Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #4997

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
własnie zauwazyłem ze niedawno sie pojawiły, swietne kolumny, zgadzam sie z Sonixem, kawał kolumny Grundig Box 850a
nie zastanawiaj sie tylko bierz - moze uda sie cos z ceny obciąć ale jak nie to i tak cena jest rozsądna,

nie wiem jaką Luxman ma impedancje ale z tego co pamietam to chyba od 4 ohmów (nie jestem pewien), jezeli impedancja od 4 ohmow to pasuje i moc także może być, bedzie ok, tyle tylko ze nie napalaj sie az tak na tego luxmana mozesz go kupic taniej - moim zdaniem do 500 zł max,

Grundiga R-2000 nie słyszałem,
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #4998

  • matdarecki
  • matdareckis Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 16
  • Karma: 0
Ok. Napisałem do sprzedających, proponując po 500 zł. Teraz czekam na ich odpowiedzi. W końcu jestem z Krakowa, więc mam prawo się targować. :) A i nie pali mi się, ważne, że już wiem, czego szukam.
Letzte Änderung: 10 Jahre 6 Monate ago von matdarecki.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5007

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
a tu prosze pojawił sie w bardzo rozsadnej cenie, tylko warto zapytac co zostało wymienione, widze ze niektóre kondensatory wymieniono, ale to nie ma tragedii wrecz to dobrze, tylko czy koncówki oryginalne ?

tylko jeszcze porównaj impedancje do tych kolumn grundiga.
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5008

  • matdarecki
  • matdareckis Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 16
  • Karma: 0
Masz pewnie na myśli L-410..?
Niestety, srebro zniszczyłoby mi koncepcję, chciałbym, aby mi się ten sprzęt też podobał wizualnie i miał w sobie trochę ze starego ducha. Wierzę, że ta 410-tka gra świetnie, ale obawiam się, że ja i tak tego mogę nie usłyszeć, a jest brzydki. :) Wolałbym czarny, a najlepiej w drewnie, tak jak ten amplituner 1050. Będę na niego czekał, na razie brak odpowiedzi od człowieka, być może jak aukcja będzie się miała ku końcowi, odezwie się i nieco zejdzie z ceny.

Piootr, a jeszcze małe pytanie. Znalazłem na jednym z forów opinię o młodszym bracie tego amplitunera - R-1030. Opinia fantastyczna, tylko wady: Ograniczenia to niezbyt duża moc, nie lubi 4 ohm-owych kolumn.

Czy to, że "nie lubi 4-omowych kolumn" odnosi się do jego niskiej mocy, czy w ogóle do tej serii amplitunerów Luxmana? Czy w 1050-tce, jako że ma nieco więcej mocy, nie będzie już tego problemu z "nielubieniem 4-omowych kolumn", skoro takie chcę kupić?
Letzte Änderung: 10 Jahre 6 Monate ago von matdarecki.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5009

  • Sonix
  • Sonixs Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 143
  • Karma: 1
Zapoznaj się np. z amplitunerem SABA 9260.... w razie czego mam 2 czarne sztuki i mogę przemyśleć żeby jedną odsprzedać ale to już temat na priv'a :)

To oczywiście tylko taka delikatna sugestia :lol:
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5010

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
piootr napisał:
a tu prosze pojawił sie w bardzo rozsadnej cenie, tylko warto zapytac co zostało wymienione, widze ze niektóre kondensatory wymieniono, ale to nie ma tragedii wrecz to dobrze, tylko czy koncówki oryginalne ?

tylko jeszcze porównaj impedancje do tych kolumn grundiga.

Ten L-410 to sporo ryzykowny, jakoś nie wierze w śpiewki że ktoś sprzedaje za pół ceny bo mu się spieszy. Co jak co ale nie na allegro. Jakby to powiedział sąsiadowi to ok :)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5011

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
W sumie to chyba Laslo ma racje z tym L-410, pewnie cos z nim jest nie tak..

