Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: KOLUMNY HECO

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5714

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Gratulacje! dałeś uczciwą cenę więc nawet jak Ci się nie spodobają albo w przyszłości będziesz chciał wejść na wyższy poziom to na nich nie stracisz. Teraz najlepiej jak się osłuchasz z Unitrą i sam stwierdzisz czego za mało i za dużo - potem poszukasz amplitunera. Bo z tych kolumn można na pewno wycisnąć więcej niż potrafi ro zrobić Twój obecny amplituner :) daj znać jak Ci to zagra :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5717

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Prosze kolegę o mail w sprawie CD.Mam kilka na sprzedaż.Wszystkie doskonale grają i lasery w razie problemu tanie.CD nie gra laserem tylko przetwornikami wzmacniaczami operacyjnymi.
Pozdrawiam Tomasz
Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!
.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5743

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
W końcu zagrało.
Przepraszam za zwłokę ale mnogość obowiązków (praca, rodzina-dzieci, dom) nie pozwalały mi cieszyć się nowym hobby.
Zestaw uzupełniłem odtwarzaczem DENON CDC 680.
Dźwięk nie zachwyca. Słyszałem lepsze stereo, tu brakuje mi głębi, szczegółowości, harmonii dźwięków. Powodem może być akustyka pomieszczenia, prawie pusty pokój ok.36m, jestem w trakcie urządzania. Oraz amplituner.
A' propo amplitunera, słychać wyraźnie że jedna kolumna gra głośniej, przewody sprawdzałem podłączyłem poprawnie, potencjometr BALANCE po środku, kolumny zamieniałem miejscami i to samo, co może być nie tak?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5744

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Aha jeszcze jedno, kolumny które kupiłem SONY SS-E71 mają głośniki średnio tonowe pokryte jakąś lepką substancja, lepią się jak je się dotyka. Czy tak powinno być, czy poprzedni właściciel zabezpieczył je jakąś substancją?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5745

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
36m2 to za duża przestrzeń dla tego zestawu, tym bardziej, że nie zagospodarowana - nie ma prawa grać. Zdaje się, że początkowo mówiliśmy o ~20metrach ;-)
W pierwszej kolejności wymiana ampli!
Te głośniki się kleją - to normalne :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5747

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Dzięki uspokoiłeś mnie trochę, bo myślałem że głośniki były jakoś naprawiane.
Co do pokoju to miało być 22m salon, lub 35m pokój w piwnicy.
Na razie jest piwnica( żona narzeka - kwestia czasu), duży pokój z wypoczynkiem, muszę go trochę zagracić. Ale masz racje amplituner zmieniamy.
Tylko pytanie na jaki (chyba założę nowy wątek bo wątpliwości jest wiele).
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5751

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
To jeszcze daj znać czy w grę wchodzi tylko amplituner czy również wzmacniacz i w jakiej cenie? :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5752

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
No i tu zaczynają się schody. Troszkę poczytałem i piszą że wzmacniacz plus tuner zagra lepiej, choć niektóre amplitunery się bronią. Sam nie wiem, dwa klocki to podwójne koszta. Do tej pory nastawiałem sie na amplituner, ale ...Proszę o wasze podpowiedzi, co zagra fajnie z SONY SS-E71?
Wizualnie bardzo mi się podobają sprzęty z aluminiowym frontem, może jakieś drewno, efektowne podświetlenie itp.
Cena jak najniższa, do 400?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5753

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Moim zdaniem wzmacniacz + tuner biorąc pod uwagę tylko aspekty dźwiękowe to lepszy wybór. jednak faktycznie amplitunery mają swój urok nie do podważenia oraz zajmują mniej miejsca.
Do 400PLn można już kupić coś fajnie grającego jednak nie szukałbym wśród najbardziej "modnych" marek tj Marantz, Pioneer, Yamaha, Sony (to dotyczy amplitunerów - nie wzmacniaczy) - tutaj dobre granie zaczyna się od trochę wyższych pieniędzy, a za 400 można kupić co najwyżej ładny design.
W tej kwocie polecam rozejrzeć się za: ITT 8033, Grundig 2000 lub 3000, AIWA AX-7600.
jeśli jednak skusiłbyś się na wzmacniacz to mogę polecić: SONY TA-F5A, SONY TA-F60, SONY TA-F444ES, YAMAHA A-720, YAMAHA A-700, TECHNICS SU-8077, Grundig V5000, DUAL CV1600, ITT 80145 - bardzo fajna końcówka mocy. od razu widać, że moim konikiem są wzmacniacze, a amplitunerów już się praktycznie większości pozbyłem :whistle:
Niektóre z nich grają bardziej selektywnie, nie które bardziej "ciepło" - zależy jaki dźwięk lubisz, ale wszystkie trzymają dobry poziom.
Oczywiście ograniczam się tylko do sprzętów które miałem lub mam, słuchałem i uważam, że są godne rozważenia i powinny być dostępne w tej cenie:)

Może ktoś jeszcze dołączy do dyskusji i dopisze coś ze swojej strony :)
Letzte Änderung: 9 Jahre 2 Wochen ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 2 Wochen ago #5754

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Dzięki za odpowiedź, przeanalizuje wszystkie za i przeciw, i podzielę się wnioskami.
Również zapraszam do dyskusji innych użytkowników.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.