Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner

mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3930

  • mjakmiras
  • mjakmirass Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Karma: 0
Witam wszystkich, nazywam sie Mirek i zaczynam, nie wiem sam jak to sie stalo, ze dopiero teraz, wreszcie... w wieku 36 lat :), kompletowanie pierwszego zestawu audio

Szukam mega taniego zestawu, ok 300-500 zl, ktory moglby zastapic stara mini wieze o naprawde zlym brzmieniu, sadze wiec ze nawet sredniej jakosci zestaw zagra lepiej i bedzie milym zaskoczeniem.
Zrodlem dzwieku ma byc na razie komputer a docelowo odtwarzacz cd/dvd.

Przeczytalem kilkanascie watkow o sprzecie audio na tym forum i doszedlem do wniosku, ze najbardziej odpowiadalby mi sprzet vintage, zarowno ze wzgledu na stosunek cena/jakosc dzwieku oraz wyglad.
Moge sie jednak mylic, szczegolnie do co jakosci dzwieku, jesli tak, to napiszcie.

Sprzet ma naglosnic pomieszczenie o powierzchni ok 20m kwadratowych. Niekoniecznie ma byc glosno.
Dosc puste o gladkich scianach bez obrazow , tapet itd, bez dywanu, jedna sciana zajeta przez meble kuchenne/biblioteke w 3/4 wysokosci
Wymiary ok 4mx5m, wysokosc 3,3m.
Muzyka to w duzej przewadze jazz akustyczny, ale tez instrumentarium muzyki klasycznej, utwory symfoniczne. w sumie to rowniez rock i elektronika, ale jazz ma dla mnie najwieksze znaczenie.
Brzmienie cenie cieplejsze.

Znalazlem ostatnio to: allegro.pl/rank-arena-r1035-l740cp-stara...ola-i2904292345.html
i wlasciwie to bylbym zdecydowany przeprowadzic eksperyment zakupowy gdyby nie czekajaca mnie naprawa glosnikow

Jaki zestaw ewentualnie polecalibyscie dla powyzszych zalozen? Najchetniej z aukcji, bo tu na buiezaco mozemy sobie podyskutowac o dostepnych elementach
pozdrawiam wszystkich
Mirek
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3943

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
witaj,

przeglądnąłem alledrogo i wybrałem kilka moim zdaniem ciekawych pozycji,

przeciwnik z jakim musimy wygrać nie jest zbyt wymagający - więc myślę że cokolwiek kupisz będziesz na pewno zadowolony,


jezeli chodzi o muzykę jaka słuchac to najlepiej kupiłbym sobie jakąs lampę i do tego kolumny :) ale niestety nie w tym przedziale cenowym.

więc proponuje za te pieniądze szukać po prostu dobrego stereo do słuchania muzyki

do 500 zł za kolumny + np amplituner to niezbyt wielka cena - ale nie do końca, ponieważ za tą kwotę mozna mieć na prawde świetny zestaw. Pomijam tutaj kompetencje niektórych sprzedających którzy nierzetelnie opisują sprzedawane przez siebie audio, niestety na to pełnego wpływy nigdy mieć nie będziemy, ale trzeba być dobrej myśli,

w pierwszej kolejności zaproponuję -moim zdaniem- coś extra,
SABA 9240, to ze jest tam cena kup teraz to tylko zagrywka kupującego - ma prawo - mozesz kupic za te 250 zł moze 300 - tak sie sprzedają,
bardzo dobry amplituner spory zapas mocy, troszke podczyscic panelik wymienic spalona zarówke i bedzie wystaczyło na długie lata - bo wierz mi za ta kase nie kupisz nic co zabrzmi lepiej, do tego jakies kolumny - tu bedzie troszke problem widziałem kolumny SABA HiFi 1300 ale niestety cena jak dla Twojego budżetu zbyt wysoka, jeżeli udałoby Ci się to skompletować to rewelacyjny zestaw,
kolumny to mogłyby byc również takie SABA Box 1205, to też będzie fajnie grało,
jak bym wybierał dal siebei to tak bym wycelował,

pojawił sie także bardzo fajny i ciekawy amplituner BASF 8425, chociaż na fotkach nie wyglada zbyt obiecująco to ten sprzęt także zagra bardzo fajnie, zobacz w mojej kolekcji jest pokazany model wyzszy 8440 - ale wizualnie bardzo podobny sprzęt, te Basfy to bardzo dobry niemiecki sprzęt...

