Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8060

  • grzegorz44
  • grzegorz44 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 111
  • Репутация: 0
Witam wszystkich forumowiczów. Za Waszą namową jestem szczęśliwym posiadaczem super amplitunera Telefunken trx 3000. Jeśli chodzi o wszystkie jego aspekty, a przede wszystkim dźwięk i wygląd, jestem bardzo zadowolony...Na pewno się go nie pozbędę, a jak kupię inny wzmacniacz, bądź amplituner, on zostanie ze mną ewentualnie w innym pokoju. :)
Ale nagle nadszedł ciężko wypracowany zastrzyk gotówki, więc myślę sobie- '' Może jakaś zmiana w sprzęcie audio...?''
Więc chciałbym zakupić inny wzmacniacz, bądź amplituner. Dźwiękiem, żeby odpowiadał trx 3000, a może i bardziej jeszcze nasycony. Spodobał mi się grundig A-9000, ale on nie obsługuje kolumn o impedancji 4 om.. :( A takie mam.. Ale gdzieś doczytałem, że w modelu A-9009, poprawiono ten szczegół i ma być dobrze! Fajnie, bo ma trochę więcej ''Wat'' i byłby trochę mocniejszy.
Myślę sobie ;'' Telefunken i grundig, to wszystko made in germany, to i dźwięk może podobny?''
Czy idę dobrym tropem?
Grzegorz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8061

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
GRUNDIG A9000 i A9009 to już nie są niemieckie urządzenia tylko japońskie. Ja bym ich nie polecał ze względu na zastosowanie w nich kości STK. Sam się władowałem w remont klona takiego Grundiga czyli Philipsa FA960... problem jest z tym, że tych STK już nie ma w oryginale - SANYO nie produkuje ich od lat. Jedynie co można kupić to chińskie podróbki, a te działają nieprzewidywalnie. Podsumowując, mimo, że dźwiękowo są to dobre urządzenia, nie brałbym.
Tak sobie myślę, że skoro lubisz dźwięk TFK to powinieneś też zasmakować w SONY TA-F555ES.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8062

  • grzegorz44
  • grzegorz44 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 111
  • Репутация: 0
Dzięki. Też właśnie trochę wyczytałem, że te STK, coś się chyba grzeją i ''siadają..Ten grundig mi się spodobał, ze względu na na stosunkowo dużą moc i wejścia optyczne ( ma własnego daca). Ale jak mówisz, że nie bardzo, to sobie dam spokój...
A ten SONY TA-F555ES, gra podobnie jak trx 3000 ? Zawsze myślałem, że ''Japońce'' grają tak czysto, klarownie i bez podbarwień. Tak szczerze, to ten sony bardzo mi się podoba....
Grzegorz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8063

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Ten SONY gra czysto i klarownie ale nie gra jasno i przy żadnej kolumnie nie powinno być efektu "krew z uszu" poprzez zbyt duże nasycenie wysokich tonów. Ma też bardzo mięsisty bas moim zdaniem.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8064

  • grzegorz44
  • grzegorz44 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 111
  • Репутация: 0
Rozumiem. A czy wszystkie serie ES tak grają ? Pytam, bo uzbierałem 2 tys. i mógłbym, może jakiś wyższy model.. :)
Grzegorz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8065

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
555ES to najwyższy model na Europę z tej linii. W Japonii był jeszcze 777ES ale jest praktycznie nie do zdobycia, a jeśli pojawia się na ebay to za bardzo duże pieniądze. Kolejne ESy były już inne aczkolwiek warto poeksperymentować bo pamiętaj, że każdemu może się coś innego spodobać. Tylko późniejsze odpowiedniki 555ES to serie 7xx i 8xx nie niżej!. Jeśli miałbym ~2000 to poszukałbym też np DENON PMA 1520 (z fajnym DACiem), Jest od dłuższego czasu na alle DENON PMA-790 - bardzo fajna maszyna, ale trochę za dużo gość chce i długo już nie może sprzedać. Harman HK 690 - też warto!
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8066

  • grzegorz44
  • grzegorz44 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 111
  • Репутация: 0
Super. Wszystkie wymienione przez Ciebie graja podobnie jak telefunken?
Grzegorz
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8067

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Moim zdaniem grają dobrze... Miałem dziesiątki wzmacniaczy i tylko niektóre sobie sobie zostawiam na zawsze :) 555ES mam już kilka ładnych lat i nie zamierzam się z nim na razie rozstawać. Jeśli chcesz spróbować jak gra np taki DENON PMA 1520 to kup za parę złotych PMA 920 - to jest bardzo zbliżony wzmacniacz, model niżej, ale podobnie grają i jest naprawdę tani jak barszcz. Dasz mniej niż 500zł a już będziesz wiedział czy warto iść w tą stronę.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8068

  • grzegorz44
  • grzegorz44 аватар
  • Offline
  • Ekspert
  • Сообщений: 111
  • Репутация: 0
Dzięki, ale nie będę eksperymentował. Skuszę się pewnie na tego ''soniaka''. Tylko, czy on obsługuje kolumny 4 om?
I jaka cena jest za niego optymalna?
Grzegorz
Последнее редактирование: 5 года 6 мес. ago от grzegorz44.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

Telefunken trx 3000, czy Grundig 9009 5 года 6 мес. ago #8069

  • Laslo
  • Laslo аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 845
  • Спасибо получено: 32
  • Репутация: 10
Ma z tyłu przełącznik 4/8 ohm - spokojnie obsłuży. W dobrym stanie cena powinna nie przekroczyć ~800. Wiedz, że wzmacniacz ten grzeje się w jednym miejscu dość mocno i powinien mieć zapewnioną dobrą wentylację :)
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа