Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: KOLUMNY HECO

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5698

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Witam serdecznie.
Moje pytanie dotyczy kolumn Heco. Wyczytałem mnóstwo świetnych opinii na temat kolumn tej firmy, bez względu na serie(Precision, PSM, Professional, Profiton), ale czy istnieje jakiś podział ze względu na rodzaj muzyki do jakie się najbardziej nadają np: Precision - Muzyka poważna, PSM - Jazz, Profiton - Disco.
Chodzi mi o preferencje danej serii ku kierunkowi muzycznemu.
A także czy im "wyższy" model (większa cyferka) tym lepsze kolumny z danej serii?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5699

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Witam.Wszystkie Heco grały doskonale.A jaki model to juz empiria.Brzmienie kolumn jest b.subuektywne i zależy od ustawienia i warunków akustycznych pokoju.Nie wierz w porady typu:Kup te bo u mnie grały b.dobrze.
Pozdrawiam Tomasz
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5702

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
tomias schrieb:
Witam serdecznie.
Moje pytanie dotyczy kolumn Heco. Wyczytałem mnóstwo świetnych opinii na temat kolumn tej firmy, bez względu na serie(Precision, PSM, Professional, Profiton), ale czy istnieje jakiś podział ze względu na rodzaj muzyki do jakie się najbardziej nadają np: Precision - Muzyka poważna, PSM - Jazz, Profiton - Disco.
Chodzi mi o preferencje danej serii ku kierunkowi muzycznemu.
A także czy im "wyższy" model (większa cyferka) tym lepsze kolumny z danej serii?

cześć.
Nie szukałbym takiej kategoryzacji linii kolumn per rodzaj muzyki. Czysto teoretycznie wyższy model kolumny jest lepszy, ale pamiętaj, że kolumna sama nie gra, ważne z czym (wzmacniacz) i gdzie (pokój). Wyższe modele są często sporo mocniejsze, mogą mieć większe wymagania do wzmacniacza itp... temat rzeka..... napisz może jaki masz wzmacniacz/amplituner, pomieszczenie (m2) i jakie masz upatrzone kolumny to coś będzie można radzić :)
P.S. rozumiem, że HECO mają dobre opinie, ale są też tuziny dobrych kolumn innych producentów
Letzte Änderung: 9 Jahre 1 Monat ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5703

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Witam i dziękuje za odzew.
Z tą kategoryzacją kolumn to chodzi o to, że jak czytam opinie to wszystkie HECO są świetne. A nie mam możliwości odsłuchu ich wszystkich (choć po jednej z serii) dlatego myślałem że istnieje jakiś podział producenta ze względu na preferencje muzyczne klienta, co pozwoliłoby mi znaleźć te najlepsze dla mnie. Skoro nie to będe szukać metodą prób i błędów.

Co do tego z czym maja zagrać i gdzie to złożona sprawa. Zacznę od początku.
Dostałem od Wujka audiofila jego pierwsze stereo - ZRK 9115(amplituner) i deck modelu nie pamiętam. I narodził się pomysł zbudowania na bazie tego własnego stereo.
Przeglądając forum nasuwa się pytanie czy to dobra baza na początek? Mało tu polskiego sprzętu raczej polecacie zagraniczne audio więc czy to ma sens, jak ten amplituner wypada na tle zagranicznych konkurentów (ew. na co go zamienić)?

Żeby cokolwiek zagrało potrzebuje CDka i kolumn. Trochę poczytałem i co do CD nie mam faworytów, zresztą jak piszecie do około 150zł wszystkie graja podobnie a tyle mam zamiar wydać. Jakieś propozycje mile widziane.

Kolumny muszą mieć 8ohm (wymóg amplitunera). Zaciekawiły mnie oczywiście Heco, Grundig, czytałem dobre opinie o SUMMIT. Żadnych nie słyszałem. Takie które fajnie zagrają z ZRK. Na kolumny mam około 300zł, może 500? Pomieszczenie na razie salon 22m, być może w przyszłości pokój pod garażem 35m.
Słucham przeważnie muzyki rozrywkowej, pop, rock. Chciałbym żeby grało to głęboko, żeby słychać było dużo szczegółów, nie zależy mi na dudnieniu.

Liczę na waszą pomoc.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5704

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Unitra ZRK AT9115 to około 2X25W mocy, 8ohm - i tu pojawia się mały problem bo większość Heco z tego okresu to 4ohm. Oczywiście można uzywac kolumn 4ohm do wzmacniaczy 8ohm ale trzeba uważać, żeby nie przesadzać z głośnością bo można się wtedy pożegnać z końcówkami mocy we wzmacniaczu. Seria Proftion miała opcję 4lub8 ohm, ale obecnie jest na "alle" tylko najniższy model 360 i to moim zdaniem zbyt drogo wystawiony.
Z HECO na tę chwilę nie widzę nic ciekawego, jeśli bym miał coś doradzac do poszukiwań to serię Professional - to bedą już kolumny na przyszłość.

Z innych producentów W Twoim przedziale cenowym możesz się zainteresować tymi kolumnami: allegro.pl/kolumny-sony-ss-e-71-i5072534588.html
Sony E-71 to kolumna zbudowana dokładnie z tych samych głośników co Sony SS-G1, różni się obudową i zwrotnicą.
Osobiście przez kilka lat posiadałem Sony SS-G1 i uważam, że jest to dobra baza do budowy pierwszego stereo i na pewno będzie jeszcze o klasę wyprzedzać Twój obecny amplituner...Cena nie powinna przekroczyć ~300-350zł z przesyłką.

