Willkommen, Gast
Benutzername: Passwort: Angemeldet bleiben:

THEMA: Wybieram amplituner. pilne

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3697

  • mareks
  • marekss Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 603
  • Karma: 7
jeżeli chodzi o brzmienie zdecydowanie SABA - najlepsza, zdjecia troszke nienajlepsze w aukcji i jakby ja ktos ładnie wyczyscił i zrobił śliczniutkie fotki z podświetlonymi zegareczkami - zaprezentowałaby sie znacznie lepiej.

zważywszy na Twoje priorytety kolego jakie wyczytałem miedzy wierszami skłaniałbym sie ku temu philipsowi,
widac ze ktos doprowadził go do ładnego staniu i wszystko sprawne (zakładam ze sam nie bedziesz raczej czyscił czy naprawiał) a i zagra także ładnie choć na pewno nie tak jak SABA


JVC też ciekawa opcja - niestety brak gałki bedzie kół w oczy

ot i moje dwa grosze
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3699

  • mareks
  • marekss Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 603
  • Karma: 7
pojawiły sie bardzo dobre kolumny - póki co sa do tego w bardzo dobrej kwocie, ale raczej nie kupisz w cenie 200 zł,
próbować warto Grundig BOX 850 prof
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3702

  • Laslo
  • Laslos Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 845
  • Dank erhalten: 32
  • Karma: 10
mareks napisał:
pojawiły sie bardzo dobre kolumny - póki co sa do tego w bardzo dobrej kwocie, ale raczej nie kupisz w cenie 200 zł,
próbować warto Grundig BOX 850 prof

Mogą za wysoko w cenie nie pójść bo są niestety uszkodzone... kabelek to pikuś, martwiłbym się jednak tym jednym wysokotonowcem.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3703

  • mintay
  • mintays Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Karma: 0
Patrzę na tę Sabę i patrzę i nie mogę się przekonać. Trąbicie że tak pięknie gra. OK, ale..wygląd moim zdaniem to ma średni, plastiki plastiki i "panele" z napisami - miejsca gdzie w bardziej zaawansowanych modelach występują przełączniki. To mnie nieco razi, bo wygląda "słabo".
Czy są jeszcze jakieś marki i modele na które mógłbym zwrócić uwagę? (granica 350zł)
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3704

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
widziałem jeszcze philipsa 720 za bezcen - ale ten raczej wizualnie Cie nie zainteresuje
jest też Luxman R-1040 ale gałki nieoryginalne i pewnie do poprawek,

jest jeszcze w trakcie licytacji amplituner Luxman R-5045,
jeżeli design Ci odpowiada to będzie grało super,

ja osobiscie wole starsze sprzęty wizualnie, nie twierdzę że ten brzydki, po prostu nie moja bajka,
ale to mogę także spokojnie w Ciemno polecić, tylko nie wiem czy uda Ci sie kupić w tej kasie - ale próbuj
do tego łądny stan
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3705

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
i nie będziesz miał z nim problemu z doborem kolumn bo jest od 4 ohm'ów
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3706

  • mintay
  • mintays Avatar
  • Offline
  • Raczkuje
  • Beiträge: 22
  • Karma: 0
Ok przyjrzę się im i zastanowię.
Nie spodziewałem się tak przyjaznego przyjęcia mojego podejścia do kwestii wyglądu amplitunerów. Bardzo dziękuję za zrozumienie forumowiczów dla moich wymagań. Kombinacja Cena-wygląd-moc-brzmienie nie należy do najłatwiejszych bo wiele zależy od gustu. Tu wielki plus za tolerancyjne i wyrozumiałe podejście forumowiczów. Gdy już podejmę decyzję i dokonam zakupu, na pewno podzielę się wrażeniami i dobrymi zdjęciami jak to wszystko wygląda.

p.s.
głośniki mają impedancję 4 i 8 Ohm. Jak się mają wartości IHF i DIN do rzeczywistości? które Watty grają naprawdę? np tu:
Continuous Power 4Ω: 70 + 70 (IHF); 90 + 90 (DIN) Watts
Continuous power 8Ω: 55 + 55 (IHF); 65 + 65 (DIN) Watts

i jak to się ma do "nowoczesnej" wieży? np takiej (losowej)
allegro.pl/jvc-ux-g395w-miniwieza-mp3-60...-gw-i2742397309.html

tu jest 2x30W
i załóżmy że kupię vintage amplituner który będzie miał 2x30w. nie mam jak tego sprawdzić, więc jak to wyjdzie w porównaniu?

