Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1273

  • mario78
  • mario78s Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 38
  • Karma: 0
JUtro dzwonie do gościa po tego Harmana. Meilowo doszliśmy do porozumienia za odda go za 400zł z przesyłką.

Tylko jeszcze wypytam o stan. A powiedzcie mi czy brak pilota w tym modelu oznacza ,ze sprzedający go nie posiada ,czy ,ze ten sprzęt nie posiada takiej opcji sterowania??

Chyba ze coś godnego uwagi się pojawiło na Allegro,to dajcie linka.

Kurde z wyglądu to ten ITT,mi się bardzo podobał.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1274

  • mario78
  • mario78s Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 38
  • Karma: 0
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1275

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
czyli to jednak nie Ty kupiłes tego Telefunkena, szkoda byłbys na pewno zadowolony.
Harmana HK670 to nie znam i nigdy nie słyszałem,
z tych Marantzów to zdecydowanie model 1550L - bo jest to najwyzszy z nich, ale moim zdaniem nie jest wart 600 zł, max 500 i to bardziej za wygląd jak za brzmienie, tz. brzmi nieźle ale znacznie lepiej wygląda, trzeba jedno przyznac Marantzom że design maja ponadczasowy i są były i zawsze będą się podobały...i zawsze jakbys chciał kiedyś zmienic sprzet to bez problemu go sprzedaż ;).
Telefunken TR 500 zagra lepiej od Marantz'ów, ale niestety blado wypadnie pod wzgledem designu, choć to może kwestia gustu - wybór nalezy do Ciebie!

jest jeszcze coś co bedzie brzmiało super SABA 9241, tyle tylko, ze ma wyswietlacz padniety, wiec ten amplituner można kupić za jakieś max. 200 zł bo tyle jest wart a nie 350 jak sobie życzy sprzedający. Nie twierdze ze ten sprzet nie jest wart tych pieniążków bo brzmi na prawde super i te MArantze, które podałes to brzmieniowo powala, ale niestety ma wyświetlacz popsuty i tego raczej nie da sie naprawić (oczywiście wada ta w niczym nie przeszkadza masz jeszcze analogową skalę), więc w zasadzie mogłoby go w ogóle nie być jak to jest w modelu 9240 i wtedy byłby wart 300 zł - wiem wiem paradoks, ale tak to juz jest :).

Przegladajac aukcje zwróciłbym jeszcze uwagę na Tandberg Hundra 11,
oraz Harman/Kardon 630,
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1276

  • marek_c4
  • marek_c4s Avatar
  • Offline
  • Ekspert
  • Beiträge: 117
  • Karma: 0
mario78 napisał:
..Kurde z wyglądu to ten ITT,mi się bardzo podobał.
No jak Ci się podoba, to może warto się na razie wstrzymać i "upolować" takowego ?
Pozdrawiam z Poznania
Marek C
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1277

  • sp4xkp
  • sp4xkps Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 41
  • Karma: 0
piootr napisał:

Telefunken HR5000
moze nie kazdemu sie podoba w porównaniu do poprzedników, choc ja lubie ten design, ale za to jakie walory brzmieniowe, swietny basik jak to w telefunkenie...i to jest top 1 z tej linii (był jeszcze chyba model 5500, ale nawet nie wiem czym sie rózniły,chyba niewiele), cena równiez to ubicia...

[/quote]


Witam wszystkich serdecznie.

Otóż chciałem się przyznać do tego, że wspomnianego przez piootra Telefunkena HR 5000 to właśnie ja sprzątnąłem z Allegro. I powiem szczerze, że nie żałuję swojego wyboru. Wprawdzie podłączyłem go do kolumn Radiotehnika S-90D, a nie do JBL, ale teraz wiem, co znaczy słuchanie muzyki. Od Świąt Bożego Narodzenia słuchałem Duala CR 1780 i też go sobie chwalę, ale niestety nie odpowiada mi jego pasmo radiowe, które sięga do 104 MHz. A w mojej okolicy kilka stacji nadaje powyżej górnej granicy Duala. Dlatego postanowiłem zamienić go na Telefunkena. Jest to naprawdę solidny sprzęt i nie żałuję tych pieniędzy, które na niego wyłożyłem. Przed Dualem natomiast miałem KD Yamaha "coś tam" 530 i cieszę się, że go sprzedałem. Do oglądania filmów, był bardzo dobry, ale muzyka była jakaś taka płaska bez "duszy". Dual w porównaniu z Yamahą, to niebo a ziemia. A po podłączeniu Telefunkena, muzykę nie tylko słyszę, ale też czuję. Zwłaszcza bas.