inne ciekawe kolumny w rozsądnej kwocie to np
Grundig Box 1500,
super kolumna która także bedzie bardzo dobrze grała to
Telefunken TL750 i w dobrej cenie

inne ciekawe amplitunerki
Telefunken TR-350
nie zapominajmy o naszym polskim radmorze lub Merkurym 303,

te kolumny wygladaja ciekawie i niestety nie słyszałem ale chetnie bym, potestował
Dual CL 390 HiFi, moze ktos słuchał to mogłby sie wypowiedzieć,

pozostałe modele słyszałem lub mam w kolekcji wiec wiem jak brzmią,

pamiętaj tylko jeszcze o jednym ze pewnie w wielu przypadkach trzeba bedzie zrobić jakiś przegląd a moze i cos naprawic, i dobrac odpowiednią impedancję no i w miarę mozliwości rozsądnie dobrać moc kolumn do amplitunera,


zestaw o którym sam wspomniałeś Rank Arena wyglada ładnie, mam w kolekcji nieco wyzszy model 2035 i powiem ze gra bardzo fajnie wiec ten 1035 prawdopodobnie bedzie brzmiał bardzo podobnie, do tego dedykowane kolumienki - fajne to wygląda, tylko trzeba bedzie odnowic resory a to sa dodatkowe koszty i pasuje by zrobił to ktoś kto się na tym zna, ponieważ może to zmienić/pogorszyć znacznie brzmienie takiego zestawu, ale jest to ciekawa alternatywa, a amplituner jest przeładny :)

mam nadzieję że coś pomogłem

dodam tylko że wspomniane przeze mnie elementy stereo to inna bajka w stosunku do mini wieży, ze zdecydowana przewaga na korzyść powyższych klocków

to by było tak na szybko ...
vintage audio
Letzte Änderung: 11 Jahre 3 Monate ago von piootr.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3944

  • mjakmiras
  • mjakmirass Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Karma: 0
Tak na szybko ale to duza pomoc dla mnie, dzieki piootr, ja moglbym przegladac alle jeszcze przez najblizszy tydzien a i tak bym nie mogl przeprowadzic ostatecznej selekcji przy swojej wiedzy :)
Dzieki raz jeszcze
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3945

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
co do mocy to masz pokój do słuchania podobnej wielkości jak ja, czasem słucham na sprzecie o mocy np 150 W w RMS i nie przeszkadza i lepiej to brzmi jak mały klamotek o mocy 20W - wiadomo nie jest to reguła ale te o duzej mocy to juz sa bardzo zaawansowane i cekawe konstrukcje,
faktem jest ze takim amplitunerem SABA mógłbyś napędzić mała zabawę jakbyś chciał, ale z drugiej strony to tylko dodatkowa zaleta bo przecież ten amplituner został stworzony do grania w domu ;)
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3946

  • mareks
  • marekss Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 603
  • Karma: 7
a moze cos takiego

SCOTT STEREO MASTER 342-B/13

z tego co widac to pewnie do odnowienia, ale sprzet klasa, szkoda ze nie ma drewnianej obudowy

lub cos takiego SABA Meersburg G

zauważyłem także ciekawe klocki tutaj na audiofilku, w ogłoszeniach philips 720, tylko jak bedzie cos popsute to trzeba magika by naprawić, i moim zdaniem można kupić taniej za choćby stan
Letzte Änderung: 11 Jahre 3 Monate ago von mareks.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3947

  • mjakmiras
  • mjakmirass Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Karma: 0
Scott wyglada ładnie, Saba tez :)
Zastanawiam się czy w takim razie nie kupić w pierwszym rzucie tych kolumn Saba 1250 z wymienionymi resorami, jeśli są dobre to może uda mi się je podłączyć pod wieże, muszę sprawdzić parametry... Wiem ze to barbarzyństwo ale muszę ostatnio liczyć się z kasa trochę bardziej. Pytanie, co bardziej warte zakupu na początek... Ten wzmacniacz Saba to jak rozumiem dość rzadki egzemplarz?
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3950

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Jeśli tak to najpierw kupiłbym kolumny - na pewno uzyskasz w ten sposób lepszy efekt niż podłączając lepszy wzmacniacz pod głośniki z miniwieży.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3951

  • mareks
  • marekss Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 603
  • Karma: 7
dokładnie najpierw kolumny
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 3 Monate ago #3971

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Ech!!!!
Kwadratura koła!
T
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:mega tani zestaw do jazzu - wzmacniacz/amplituner 11 Jahre 2 Monate ago #4238

  • mjakmiras
  • mjakmirass Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Karma: 0
No i przegapilem wszystkie aukcje... Niestety potrzebowałem gotówki na coś innego. Z istniejących obecnie aukcji zainteresowały mnie te
allegro.pl/top-isophon-phonocord-4080b-s...iek-i2995104009.html
allegro.pl/doskonale-kolumny-stereo-whar...n-3-i2991818946.html
allegro.pl/isophon-ts-7002-vintage-rare-i2988563898.html
allegro.pl/kolumny-heco-200-precision-i2999571015.html
allegro.pl/telefunken-tl80-vintage-i3005225214.html

Co o nich myślicie? Które byłyby najlepsze, docelowo do amplitunera, aktualnie pod wzmacniacz wieży Phillips 6 ohm
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.