Sonix zaproponował SABA 9260, ja bym się zdecydował - amplituner wybitny,
moja cała przygoda z audio vintage zaczęła się od tej firmy, mam prawie wszystko warte uwagi z SABA, a model 9260 to jedna z najlepszych pozycji nie tylko tej firmy,

przyznam, że nie słuchałem na nim jazzu ale w zestawieniu Grundig Prof Box 850a + SABA 9260 - orgazm audio-wizualny murowany ;), i do tego czarna tak jak chciałeś - niestety te modele nie produkowano w drzewie - a szkoda,

to może i nie jest typowy zestaw do jazzu - będzie bardziej uniwersalny, ale gwarantuje że jazz też będzie brzmiał bardzo dobrze jeżeli nie świetnie.

Luxman R-1030 to chyba najniższy model z tel linii wiec raczej 1050 to będzie inna bajka, bliżej mu do mojego 1070 jak do 1030 to raczej pewne, ale jakbym miał wybierać miedzy Luxmanem R-1050 a SABA 9260 to wybrałbym bez wahania SABA, ot i moja skromna opinia,
weź tez pod uwagę że kupując z allegro możesz trafić na grającego kota w worku,
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5014

  • matdarecki
  • matdareckis Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 16
  • Karma: 0
Z Sonixem zagadnę, ładny sprzęt.

Znalazłem taki zestaw Grundiga na tablicy: http://tablica.pl/oferta/kolumny-grundig-box-850-amplituner-rarytas-ID3ePsd.html?requestFromAd=1. 850 zł. Cena do negocjacji. Być może udałoby się kupić same kolumny za 500 zł, bo gadałem z gościem i zaproponował 550 zł za same kolumny. Całość być może udałoby się wziąć za 7 stów. Kolumny są oryginalne, mają tylko leciutko odklejoną okleinę w jednym bocznym rogu. To drugi właściciel tego sprzętu (choć tu raczej ufać nigdy nie można). Gość twierdzi, że sprzęt gra tak, że powala z nóg. Co sądzicie o tym amplitunerze?
Letzte Änderung: 10 Jahre 6 Monate ago von matdarecki.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5016

  • Sonix
  • Sonixs Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 143
  • Karma: 1
Grundig R35 z Boxami 850a zagra pewnie dobrze choć przyznam że nigdy R35 do tych Boxów nigdy nie podłączałem.
W sumie 30W to trochę mało żeby porządnie rozruszać niektóre kolumny, ale źle nie jest.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Tani wzmacniacz + kolumny do jazzu/hip-hopu 10 Jahre 6 Monate ago #5018

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
matdarecki napisał:
Z Sonixem zagadnę, ładny sprzęt.

Znalazłem taki zestaw Grundiga na tablicy: http://tablica.pl/oferta/kolumny-grundig-box-850-amplituner-rarytas-ID3ePsd.html?requestFromAd=1. 850 zł. Cena do negocjacji. Być może udałoby się kupić same kolumny za 500 zł, bo gadałem z gościem i zaproponował 550 zł za same kolumny. Całość być może udałoby się wziąć za 7 stów. Kolumny są oryginalne, mają tylko leciutko odklejoną okleinę w jednym bocznym rogu. To drugi właściciel tego sprzętu (choć tu raczej ufać nigdy nie można). Gość twierdzi, że sprzęt gra tak, że powala z nóg. Co sądzicie o tym amplitunerze?

cena dobra, mam tego Grundiga R35, i kilka innych z tej linii, sprzęt bardzo niedoceniany - ale to gra, z tego co pamiętam to ma chyba automatyczne podbicie loudness, wgra mocny i pewnym dźwiękiem, choć do SABA 9260 troszkę mu brakuje - naprzeciw tej SABY można postawić wyższy model Grundig R45, choć SABA piękniejsza to miałbym spory problem, który amplituner brzmieniowo lepiej gra,

R35 na pewno tymi kolumnami także zagra świetnie,lecz w pierwszej kolejności 9260,
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.