Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ТЕМА: zapytanie o kolumny

zapytanie o kolumny 7 года 3 мес. ago #7119

  • szejku10
  • szejku10 аватар
  • Offline
  • Bywalec
  • Сообщений: 64
  • Репутация: 0
Co do tych usterek starego sprzętu to wiem to z doświadczenia tzn. czas robi swoje i nawet jak niemiec pod kocem trzymał i odpalał tylko po to żeby popatrzeć na podświetlenie to każdy 30-40 letni sprzęt jest w najlepszym przypadku do przęglądu, przerabiałem to. Nie będe cię dalej przekonywał bo widze, że nie ma sensu ja poprostu użytkuje stary sprzęt i nowy a jak ktoś mi opowiada dyrdymały, że im starszy tym lepszy to śmiech mnie ogarnia.
Последнее редактирование: 7 года 3 мес. ago от szejku10. Причина: literówka
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 7 года 3 мес. ago #7120

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Ale nikt nie pisal, ze im starszy tym lepszy. Nie ma takiej zasady tak samo jak i takiej, ze nowsze musi byc lepsze. Nowe rzeczy sa dobre, bardzo dobre i lepsze ale niestety wtedy duzo kosztuja. Patrzac obiektywnie jakby wyjac z takiego ampli za 2k wszystkie ficzery i zostawic tylko wzmacniacz stereo to ile byloby to warte na rynku wtornym? Dwie stowki?
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 7 года 3 мес. ago #7121

  • szejku10
  • szejku10 аватар
  • Offline
  • Bywalec
  • Сообщений: 64
  • Репутация: 0
O to chodzi, że jak jest nowe to nic nie musisz wyciągać bo jest w 100% sprawne. Jak bym miał każdy sprzęt rozbierać, przeglądać bebechy i liczyć ile co jest warte na rynku wtórnym to gdzie w tym wszystkim przyjemność z użytkowania. Jeśli dzwiękowo jest ok i do tego wygląd ci pasuje to co nie kupisz ? bo stare miały lepsze bebechy. Żeby było jasne ja też lubie Vintage ale nie ma co robić bożków ze starych klocków za 500 zł bo o takim była mowa.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 7 года 3 мес. ago #7122

  • aktywny philips
  • aktywny philips аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 44
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 2
remix70 пишет:
Ok.
Wdeptaliście mnie z moimi wyborami. Wiem że nie jestem fachowcem ani audiofilem...:-(
Ale mimo wszystko (dla cierpliwych) czy jest ktoś w stanie mi poradzić jakieś kolumny 2.1 do wybranej przeze mnie Yamahy? Byle grały lepiej od obecnych Postojów...Jakieś używki starsze będą lepsze od podanych przez mnie Jamo czy Taga?
Z góry dziękuję
kupiłeś nowy wzmzcniacz- to i kolumny kup nowe, przynajmniej ładnie będzie wyglądać to wszystko
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 7 года 3 мес. ago #7123

  • aktywny philips
  • aktywny philips аватар
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Сообщений: 44
  • Спасибо получено: 5
  • Репутация: 2
szejku10 пишет:
O to chodzi, że jak jest nowe to nic nie musisz wyciągać bo jest w 100% sprawne. Jak bym miał każdy sprzęt rozbierać, przeglądać bebechy i liczyć ile co jest warte na rynku wtórnym to gdzie w tym wszystkim przyjemność z użytkowania. Jeśli dzwiękowo jest ok i do tego wygląd ci pasuje to co nie kupisz ? bo stare miały lepsze bebechy. Żeby było jasne ja też lubie Vintage ale nie ma co robić bożków ze starych klocków za 500 zł bo o takim była mowa.

ok, masz racje. tyle że spora część forumowiczów jak sądze czerpie jednak także przyjemność z rozbierania i przeglądania bebech .....
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 6 года 7 мес. ago #7370

  • Tutsi
  • Tutsi аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 5
  • Репутация: 0
Dlatego trzeba szukać kolumn solidnych marek, tak by przetrwały.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 6 года 7 мес. ago #7374

  • Marek-41
  • Marek-41 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 114
  • Спасибо получено: 2
  • Репутация: 1
Sama firma nie gwarantuje długiej niezawodnej eksploatacji sprzętu.Jak przykład niech posłuży firma Sansui i Pioneer.
Zarówno jedna , jak i druga produkowała zacne zestawy głośnikowe.Byłem już o krok od zakupu jednych z najwyższych modeli firmy Pioneer, ale w końcu nic z tego nie wyszło.I ostatecznie stałem się posiadaczem topowych sansui SP-X9. Pionieer, którego miałem na oku, też był wielodrożną konstrukcją z ogromnym głośnikiem basowym.Co je tak naprawdę rózniło?Pomijam brzmienie,choć zapewne było na podobnym bardzo wysokim poziomie.Istotną z racji ich wieku różnicą było zawieszenie membrany .Sansui stosuje zawieszenie płócienne ,praktycznie wieczne,a Pioneer gąbkę, która się po kilkunastu latach starzeje i rozpada.Gdybym kupił Pioneera,to zapewne teraz bym miał ogromny problem równy średnicy basowego głośnika.Każdy pamięta podobny problem z głośnikami naszego Tonsilu. Ale nie każdy wie, że licencję na nie kupiliśmy właśnie od firmy Pioneer z całymi wynikłymi z tego posunięcia problemami.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 6 года 7 мес. ago #7375

  • szejku10
  • szejku10 аватар
  • Offline
  • Bywalec
  • Сообщений: 64
  • Репутация: 0
Nie wiem jak najwyższe modela Pioneera ale te na piance do 25, 30 cm zarówno HPM 40 czy 60 z pierwszej serii czy też część CS z lat 70 to kolumny nie do zdarcia. Z wymianą tych pianek nie ma żadnego problemu, skrzynki solidne i o ile ktoś nie trzymał sprzętu w wilgotnej komórce to okleiny też dają rade, myśle że problem z zawieszeniami to jest tylko przy 38, 40 cm bo trzeba je ściągać za granicy ale też jest to do ogarnięcia. Chyba większy problem u Pioneera to są te grafitowe membramy stosowane po 80 roku bo pękają i się kruszą a tego już chyba nie idzie dostać.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 6 года 7 мес. ago #7376

  • Marek-41
  • Marek-41 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 114
  • Спасибо получено: 2
  • Репутация: 1
Zawsze to problem, więc dla świętego spokoju omijam szerokim łukiem zawieszenia piankowe i nie mam żadnych problemów z kolumnami.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

zapytanie o kolumny 6 года 7 мес. ago #7379

  • zbychu
  • zbychu аватар
  • Offline
  • Moderator
  • Сообщений: 8
  • Репутация: 0
szejku10 пишет:
Chyba większy problem u Pioneera to są te grafitowe membramy stosowane po 80 roku bo pękają i się kruszą a tego już chyba nie idzie dostać.
posiadam włąśnie takie kolumny pioneera model S-710 z pokiereszowanymi kewlarowymi membranami - myślę już od roku co z tym zrobić !
Последнее редактирование: 6 года 7 мес. ago от zbychu.
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа