disabled public write access.
  • No posts to display.