Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2657

  • damian
  • damian аватар
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Сообщений: 295
  • Репутация: 0
a swoją drogą znacie kogoś koledzy kto by przeprowadził taką renowację niedrogo??
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2662

  • Excalibue
  • Excalibue аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 19
  • Репутация: 0
Ja niestety nie znam.
Pytanie jeszcze do Piotra. Wiesz może gdzie dostać wtyki głośnikowe pasujące do tych jakie zostały zastosowane w Heco Profiton 380 ? Mam dwa rodzaje wtyków głośnikowych w standardzie DIN, lecz żaden nie pasuje, są za duże.
Z tego co się zorientowałem, przy podłączeniu kabli do zacisków otrzymuję impedancje 8 Ohm, są jeszcze dwa wejscia DIN, 4 i 8 Ohm do wyboru. Gdy kupie Telefunkena, będę zmuszony z korzystania z impedancji 4 Ohm, tylko mam problem z tym wtykiem.
Pozdrawiam.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2669

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Kolego Excalibu.
Na zadane pytanie nie sposób odpowiedzieć na tym forum.Sa inne znacznie bardziej "fachowe" gdzie doradza na kazdy temat a zwłaszcza wymiany kondensatorów i i super kabli co podobno poprawiaja rzeczy niemozliwe.
Kolumny Heco bardzo dobre ale z mej praktyki wynika że japońskie do japsów a niemieckie do swoich germańców.
Nikt nie wie na czym to polega ale tak swiat działa.

Telefunkena Opusa naprawić bo warto a TR 350 tez świetny wybór.
Tranzystory mocy nie maja wpływu na brzmienie a kondensatory wymieniamy gdy padną albo straca pojemnośc.Szkoda czasu i atłasu.
jedynie co warto to wymienic prostowniki selenowe *(awaryjne i marnej jakości) oraz wszelkie tantale bo to żródło problemów.
Sprawdzamy płytę czy nie mam przegrzań.Tryskamy preparatami w potki i montazowe oraz isostaty i cieszymy sie swietnym brzmieniem.Ustawiamy prąd spoczynku w końcówce i sprawdzamy wszystkie napięcia.
Oczywiście odkurzamy bo kurz to morderca sprzętu.

Opusa mogę Ci naprawić.
Pisz na priv: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Wracam do kolumn.Nie ma żadnych reguł.Dobieramy empirycznie.Kosztowne i czasochłonne ale to jedyna działajac metoda.

Polecam starsze kolumny:Grundig,Braun,Heco i Telefunken.Niewiele obecnych bardzo drogich kolumn może im dorównać!!

Dobre 35 W w kanale +dobre sprawne kolumny to aż świat.I tak Cie sasiedzi zaje...ą szybko.
T
PS Telefunkeny akceptuja 4 Om ale najbezpieczniej szukać 8 omowych.

Podeslij dobre foty gniazd DIN od heco.Coś sie wyszpera.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2681

  • Excalibue
  • Excalibue аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 19
  • Репутация: 0
Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie naprawa na miejscu. ( bawienie się w wysyłanie, koszta wysyłki itp.. ) Mam koło siebie niedaleko zakład elektroniczny w którym myślę, że cena naprawy nie wyniesie mnie więcej niż 35-40 zł. Ale dzięki za propozycję

Co do watowania, chodziło mi głównie o komfort i kulturę pracy wzmacniacza, aniżeli powszechne rozumienie tego słowa :) Choć gdybym chciał jednak trochę przywatować, sąsiedzi myślę, że nie mieliby nic do gadania, mieszkam w domu jednorodzinnym.

PS Telefunkeny akceptuja 4 Om ale najbezpieczniej szukać 8 omowych.

Z taką teorią spotykam się pierwszy raz. Myślałem, że Telefunkeny były robione głównie pod docelową obciążalność 4Ohm, wszak większość kolumn z tamtego okresu miała właśnie taką impedancję.
Z drugiej strony faktycznie gdy podłączyłem swoje monitorki WHD, które były 4Ohm, ampli dość mocno się grzał.

