Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 2 Monate ago #2845

  • Excalibue
  • Excalibues Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 19
  • Karma: 0
Witam po przerwie. Zakupiłem już tego Telefunkena.
Jeszcze go dokładnie nie osłuchałem, ale gra fajnie. Nie podoba mi się tylko bardzo rozjaśniona góra, trzeba ją tłumić o 1/2 kreski żeby było ok. Czy wszystkie Telefunkeny tak mają ?
I druga sprawa Loudness, którego lepiej nie używać.. podbija zabójczo :)
Ogólnie jestem zadowolony. Muszę dokupić tylko antenę do niego.
Zwykła dipolowa wystarczy bez cudowania ?
I co z tym złączem głośnikowym, macie pomysły ?

Pozdrawiam.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 2 Monate ago #2848

  • Excalibue
  • Excalibues Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 19
  • Karma: 0
Ze złączem już sobie poradziłem. Rozebrałem kolumny i poprzekładałem kabelki z 8Ohm na 4Ohm.
Niestety pojawił się drugi problem, którego wcześniej nie zauważyłem.
Gałka volume delikatnie trzeszczy jak się podgłaśnia, przy czym trzeszczy tylko 1-2 min po włączeniu, później już nie. Nie jest to może bardzo upierdliwe, ale jak można łatwo naprawić..
Letzte Änderung: 11 Jahre 9 Monate ago von Excalibue.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 2 Monate ago #2849

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
Propnuję zacząć od rozebrania i przeczyszczenia - można potraktować jakimś kontaktolem
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 2 Monate ago #2850

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
podobnie jak pisze Lasio jakis specyfik do przełaczników powinno pomóc, tylko nie WD40 !!!
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2943

  • Excalibue
  • Excalibues Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 19
  • Karma: 0
Witam po przerwie. Rozpisałem się przed chwilą, chciałem wysłać posta i jak zwykłe mnie wylogowało, tracąc przy tym to co napisałem przed chwilą więc teraz napiszę krótko.

Po dłuższym użytkowaniu ampli, góra już się unormowała, mogę słuchać na 0 bez dyskomfortu.
Potencjometrów nie ruszałem, korzystam z funkcji monitor.
Ogólnie Tfk gra lepiej od kenwooda z moimi kolumnami.
Najbardziej słyszalna poprawa jest w kwestii niskich rejestrów. Tfk gra niżej bez efeku dudnienia jak bylo to w przypadku poprzedniego wzm.
Do minusów należy zaliczyć te nieszczesne potencjometry, brak opóźnionego załaczania kolumn, przebijanie tunera przy słuchaniu np : cd przy większych głośnościach ( gra cały czas, trzeba go odłączać) oraz brak programatorów stacji ( nie wiem jak mogłem tego nie zauwazyć )
Sam tuner jest świetnej jakości.
Dodam tylko, że po otworzeniu klapy na podzespołach nie znalazłem nawet cząstki kurzu !
We wszystkich starych sprzetach które kupowałem bylo go mnóstwo a tu nic.
Ogólnie moge polecić go wszystkich tym którzy szukają taniego ampli z dobrym dzwiękiem.
Pozdrawiam.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 4 Wochen ago #2944

  • mareks
  • marekss Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 603
  • Karma: 7
miło słyszeć że kolejna osoba przekonała się że TFK gra... co do programatora to nie taki to problem ja lubię pokręcić sobie gałeczką - cała w tym przyjemność zwłaszcza w Telefunkenach.
z tym przebiciem to pewnie coś jest nie tak - trzeba by go dać do jakiego magika bo wydaje mi się że tego nie powinno być !
gratuluje wyboru i ciesze się razem z kolegą ;)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 5 Jahre 3 Monate ago #8265

  • Andree
  • Andrees Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 1
  • Karma: 0
Ja w temacie TFK TA 350 i także Heco. Mam ten TA 350 i dziwnie jakby ciszej grał porównując do Pioneera SA 5300 . Na pioneerze mam na 2,5 Volume (ok ćwiartka mocy) i w moim pokoju jest juz dość głośno , natomiast na TFKenie muszę ustawić na prawie połowie mocy gałką Volume. Źródło i kolumny te same w obu przypadkach. Chyba też narzekam, że TFK TA 350 nie bardzo mi pasuje do Heco SM640 z powodu zdudnień niskotonowych bo TA 350 ma mocne i chyba krótkie i niskie te niskie tony i jakoś z obudową zamkniętą SM640 dają ten efekt lub może wymiana kondensatorów w TFK by pomogła. Z kumpla kolumnami z bas-refleksami niskie były b. dobre i dynamiczne. A co do Heco to mam SM640, P4302 SL, i Profiton 380 i najlepsze są uważąm SM640, które dają najbogatszy z nich dźwięk w zakresie średnich tonów . P4302SL sa studyjnymi monitorami i dźwięk jest gładszy pozbawiony szorstkości , więc uboższy (np. głos L.Cohena ciut wygładzony prawie bez szorskich niskich tonów głosu) by chyba nie męczyć przy długim słuchaniu. Profitony mają chyba najmniej z tych 3 kolumn średnicy czyli jbardziej podbite niskie i wysokie . Niskie tony we wszystkich są dynamiczne i krótkie ale najmocniejsze sa chyba w SM640, które dają też odrobinę pudłowatości/estradowości , ale ten efekt nie jest obecny we wszystkich parach SM640, które mam. Wszystkie kolumny grają dynamicznie (przynajmniej ze wzm. Pioneer SA 5300) . Porównując Pioneera SA 5300 do TFK TA350 to TFK ma mniej średnich, a więcej najwyższych i bas niższy krótszy, ale jakby mniej wyższego basu . Jak dla mnie wolę Pioneera z moimi Heco SM640, Choć TFK przekonuje wyraźniejszymi wysokimi, a z kolumnami otwartymi grał basem b dobrze.
Letzte Änderung: 4 Jahre 10 Monate ago von Andree.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.