Nie mówię że chce kupić chińczyka, potrzebuję trochę wiedzy żeby kogoś przekonać;)
Letzte Änderung: 11 Jahre 4 Monate ago von mintay.
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3711

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
moc RMS to prawdziwa moc :) a do tej wieżyczki to ciezko cokolwiek porównać :)

masz tu jeszcze ciekawy amplituner:
Grundig R-3000
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3712

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
mintay napisał:
Ok przyjrzę się im i zastanowię.
Nie spodziewałem się tak przyjaznego przyjęcia mojego podejścia do kwestii wyglądu amplitunerów. Bardzo dziękuję za zrozumienie forumowiczów dla moich wymagań. Kombinacja Cena-wygląd-moc-brzmienie nie należy do najłatwiejszych bo wiele zależy od gustu. Tu wielki plus za tolerancyjne i wyrozumiałe podejście forumowiczów. Gdy już podejmę decyzję i dokonam zakupu, na pewno podzielę się wrażeniami i dobrymi zdjęciami jak to wszystko wygląda.

p.s.
głośniki mają impedancję 4 i 8 Ohm. Jak się mają wartości IHF i DIN do rzeczywistości? które Watty grają naprawdę? np tu:
Continuous Power 4Ω: 70 + 70 (IHF); 90 + 90 (DIN) Watts
Continuous power 8Ω: 55 + 55 (IHF); 65 + 65 (DIN) Watts

i jak to się ma do "nowoczesnej" wieży? np takiej (losowej)
allegro.pl/jvc-ux-g395w-miniwieza-mp3-60...-gw-i2742397309.html

tu jest 2x30W
i załóżmy że kupię vintage amplituner który będzie miał 2x30w. nie mam jak tego sprawdzić, więc jak to wyjdzie w porównaniu?

Nie mówię że chce kupić chińczyka, potrzebuję trochę wiedzy żeby kogoś przekonać;)




na ten temat wypadałoby utworzyć oddzielny wątek bo temat obszerny !!

z grubsza
ważnym parametrem dla wzmacniacza jest tzwa moc wyjsciowa zwana inaczej znamionową mocą wyjściową lub moc skuteczna, inaczej podawana jako moc DIN lub RMS (co pisałem wcześniej) ufff ale się spisałem :)
pamietać należy o jednym że nie istnieje definicja mocy wyjściowej, bo nigdy nie wiemy jakimi parametrami posługuje się producent - robią co chcą, na szczęście nie wszyscy -
Jezeli chodzi o IHF to jest to jedna z norm, wśród innych popularnych jak np: DIN 45500 (moja ulubiona :)), IEC itp.. niestety normy te różnią się od siebie i to dość znacznie, dla przykładu 30 W w IEC to 33 W w IHF oczywiście przy odpowiedniej częstotliwości i zniekształceniach.
Do tego wszystkiego dochodzi szereg innych powiązanych i ważnych zagadnień jak: pasmo przenoszenia, sprawność, THD, impedancja..itd.

generalnie nie patrz nigdy na te brednie które wypusują producenci o mocy muzycznej lub max moc muzyczna jaka może wzmacniacz oddać w bardzo krótkim czasie i choćby z tego powodu nie powinniśmy brać jej pod uwagę przy porównywaniu, najważniejsza jest znamionowa o czym pisałem,

generalna zaleca się aby moc wzmacniacza była niższa od mocy kolumn użytych w zestawie, ale ja bym tu dał sobie trochę wolności i jak nie będziesz żyłował wzmacniaczem na pełnej mocy przez jakiś czas to nic wielkiego z kolumnami się nie wydarzy jeżeli nagniemy trochę te zasady, dodam że nigdy jeszcze w taki sposób nie spaliłem kolumn a gram nawet kolumnami i wzmacniaczem o innej impedancji :) - czego raczej nie polecam...
te stare sprzęty mają znacznie większą tolerancję niż nowe ...
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

O:Wybieram amplituner. pilne 11 Jahre 4 Monate ago #3714

  • piootr
  • piootrs Avatar
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Beiträge: 1883
  • Dank erhalten: 17
  • Karma: 41
pewnie nie twój gust, ale pojawiły sie kolejne ciekawe kolumny w rozsądnych cenach (to gra):

Magnat LOG-900
Philips 22AH466/01R,
vintage audio
Der Administrator hat öffentliche Schreibrechte deaktiviert.

Ostatnio dodane Katalogi

Popularni użytkownicy

Top Profile Aufrufe
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Keine Beiträge vorhanden.