Последнее редактирование: 12 года 2 мес. ago от Excalibue.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2684

  • damian
  • damian аватар
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Сообщений: 295
  • Репутация: 0
naprawa na miejscu pewnie że jest najlepszym rozwiązaniem,tylko weż pod uwagę że takie stare sprzęty wymagają dobrej opieki a w terażniejszych serwisach RTV raczej się słabo znają na <starociach>owszem DVD ci naprawią ale oddać in taki sprzęcik ja bym się bał,ale jak uważasz.
przesyłka jest uciążliwa i kosztowna ale mam pewność że ktoś mi naprawi sprzęcik kto się zna i pasjonuje starym sprzętem i zrobi to z sercem,a do kolegi chrzan49 sam oddaje swojego Telefunkena i mam pewność że wykona mi to pasjonat i ekspert od Telefunkena,jeśli masz zamiar taką inwestycje zrobić na parę lat to warto przynajmniej moim zdaniem.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2686

  • piootr
  • piootr аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 1883
  • Спасибо получено: 17
  • Репутация: 41
trzeba szukac zaufanego magika ot i cała prawda inny odwali gniota albo spitoli bardziej
vintage audio
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2688

  • damian
  • damian аватар
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Сообщений: 295
  • Репутация: 0
i tu Piotrze zaczynają się schody bo znależć takiego ciężko....
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2689

  • Excalibue
  • Excalibue аватар
  • Offline
  • Nowicjusz
  • Сообщений: 19
  • Репутация: 0
Damian, a jak w tym Telefunkenie z wejściami liniowymi ? Są w miarę czułe ? W opusie mam od tego wejście monitor i niestety, żeby głośność była przyzwoita ampli muszę podkręcić prawie na full, co jest nie raz niebezpieczne dla kolumn gdy zapomnę ściszyć i przełączę się na tuner.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2690

  • damian
  • damian аватар
  • Offline
  • Złoty Ekspert
  • Сообщений: 295
  • Репутация: 0
wejścia są o.k. przynajmniej w moim ja mam podpięty CDik gramofon i jest super,pod monitor podpięty mam telewizor i też wszystko ładnie współgra
Администратор запретил публиковать записи гостям.

O:Wzmacniacz do kolumn Heco Profiton 380 12 года 2 мес. ago #2719

  • chrzan49
  • chrzan49 аватар
  • Offline
  • Platynowy Ekspert
  • Сообщений: 654
  • Спасибо получено: 21
  • Репутация: 10
Do Excalibur.
a.wiekszośc Tfk miała wyjscia pod kolumny 4 Ohm
b.podłaczając kable pamiętaj że zarówno wtyczki do amplitunera jak gniazda w kolumnach musza byc podłaczone fazowo czyli środkowy bolec wtyczki DIN wo dowolnego gniazda w kolumnie ale w obu musi być tak samo!
Pozdrawiam T
PS Uważaj aby nie zewrzeć bo końcówki pójdą z dymem.
A tanie mięsko zjedli psi.Obecne serwisy co najwyżej potrafia obudowe rozkrecić i to nie zawsze.Naprawa starego sprzętu wymaga kilku dni pracy i to ciężkiej.O wiedzy przez grzeczność nie wspominam.Samo porzadne doczyszczenie to czesto 3-4 dni!
Potrzeba wielu materiałów jak :preparaty,środki czyszczące,spirytus i to nie mało bo zawsze trzeba polewać prawie litrami aby usunąć zastarzały tłuszcz i brud .To kosztuje i sporo.
Jak uważasz że za 30 zł ktoś Ci to będzie robił to droga wolna ale najlepiej od razu leć do Media Markt sklepu dla wyłącznie mądrych inaczej a tam cudów bez liku.
Pozdrawiam T
Администратор запретил публиковать записи гостям.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

Ostatnio dodane Katalogi

Ostatnio dodane posty na FORUM

Popularni użytkownicy

Попул?рные профили Про?мотров
piootr 565
chrzan49 316
Laslo 105
Patrick 100
mareks 99
damian 79
Pumcat 70
elektrospiro 45
Marek-41 41
zbychu 40
Sonix 39
WoleMerce 38
chuck4 32
zaffff 27
marek_c4 27
yellow1 21
ogr30 21
piotr_3miasto 19
DARUTOM 19
Excalibue 15
  • Нет сообщений для показа