Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:
  • Seite:
  • 1
  • 2

THEMA: Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki?

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6074

  • mjmisza
  • mjmiszas Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 144
  • Dank erhalten: 5
  • Karma: 0
Witajcie, chciałbym zasięgnąć waszej zawsze profesjonalnej opinii odnośnie gramofonu. Jako, że w szafie leżą i niszczeje pudło z winylami chciałbym troszkę je odkurzyć lecz nie mam na czym ich odsłuchać.
Polećcie jaki gramofon by kupić w rozsądnej cenie. Wolałbym z napędem bezpośrednim, półautomat, może być kwarcowe sterowanie obrotami lub manualne.
Polowałem na Kenwood KD-3070 / KD-3077 do mojego kompletu, ale niestety nie udało się.
Budżet do 300zł. Fajnie jakby była jeszcze w pełni sprawna wkładka z igłą.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6075

  • yellow1
  • yellow1s Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 18
  • Dank erhalten: 1
  • Karma: 0
Za te pieniądze spokojnie powinieneś kupić np: Dual CS-604.
Moim zdaniem bardzo dobry gramofon i spełnia wszystkie Twoje wymagania :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6076

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
W gramofonie to wg mnie najbardziej liczy się stan techniczny jak i wizualny... Lepiej kupić niższy model w dobrym stanie niż zdezelowany "wypas". To jednak musi być "mebel", niczym się go nie przykryje, nie schowa... zawsze będzie na wierzchu.
Miałem dotychczas kilka gramofonów - głównie od AKAI, ale się wszystkich pozbyłem ponieważ żaden nie spełniał wymagań estetycznych. Tak więc moje płyty czekają, aż w końcu urządzę sobie kącik z dedykowaną szafką pod audio i do tego dopasuje gramofon :)
jakbym miał wybierać gramofon to jednak wolałbym dozbierać np. do 1000 zł i kupić urządzenie "piękne" pod każdym względem. Ja widzę, że kolega w Kenwooda uderza jak w dym :) Jak bym się rozglądał za np. SONY PS-X65.
W cenie do 3 stów to faktycznie najłatwiej będzie poszukać jakiegoś Dual'a, Telefunkena lub Grundiga.
Przy tym budżecie i tak proponuję założyć, że igła będzie do wymiany czyli + jakieś 50zł.
Letzte Änderung: 8 Jahre 6 Monate ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6077

  • mjmisza
  • mjmiszas Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 144
  • Dank erhalten: 5
  • Karma: 0
Dokładnie tak jak mówisz Laslo gramofon musi również dobrze wyglądać. Tylko że ja się waham czy moja przygoda z gramofonem będzie się rozwijać, dlatego na początek chciałbym coś na start. Coś co będzie dobrze grać oraz wyglądać, a może później nawet zmienię na jakiś topowy model. Nie chciałbym wydać 1000 zł tylko po to, aby za moment odstawić sprzęt w kąt, ponieważ znudzą mi się moje płyty. Ponad wszystko cenie sobie wygodę i dostępność do utworów, a jak wiadomo przy czarnych płytach jest troszkę inna magia.
Co do Dual CS-604 nie jest zły, ale trudno wyrwać zadbany egzemplarz, w dodatku bardziej przemawiają do mnie te ramionka typu "S" :)
Szukam też czegoś z dostępnością od ręki lub w swojej okolicy, aby podjechać. Dzisiaj będę m.in. w Łodzi i okolicach.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6078

  • Pumcat
  • Pumcats Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • I am legend
  • Beiträge: 189
  • Dank erhalten: 3
  • Karma: 0
Laslo napisał,,jakbym miał wybierać gramofon to jednak wolałbym dozbierać np. do 1000 zł i kupić urządzenie "piękne" pod każdym względem."
i to jest jak najbardziej prawidłowe podejście do tematu,tak samo bym zrobił.Gramofon ma być tą wisienką na torcie,diamentem w koli,zwieńczeniem całej kolekcji,ekskluzywnym meblem wystawionym na piedestale po to by każdemu kto do Ciebie przyjdzie opadła szczena do samej gleby.Michał 300zł to trochę mało na gramofon w dobrym stanie,około 500zł można już czasem coś kupić godnego uwagi.Jeśli kupisz gramofon na który trochę poczekasz i dołożysz trochę kasy to jestem pewien że Twoja przygoda z gramofonem nigdy się nie skończy.Jak znajdę coś fajnego dam Ci znać.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6079

  • mjmisza
  • mjmiszas Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 144
  • Dank erhalten: 5
  • Karma: 0
A co sądzicie o Technics'ach i modelu SL-D3? Sporo pozytywnych opinii czytałem o tym gramofonie i z dostępnością nie ma problemu srebrne/ciemne. Piotrek na starcie nie skuszę się na sprzęt powyżej 500zł. Mam świadomość, że jeszcze może czekać mnie inwestycja w nową wkładkę i igłę co najmniej AT95E.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6080

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Cały z plastiku - właśnie dlatego pogoniłem swojego AKAI AP-Q55 :blink:
Letzte Änderung: 8 Jahre 6 Monate ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6081

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6082

  • mjmisza
  • mjmiszas Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 144
  • Dank erhalten: 5
  • Karma: 0
Ten AKAI rzeczywiście jest fajny, ale nie mam zamiaru licytować się z automatami i przepłacać. 100 Euro to maks za ten patefon. a są oferty sprzedaży na 750zł i więcej. Jeśli rzeczywiście jest nowa niezajeżdzona wkłądka/igła to jeszcze parę groszy można dorzucić. Wolę i szukam konkretnej oferty i dopiero negocjacje cenę. Obecnie negocjuje ostro o Kenwood'a KD-3070 i KD-3077. Tak jak pisałem wyżej jak spodoba mi się przygoda z czarnymi krążkami to nawet będę myślał o imporcie TOP modelu z Japonii np Kenwood KP-1100 / KP-9010 / KP-8080 coś z JVC TOP.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Gramofon za rozsądne pieniążki - jaki? 8 Jahre 6 Monate ago #6083

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Jeszcze takie coś się dzisiaj pojawiło
allegro.pl/grundig-ps-3500-neutrik-rca-v...per-i5728502872.html
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.
  • Seite:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.