Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Jaki sprzęt możemy nazwać classic lub vintage ?

Jaki sprzęt możemy nazwać classic lub vintage ? 14 года 2 нед. ago #461

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
Witam,

Kolejny raz chciałbym podjąć myślę nierozstrzygnięty dotąd watek jaki sprzęt nazywamy klasykiem lub vintage.
Jaki sprzęt kwalifikuje się do grupy classic a jaki możemy nazywać vintage,
Przeglądam czasem różne tematy o tej tematyce i nie natknąłem się na jednoznaczną konkretną odpowiedź.
Na pewno warunkowane jest to wiekiem, ale jakim ? ...a może też innymi czynnikami, jeżeli tak to jakimi?

Koledzy otwieram dyskusję............................... :)
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Jaki sprzęt możemy nazwać classic lub vintage ? 14 года 2 нед. ago #462

  • mareks
  • mareks аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 603
  • Репутация: 7
Gdzieś na necie znalazłem kiedyś taki oto tekst...

....„vintage audio”, oznaczającym właściwie każdy stary sprzęt, który jeszcze gra i może mieć wartość nie tylko techniczną, ale po prostu sentymentalną, a urządzeniami klasycznymi, „classic audio”. Te ostatnie to perły, niekiedy kamienie milowe techniki audio, które przeszły próbę czasu i dziś tak jak przed laty imponują klasą brzmienia.....

wydaje się być dość sensowny....
co do wieku to sam jestem ciekaw
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Jaki sprzęt możemy nazwać classic lub vintage ? 14 года 2 нед. ago #463

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
taka sobie znalazłem definicje ogólna zabytku

Zabytek – w języku potocznym jest to każdy wytwór działalności człowieka, będący świadectwem minionej epoki (pamiątką przeszłości), posiadający wartość historyczną, artystyczną, naukową lub emocjonalną, przy czym kryterium czasu powstania, choć najważniejsze, nie przesądza o zdefiniowaniu zabytku. Nauki humanistyczne, a w szczególności historia sztuki nie stworzyły jednej, uniwersalnej definicji zabytku przydatnej wszystkim naukom.

ale to zbyt wiele nie wyjaśnia przynajmniej jezeli chodzi o audio :(
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Jaki sprzęt możemy nazwać classic lub vintage ? 14 года 2 нед. ago #464

  • mareks
  • mareks аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 603
  • Репутация: 7
jeżeli chodzi o lata to o status zabytku może starać się coś co ukończyło 25 lat i od 15 lat jest nieprodukowane, przynajmniej tak jest z samochodami :),
więc pewnie i z sprzętami audio.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Jaki sprzęt możemy nazwać classic lub vintage ? 14 года 8 ч. ago #476

  • DonDarulesko
  • DonDarulesko аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 3
  • Репутация: 0
piootr napisał:
Witam,

Kolejny raz chciałbym podjąć myślę nierozstrzygnięty dotąd watek jaki sprzęt nazywamy klasykiem lub vintage.
Jaki sprzęt kwalifikuje się do grupy classic a jaki możemy nazywać vintage,
Przeglądam czasem różne tematy o tej tematyce i nie natknąłem się na jednoznaczną konkretną odpowiedź.
Na pewno warunkowane jest to wiekiem, ale jakim ? ...a może też innymi czynnikami, jeżeli tak to jakimi?

Koledzy otwieram dyskusję............................... :)
ja mysle ze tak jak w innych towarach nie moze to byc cos co bylo produkowane masowo i w dodatku na niskim poziomie (np: radmor diora ) . Musza to byc nieliczne modele z wysokiej polki danej firmy lub takie ktore zaslynely w swiecie audio udana konstrukcja . Jezeli bedziemy wpychac do jednego worka sprzet tylko dlatego ze dzis ma 30 lat to nie ma zadnego sensu. Classic powinien byc nazwany taki egzemplarz ktory czyms sie wyroznia (mala ilosc w produkcji lub bardzo dobre opinie sluchaczy). Moze sa inne opinie, ale nawet jak widze dzis odnowiona syrene to traktuje to jako ciekawostke, lecz wiem ze mimo wieku nie byla to zadna mysl techniczna tylko wartosc sentymentalna (kiedys wlasciciele tego wozu byli przedmiotem zartow, bo takie to bylo auto) Sytuacja moze sie zmienic za 100 lat kiedy zostanie 5 egzemplarzy--wtedy zmieni sie wartosc tego dziwaka, nie zmieni to jednak faktu ze z tych lat beda naprawde rewelacyjne fury i pozostanie to jako relikt czasow PRL .
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Jaki sprzęt możemy nazwać classic lub vintage ? 14 года 5 ч. ago #478

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
w takim razie VINTAGE wszystko co skonczyło 30 lat !!
Przyznam ze teza o klasykach ma sens, ale czy podparta jest jakims zapisem ? jakims paragrafem czymkolwiek, czy to Twój pomysł ?

Powiedz mi zatem DonDarulesko czy nazwałbyś Cezara klasykiem ?
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа