Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2657

  • damian
  • damians Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Beiträge: 295
  • Karma: 0
a swoją drogą znacie kogoś koledzy kto by przeprowadził taką renowację niedrogo??
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2662

  • Excalibue
  • Excalibues Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 19
  • Karma: 0
Ja niestety nie znam.
Pytanie jeszcze do Piotra. Wiesz może gdzie dostać wtyki głośnikowe pasujące do tych jakie zostały zastosowane w Heco Profiton 380 ? Mam dwa rodzaje wtyków głośnikowych w standardzie DIN, lecz żaden nie pasuje, są za duże.
Z tego co się zorientowałem, przy podłączeniu kabli do zacisków otrzymuję impedancje 8 Ohm, są jeszcze dwa wejscia DIN, 4 i 8 Ohm do wyboru. Gdy kupie Telefunkena, będę zmuszony z korzystania z impedancji 4 Ohm, tylko mam problem z tym wtykiem.
Pozdrawiam.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2669

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Kolego Excalibu.
Na zadane pytanie nie sposób odpowiedzieć na tym forum.Sa inne znacznie bardziej "fachowe" gdzie doradza na kazdy temat a zwłaszcza wymiany kondensatorów i i super kabli co podobno poprawiaja rzeczy niemozliwe.
Kolumny Heco bardzo dobre ale z mej praktyki wynika że japońskie do japsów a niemieckie do swoich germańców.
Nikt nie wie na czym to polega ale tak swiat działa.

Telefunkena Opusa naprawić bo warto a TR 350 tez świetny wybór.
Tranzystory mocy nie maja wpływu na brzmienie a kondensatory wymieniamy gdy padną albo straca pojemnośc.Szkoda czasu i atłasu.
jedynie co warto to wymienic prostowniki selenowe *(awaryjne i marnej jakości) oraz wszelkie tantale bo to żródło problemów.
Sprawdzamy płytę czy nie mam przegrzań.Tryskamy preparatami w potki i montazowe oraz isostaty i cieszymy sie swietnym brzmieniem.Ustawiamy prąd spoczynku w końcówce i sprawdzamy wszystkie napięcia.
Oczywiście odkurzamy bo kurz to morderca sprzętu.

Opusa mogę Ci naprawić.
Pisz na priv: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Wracam do kolumn.Nie ma żadnych reguł.Dobieramy empirycznie.Kosztowne i czasochłonne ale to jedyna działajac metoda.

Polecam starsze kolumny:Grundig,Braun,Heco i Telefunken.Niewiele obecnych bardzo drogich kolumn może im dorównać!!

Dobre 35 W w kanale +dobre sprawne kolumny to aż świat.I tak Cie sasiedzi zaje...ą szybko.
T
PS Telefunkeny akceptuja 4 Om ale najbezpieczniej szukać 8 omowych.

Podeslij dobre foty gniazd DIN od heco.Coś sie wyszpera.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2681

  • Excalibue
  • Excalibues Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 19
  • Karma: 0
Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie naprawa na miejscu. ( bawienie się w wysyłanie, koszta wysyłki itp.. ) Mam koło siebie niedaleko zakład elektroniczny w którym myślę, że cena naprawy nie wyniesie mnie więcej niż 35-40 zł. Ale dzięki za propozycję

Co do watowania, chodziło mi głównie o komfort i kulturę pracy wzmacniacza, aniżeli powszechne rozumienie tego słowa :) Choć gdybym chciał jednak trochę przywatować, sąsiedzi myślę, że nie mieliby nic do gadania, mieszkam w domu jednorodzinnym.

PS Telefunkeny akceptuja 4 Om ale najbezpieczniej szukać 8 omowych.

Z taką teorią spotykam się pierwszy raz. Myślałem, że Telefunkeny były robione głównie pod docelową obciążalność 4Ohm, wszak większość kolumn z tamtego okresu miała właśnie taką impedancję.
Z drugiej strony faktycznie gdy podłączyłem swoje monitorki WHD, które były 4Ohm, ampli dość mocno się grzał.

Letzte Änderung: 12 Jahre 1 Monat ago von Excalibue.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2684

  • damian
  • damians Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Beiträge: 295
  • Karma: 0
naprawa na miejscu pewnie że jest najlepszym rozwiązaniem,tylko weż pod uwagę że takie stare sprzęty wymagają dobrej opieki a w terażniejszych serwisach RTV raczej się słabo znają na <starociach>owszem DVD ci naprawią ale oddać in taki sprzęcik ja bym się bał,ale jak uważasz.
przesyłka jest uciążliwa i kosztowna ale mam pewność że ktoś mi naprawi sprzęcik kto się zna i pasjonuje starym sprzętem i zrobi to z sercem,a do kolegi chrzan49 sam oddaje swojego Telefunkena i mam pewność że wykona mi to pasjonat i ekspert od Telefunkena,jeśli masz zamiar taką inwestycje zrobić na parę lat to warto przynajmniej moim zdaniem.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2686

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
trzeba szukac zaufanego magika ot i cała prawda inny odwali gniota albo spitoli bardziej
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2688

  • damian
  • damians Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Beiträge: 295
  • Karma: 0
i tu Piotrze zaczynają się schody bo znależć takiego ciężko....
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2689

  • Excalibue
  • Excalibues Avatar
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Beiträge: 19
  • Karma: 0
Damian, a jak w tym Telefunkenie z wejściami liniowymi ? Są w miarę czułe ? W opusie mam od tego wejście monitor i niestety, żeby głośność była przyzwoita ampli muszę podkręcić prawie na full, co jest nie raz niebezpieczne dla kolumn gdy zapomnę ściszyć i przełączę się na tuner.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2690

  • damian
  • damians Avatar
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Beiträge: 295
  • Karma: 0
wejścia są o.k. przynajmniej w moim ja mam podpięty CDik gramofon i jest super,pod monitor podpięty mam telewizor i też wszystko ładnie współgra
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 Jahre 1 Monat ago #2719

  • chrzan49
  • chrzan49s Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 654
  • Dank erhalten: 21
  • Karma: 10
Do Excalibur.
a.wiekszośc Tfk miała wyjscia pod kolumny 4 Ohm
b.podłaczając kable pamiętaj że zarówno wtyczki do amplitunera jak gniazda w kolumnach musza byc podłaczone fazowo czyli środkowy bolec wtyczki DIN wo dowolnego gniazda w kolumnie ale w obu musi być tak samo!
Pozdrawiam T
PS Uważaj aby nie zewrzeć bo końcówki pójdą z dymem.
A tanie mięsko zjedli psi.Obecne serwisy co najwyżej potrafia obudowe rozkrecić i to nie zawsze.Naprawa starego sprzętu wymaga kilku dni pracy i to ciężkiej.O wiedzy przez grzeczność nie wspominam.Samo porzadne doczyszczenie to czesto 3-4 dni!
Potrzeba wielu materiałów jak :preparaty,środki czyszczące,spirytus i to nie mało bo zawsze trzeba polewać prawie litrami aby usunąć zastarzały tłuszcz i brud .To kosztuje i sporo.
Jak uważasz że za 30 zł ktoś Ci to będzie robił to droga wolna ale najlepiej od razu leć do Media Markt sklepu dla wyłącznie mądrych inaczej a tam cudów bez liku.
Pozdrawiam T
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.