Moim zdaniem te kolumny allegro.pl/kolumny-jamo-e-70-i5072609169.html to również bardzo ciekawa oferta, ale tutaj obawiam się, że skończy się drożej.

Teraz troche o CD...ostatnio kupiłem do testów ok 10 sztuk różnych CD w cenie do 150 zł i z czystym sumieniem mogę polecić ten model: allegro.pl/sony-cdp-990-odtwarzacz-cd-wy...del-i5076498844.html.
Powienienes zmieścic się z przesyłką w 200PLN :)

praktycznie cokolwiek nie kupisz, pamiętaj, że najsłabszym ogniwem w zestawie będzie Twoja Unitra więc będzie pierwsza w kolejce do wymiany... teraz rozumiem, że ma to po prostu zagrać :)
Letzte Änderung: 9 Jahre 1 Monat ago von Laslo.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5705

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
A więc jednak ZRK to nie najlepszy wybór. Ale na początek spróbuje i z niego coś wykrzesać, jak się nie uda to widziałem na aukcjach ładne niedrogie (do 300 zł coś można kupić) amplitunery.
Co do kolumn które proponujesz to bardzo zaciekawiły mnie te SONY. Raczej do tej pory stroniłem od tej marki jeśli chodzi o kolumny, kojarzyła mi się raczej z tv, lub małymi tandetnymi wieżami stereo, a tu takie zaskoczenie. Trochę poczytałem o nich i chyba są naprawdę godne uwagi.
Jamo też fajne ale faktycznie będą chyba nieco droższe. Tak czy inaczej za obie propozycje dziękuje i "obserwuje".
W moim zainteresowaniu znalazły się też:
JAMO D160 allegro.pl/kolumny-glosnikowe-jamo-d-160-i5071245834.html choć wizualnie robią wrażenie że będą hałasowały a nie grały.
GRUNDIG Box 8000 allegro.pl/kolumny-grundig-box-8000-75-1...att-i5076144455.html tylko może nie ten egzemplarz bo coś w nim trzeszczy.
SUMMIT HS 930 allegro.pl/kolumny-summit-hs-930-unikat-...zja-i5084802399.html
BOSE ML2 allegro.pl/monitory-bose-ml2-czarne-i5084960282.html może też nie ten egzemplarz, ale ostatnio dość często się pojawiają.
No i na koniec rarytas Sansui SP-3000A allegro.pl/sansui-sp-3000a-ladny-wysoki-...pan-i5084075811.html szczerze nie wieże że ktoś je odda do 500 zł, ale "a nóż widelec się uda".
Czy coś z tego może konkurować z tymi SONY E-71, i jest warte uwagi gdyby z Sony nie wyszło?

A co do CD to (Laslo) skoro już sobie potestowałeś to może chcesz się pozbyć tego SONY.

Z góry dziękuję i czekam na propozycje, opinie.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5706

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Grundig fajne ale jak zauważyłeś uszkodzone, Sansui pójdą dużo drożej moim zdaniem. Wg mnie do Unitry powinieneś się wyrzekać kolumn z Bass Reflex bo bass kompletnie Ci się rozlezie - nie będzie żadnej kontroli. Jeśli chciałbyś trochę dołożyć to tu masz kolumnę już na lata -może udałoby się trochę znegocjować:
allegro.pl/sony-ss-g3-carbocon-alnico-re...-fi-i5083943178.html
Na przełomie lat 70/80 SONY na pewno było w czołówce audio w klasie mid-end więc te opinie o plastikowym Sony są wyssane z palca.
Oczywiście zestawianie Sony SS-G3 do Twojej Unitry to straszny mezalians ;-)
CD nie sprzedaję bo będę go tuningował - taką nową zabawę sobie znalazłem ;)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5708

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Z tym Bass Reflex ciekawa rada, dzięki.
A czy ktoś może słyszał te modele (kilka alternatyw dla sony E-71 w rozsądnej cenie)
QUADRAL ALLSONIC SM90
BOSE SYNCOM COMPUTER TESTED SPEAKER
JVC JS-6 stare ale ładne
CANTON GLE 50 czy dadzą rade na 30m
Jbl 2500 szczególnie mi się podobaja wizualnie.

Wpadł mi do głowy jeszcze taki może niezbyt dobry pomysł.
Może na bazie ZRK zbudować stereo oparte tylko o polskie sprzęty, tak z sentymentu dla polskiej myśli technologicznej lat 80. Polski cd plus jakieś głośniki Tonsil, Diora?
Czy jest jakiś cd polskiej produkcji z tamtych lat? A jakie kolumny? Czy macie jakieś propozycje?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5709

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Nie znam tych kolumn co podałeś więc sie nie odniosę... Z polskich to Unitra ZG40C lub ZG60C.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

KOLUMNY HECO 9 Jahre 1 Monat ago #5713

  • tomias
  • tomiass Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 58
  • Karma: 0
Polecane przez Ciebie "Laslo" SONY E-71 kupione :woohoo: , z niecierpliwością czekam na przesyłkę. Nie mogę się doczekać kiedy posłucham jak grają! Dziękuję za rade i poświęcony czas!

Teraz poluje na CD.

Jeżeli ZRK będzie grało fatalnie, to mam jeszcze jedną prośbę, polećcie jakiś budżetowy amplituner(300zł), który ładnie z tymi kolumnami zagra, please. Wiem że parę takich wątków już było, więc biorę się za lekturę, ale może ktoś posiadał te głośniki i wie z czym fajnie zagrają.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.