Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: amplituner marantz

amplituner marantz 13 Jahre 6 Monate ago #788

  • milena-mk
  • milena-mks Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 2
  • Karma: 0
Witam! Potrzebuje pomocy, mam głośniki Mission 703 i potrzebuje do nich amplituner... myślałam o marantzu. obecnie na allegro są do kupienia marantz2230, 1515, 2215B. Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć czy któryś z nich sie nada?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:amplituner marantz 13 Jahre 6 Monate ago #789

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
Witam,

Przypuszczam ze wybór padł na Marantza, ponieważ bardzo się wizualni podoba zwłaszcza kobietom.
Faktycznie Marantze z tamtych lat charakteryzuja sie bardzo ciekawym designem,ale brzmia raczej bardzo przecietnie i za te pieniazki mozna kupic lepiej brzmiacy amplituner niekoniecznie lepiej wyglądający.

ale skoro już jest Marantz to ja składniałbym się w kierunku modeli 2230 oraz 2238 sa najmocniejsze pierwszy jakies 30W na kanał drugi jakies 38 W pozostałe dwa to duzo słabsze modele. Wszystkie pochodza z lat 70'.

co do ceny to prosze probowac sie jeszcze targowac. Mysle ze najbardziej bedziesz zadowolona z modelu 2238 poza tym zdecydowanie jest ładniejszy niz 2230 choc konstrukcyjnie niekoniecznie.

mam nadzieje ze pomogłem choc troszke
pozdrawiam
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:amplituner marantz 13 Jahre 6 Monate ago #795

  • milena-mk
  • milena-mks Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 2
  • Karma: 0
pisałeś że zamiast marantza mogłabym w podobnych pieniądzach kupic coś lepszego technicznie niekoniecznie równie ładnego... powiedzmy że dla kobiety wygląd jest ważny ,ale nie na tyle by kupować coś słabego. Wnętrze też się liczy :) Czy mogłbyś mi podpowiedzieć co by to ewewntuanie mogło byći?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:amplituner marantz 13 Jahre 6 Monate ago #796

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
Witaj,

z tego co przeglądałem i znam to mogę polecić:

PIONEER model SX 750 -mozna się targować :)
TELEFUNKEN TR 350
harman / kardon 430 - mozna sie jeszcze targowac
PIONEER model SX 790 - zaezy ile nabija ale na pewno mniej jak za te marantze
ROTEL RX-603
YAMAHA CR-840 - targować się
Unitra Fonica PA28001 i tuner T6001P - tu watpie zeby udało sie cos ztargowac - ale to zagra zdecydowanie najlepiej (ale to troszke drozsze i dwa klocki oddzielnie)

Poza tą Fonika Unitry skladniałbym sie równiez w kierunku Harmana Kardona, też bardzo ładna i ciepła barwa, telefunkena jak i tego Pioneera sx-750

sa sprzety jeszcze inne ale wymagały pewnie jakiejs konkretnej ingerencji


to jest to co ja bym polecił,
aha i żeby ktoś mnie nie odebrał że twierdze że marantze nie graja oczywiście że graja modele wyższej serii od 23XX w górę, ale w przypadku własnie Marantza sporo musimy zapłacic za design który jakkolwiek by na to nie spojrzeć jest na prawdę bardzo ładny.

Zwracam uwage tylko na to że jeżeli ktoś przykłada wage do brzmienia i ceny to można mieć sprzet tanszy i czesto lepiej brzmiący


Paietaj jeszcze, że to że wskazalem na te konkretne amplitunery nie daje gwarancji że będą sprawne wiesz jak to jest z kupowaniem przez allegro ale taka sama sytuacja moze cie spotkac kupujac Marantza :) - ryzyko !

zycze powodzenia
mam nadzieje ze pomogłem
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.