W związku z tym, jeżeli komukolwiek trafi się HR5000 w dobrej cenie i w dobrym stanie (mój wygląda jak nowy), to naprawdę gorąco polecam.

Pozdrawiam
Bogdan.
Pozdrawiam - Bogdan.
Letzte Änderung: 13 Jahre 3 Monate ago von sp4xkp.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1278

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
:) ciesze się - i mam nadzieje ze mario78 tez coś znajdzie ciekawego dla siebie...
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1279

  • sp4xkp
  • sp4xkps Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 41
  • Karma: 0
Najważniejsze, żeby się nie gorączkować. Z tym allegro jest tak, że jak coś się kupi, to następnego dnia, pojawia się ciekawsza propozycja. Sam często tego doświadczałem. Osobiście bardzo cenię sobie markę, jaką prezentuje Telefunken. Kiedyś miałem telewizor tej firmy. Służył mi piętnaście lat. Kupiłem go od znajomego elektronika jako używany. Sprzedałem go innemu koledze w momencie, kiedy pojawiły się LCD. A ten telefunken działa u kumpla jeszcze całkiem - całkiem, choć kolorki już trochę wyblakły. Ogólnie mam duży sentyment do Vintage. Może już się starzeję :huh:

Człowiek, od którego kupiłem HR5000, posiada całkiem niezłą kolekcję.

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Pozdrawiam - Bogdan.
Letzte Änderung: 13 Jahre 3 Monate ago von sp4xkp.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1280

  • mareks
  • marekss Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 603
  • Karma: 7
telefunken to solidna marka - równiez przychylam sie do tego...

Kolego teraz prosimy, myśle ze wszyscy sie do mojej prosby przychylą, abys zrobił fotki i zamieścił je w bazie klasyków ;), miło by było jakbys pstrykną środek - jestem bardzo ciekaw jak jest zbydowany... z góry dziekuje
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1281

  • sp4xkp
  • sp4xkps Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Beiträge: 41
  • Karma: 0
Dobrze, ale obecnie jestem w pracy na nocnym dyżurze. Postaram się to zrobić w najbliższym możliwym czasie.

Tymczasem dla zainteresowanych link do HR5000:
http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/409/2207.html
Pozdrawiam - Bogdan.
Letzte Änderung: 13 Jahre 3 Monate ago von sp4xkp.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Głośniki JBL LX30-jaki amplituner dobrać. 13 Jahre 3 Monate ago #1282

  • mario78
  • mario78s Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 38
  • Karma: 0
Oczywiście nic jeszcze nie wybrałem-ponieważ w mojej głowie dopiero klaruje mi sie co ja chcę . ..a mianowicie musi to być sprzęt vintage. A ten Harman/Kardon może dobrze gra ,ale nie wygląda.B)

Więc szukam czegoś pięknego ,a zarazem dobrze grającego-no i musi współpracować z kolumnami 6omh

Teraz upatrzyłem sobie te sprzęty moze ktoś słuchał.

allegro.pl/yamaha-cr-600-natural-sound-s...ver-i1391327726.html YAMAHA ładna ,ale bez szału.


allegro.pl/yamaha-cr-800-przepiekny-klas...nie-i1397143093.html Yamaha tylko chyba wyższy model.

allegro.pl/pioneer-sx-5560-ladny-vintage-i1398246456.html Mimo cze czarne mniej mi się podobaja to ten Pioneer ma coś w sobie tylko jak gra.

allegro.pl/marantz-1515-amplituner-vinta...del-i1327568119.html Piootr polecałeś tego Maranza jako najwyższy model (rozumiem ze najwyższy w mojej strefie cenowej) ale czy ten model nie jeż wyższy.. allegro.pl/amplituner-stereo-marantz-223...pan-i1390443439.html
Jak już jestesmy przy Marantz to powiedzcie mi dlaczego ten model jest tak wyceniony ?? allegro.pl/marantz-model-4400-quadro-z-pilotem-i1398474650.html

allegro.pl/klasyk-nordmende-re-1200-hi-f...nic-i1400378014.html Wielki znak zapytania -ale ładny.

allegro.pl/amplituner-technics-sa-400-i1403759317.html a ten??

Chłopaki ,sam już jestem zły na siebie ze nic nie mogę wybrać ,gorzej jak baba w obuwniczym ale nie chcę załować.

Kurdę jak tu połączyć wygląd jaki mi sie odpowiada i zeby jeszcze to grało tak ze jak puszczę muzę ojcu który podnieca się swoja nową Yamaha za 2500zł(5;1) zeby mu cholewy odpadły...:laugh:
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.